9 прихованих причин твоєї емоційної чутливості

Ти часто ображаєшся на будь-які дрібниці і приймаєш речі надто близько до серця. Ти думаєш, що люди сміються над тобою в громадських місцях. І ти відчуваєш себе добре, а потім раптом ти розумієш, що засмучений чим-небудь. Якщо в якомусь з описаних вище пропозицій ти впізнав себе – ти емоційно чутлива людина. Але постривай з висновками, давай розберемося, нормально це чи ні.

Що означає бути чутливим

Чутливість занадто часто використовується як образу, щоб принизити людей, оскільки чутливість сприймається в нашому суспільстві як слабкість. Це призвело до того, що багато людей мучаться з-за невпевненості в собі.

Бути чутливим означає, що ти більш чуйним і глибше сприймаєш емоції.

Чи погано бути чутливим

Вплив твоїх емоцій на тебе і оточуючих людей визначає, позитивні вони чи негативні. Якщо ти завдаєш біль собі або іншим, коли тобі сумно або ти злишся, то той факт, що ти надто емоційний, поганий, і ти повинен навчитися контролювати це. Якщо всякий раз, коли відбувається щось хороше, і ти стаєш дуже схвильованим і виявляєш, що починаєш говорити речі, які не повинен озвучувати, тобі, знову ж таки, слід навчитися контролювати свої емоції.

Але якщо твій емоційний стан не шкодить тобі або кому-небудь ще, тоді немає нічого поганого в тому, щоб бути емоційним. У цьому випадку емоційність дає тобі свободу самовираження. Це заважає тобі придушувати свої почуття, що позитивно позначається на твоєму стані. Якщо твої емоції жодною мірою не шкідливі, емоційність тільки полегшує людям спілкування з тобою.

Ось кілька основних причини емоційної чутливості.

1. Ти — людина

Якщо кохана людина помирає або ти втрачаєш щось дуже важливе для тебе, емоційність стає нормою. Якщо ти виявиш, що ти єдиний, хто реагує на яку-небудь подію гостріше, ніж інші, знай, що це нормально. Просто нагадай собі, що всі люди різні. Отже, ми переживаємо ті ж події по-різному. Інші можуть не виявляти зовні свої почуття, але це не означає, що люди не відчувають того ж, що і ти.

Якщо твої емоції не заважають повсякденній діяльності, можливо, ти просто більш чутливий, ніж інші. Може вийти так, що в цей момент твої емоції посилюються із-за безлічі факторів, таких як недолік сну або стрес.

Поки твої емоції не руйнують твоє життя або життя когось іншого, ти не повинен дозволяти цього стримувати тебе. Ти просто людина.

2. Генетика

Наявність емоцій — це природно, але якщо тобі кажуть, що ти надто емоційний чи ти особисто відчуваєш, що перегинаєш палицю, то це може бути результатом спадковості. Такі гени, як переносник серотоніну (ген чутливості), гени допаміну і ген емоційної яскравості, можуть викликати підвищену активність в певних частинах мозку. Це збільшує твої емоційні реакції та чутливість до навколишнього середовища.

3. Ти недостатньо відпочиваєш

Ми всі знаємо, що нестача сну може зробити людину дуже буркотливим. Уяви собі, що після кількох годин, проведених на роботі до пізньої ночі, ти нарешті забираєшся в ліжко і чуєш, як три години потому дзвенить будильник, який повідомляє, що тобі необхідно вставати і повертатися на роботу.

Перше, що тобі захочеться зробити, — це жбурнути будильник в стіну або вдарити його подушкою. Почуття гніву чи розчарування, з якими ти прокидаєшся, може бути викликано дрібницями.

Якщо ти продовжуєш протягом декількох днів або тижнів занадто мало спати, це також може вплинути на твою концентрацію, збільшити занепокоєння і послабити твій фізичний баланс.

Хороший відпочинок дає тобі можливість контролювати свої емоції.

4. Ізоляція

Постійна відсутність людей чи подій може викликати у тебе надмірну емоційність. Звичайно, час, проведений на самоті, йде на користь. Але коли ти постійно ізолуєш себе, це починає пригнічувати.

Крім того, коли ти завжди один, ти не навчишся захищати себе від негативних людей або вирішувати травмуючі ситуації. Найменша провокація може змусити тебе вийти з себе.

5. Погане харчування

Їжа, яку ти вживаєш, може безпосередньо впливати на твої емоції. Радість і хвилювання, які ти відчуваєш, коли їси нездорову їжу, носять тимчасовий характер. Після цього ти можеш відчувати почуття провини або злості.

6. Ти зазнаєш серйозні життєві зміни

Хоча зміни в житті постійні, є люди, які реагують вкрай важко для них. Є шанс, що ти один з них. Зміни можуть бути хорошими і приємними, але це не означає, що ти не можеш відчувати тривогу і стрес. А коли ти постійно відчуваєш, ніби земля йде у тебе з-під ніг, це може зробити твої емоції некерованими.

Так що якщо ти тільки що зазнав серйозні зміни в житті, то не турбуйся про надмірної емоційності.

7. Ти переживаєш стрес

Стрес є однією з основних причин, чому люди стають дуже емоційними. Це позначається на фізичному і психічному стані людини. А коли ти вже відчуваєш себе психічно виснаженим, невеликі незручності можуть посилити твої емоції.

Психічне і фізичне напруження відбувається час від часу і часто має тимчасовий ефект, але хронічний стрес може чинити постійний вплив на людину.

8. Ти сумуєш

Втрата когось або чогось дуже близької тобі може посилити твої емоції. Навіть якщо через кілька тижнів після травмуючої ситуації, ти сильно реагуєш на все, що тебе оточує, знай, що це нормально. Просто потрібно набратися терпіння і дати собі можливість випустити емоції.

9. Ти травмований

Травма — одна з поширених причин, по яких люди стають надмірно емоційними. Часто це підсвідома відповідь на жахливу подію, що призвела до фізичної чи психічної шкоди. Ці події викликають негативні емоції, такі як страх, гнів, провину, сум та сором — іноді через місяці або навіть роки після події.

Травматичні переживання — нещасні випадки, фізичні або сексуальні посягання, викрадення і т. д. — можуть призвести до посилення емоцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *