7 ідей, що робити зі своїм життям, якщо ти перестав на щось сподіватися

Ти відчуваєш, що всі обставини проти тебе і остання надія втрачена? Ти не самотній.

У житті можуть статися такі ситуації, коли ти раптом опинишся в зовсім безнадійному становищі. Це може бути втрата когось або чогось дорогого для тебе. Обставина, яку тобі буде дуже важко переносити. Плани, які тобі не вдалося втілити або період у житті, коли ти знаходишся в безвиході і втрачаєш всякий інтерес до подій навколо.

Незалежно від того, що ти пережив чи переживаєш ти можеш подолати сформовані обставини і заново знайти надію. У цій статті ти знайдеш кілька корисних порад, які допоможуть тобі відновити рівновагу і повернути віру в краще.

1. Виражай свої почуття

Звільни від них голову – якщо ти по натурі скритний і не звик обговорювати з оточуючими людьми свої проблеми, тобі залишається лише поспівчувати. В такому випадку ти навантажуєш себе величезною кількістю тривожних думок і відрізаєш почуттям шлях назовні.

Іноді, щоб знайти рішення проблеми, ти повинен почати з того, щоб звільнити від неї свій розум. Коли виражаєш свої почуття, ти отримуєш деяке полегшення. Залежно від делікатності інформації, ти можеш обговорити виникнувшу проблему з сім’єю або друзями, записати свої побоювання в щоденник або ж розповісти про свої переживання в особистому блозі.

Коли твій розум буде вільний від цього тягаря, ти нарешті зможеш відчути себе легше.

2. Шукай товаришів по нещастю

Ти можеш значно полегшити своє життя, якщо знайдеш схожих на себе людей. Правда, в цьому випадку потрібно шукати все-таки не схожих людей, а людей зі схожими проблемами. Саме вони зможуть поділитися з тобою механізмами подолання труднощів або хоча б розповісти тобі свою історію успіху, щоб ти зрозумів, що безвихідних ситуацій не існує.

3. Зосередься на більш широкій меті

Коли ти зосереджуєшся на своїх ледь помітних невдачах і звикаєш постійно прокручувати в голові думки про те, наскільки погано все обернулося, ти втрачаєш надію на краще. Необхідно зробити крок назад, щоб дозволити собі побачити ширшу мету, яку ти переслідуєш. Одна невдача – це нічого не означає, адже шляхів, що ведуть до твоєї мрії, може бути десятки сотень. Так що не сумуй.

4. Оживи свої пам’ятні моменти

Деякі проблеми можуть тільки здаватися великими, поки ти не згадаєш про складнощі, з якими ти стикався в минулому. Ти можеш усвідомити, що ти вже пройшов через найгірші речі, і якщо ти не зламався тоді, то ти вже точно вистоїш зараз. Можливо, ти навіть зможеш згадати кілька прикладів ситуацій, в яких ти втрачав будь-яку надію на успіх і саме з-за цього опускав руки прямо перед фінішною прямою. У будь-якому випадку у кожного з нас є багатий життєвий досвід вирішення проблем — з них можна почерпнути якщо не готове рішення, то хоча б натхнення і мотивацію рухатися далі.

5. Роби щось інше

Ще один спосіб знайти надію — спробувати щось інше. Ти можеш змінити своє оточення: відправитися у відпустку, насолодитися новими місцями, познайомитися з новими людьми. Або ти можеш відволіктися на хобі, яке допоможе тобі повернутися до повноцінного життя і перезавантажитися. Як тільки ти розумієш, що втрачаєш надію і бажання займатися чим-небудь – міняй свою діяльність. Не варто насильно змушувати себе залишатися на одному і тому ж місці – це лише приведе тебе до переживання стресу, тривоги або навіть до виникнення депресії.

6. Читай біографії та автобіографії успішних людей

Люди приходили і йшли в цьому світі, стикалися зі всілякими важкими ситуаціями. Так багато історій про страждання і тріумфи було сказано чи написано, і читання такої інформації може допомогти тобі знайти мотивацію в твоїй, на перший погляд, безнадійної ситуації.
Читай як величезні романи, так і маленькі історії про тих, хто домігся успіху в тій чи іншій сфері.

Наприклад, тебе може надихнути історія знаменитого фантаста Рея Бредбері, який на початку своєї кар’єри спілкувався з видавництвами по телефону з автозаправки навпроти свого будинку, так як був бідний і не мав можливості придбати телефон. Або історія Стівена Кінга, якого десятки видавництв відмовляли в публікації першої книги.

7. Дивись героїчні фільми

Засновані вони на реальних історіях або просто на вигадках, натхнення можна знайти, подивившись героїчні фільми. Фільми володіють унікальною можливістю – звертатися безпосередньо до твоїх почуттів й зачіпати за живе. Вони також можуть запалити тебе, та дати тобі ту мотивацію, яка тобі потрібна. Коли ти дивишся, як звичайні люди змінюють безвихідну, здавалося б, ситуацію і стають великими, незважаючи на всі труднощі, що всередині тебе починає твердити тобі про те, що ти можеш так само.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *