9 речей, які тільки здаються гарною ідеєю, а реальність – розчаровує

Іноді в голову приходять воістину геніальні ідеї. Але всі вони потребують втілення? Зовсім ні! Розповімо, чому.

Є думка, що людина вчиться на власних помилках. Мовляв, тільки так він набереться життєвого досвіду, необхідного для подальшого зростання. Так-то воно так… Але ми вважаємо, що на деякі граблі необов’язково наступати самостійно, адже хтось вже пройшов цей шлях і готовий поділитися досвідом.

Зібрали для вас 9 типових ідей, які здаються привабливими тільки на перший погляд. Але разом з їх реалізацією приходить купа проблем і неприємностей. Подумайте, воно вам треба?

1. Кинути стару роботу заради нової більш цікавої

Нам з усіх боків твердять, що головне в житті — це знайти себе. Але якщо вам раптом здалося, що ви знайшли роботу мрії і готові кинути стару ненависну — 7 разів відміряйте, перш ніж рубати з плеча.

Справа в тому, що ваші фізіологічні і соціальні потреби нікуди зі зміною роботи не дінуться: потрібно буде їсти, де жити, платити за комунальні послуги, транспорт, зв’язок і так далі. Чи може робота мрії сповна забезпечити ваші потреби? Якщо ні, то буквально за півроку ви її зненавидите.

2. Робота з роз’їздами по країні і світу

У цієї медалі дві сторони. Одна глянцева, як обкладинка модного журналу: ніч в Берліні, день у Лондоні, фотографії на тлі Ейфелевої вежі і Біг-Бена, перекуси в американських кафе швидкого харчування і знову хмари — ну не романтика чи? Друга сторона цієї медалі менш блискуча, вона пахне потім транзитних залів, втомою від нескінченних поїздок, недосипами, згорілими тостами вранці замість нормального сніданку, сварки з близькою людиною з-за того, що немає часу один на одного.

Якщо ви готові прийняти нову роботу з постійними поїздками як належне і повністю присвятити себе цьому житті — вперед! Але якщо віддаєте перевагу по суботах зустрічатися з подружками, а по неділях їздити на дачу і гостювати у мами, цю мрію краще залишити комусь іншому.

3. Життя у власній садибі за містом

У фільмах все виглядає неймовірно красиво: будинок, що потопає в зелені, повна відсутність сусідів, єднання з природою. Припустимо, у вас справді вийшло накопичити потрібну суму на великий будинок за межами міської риси.

Але тепер давайте пропустимо етап ейфорії і поставимо собі такі питання: як далеко будинок знаходиться від міста, як і скільки часу добиратися на роботу? Яке опалення та вода в будинку, скільки будуть коштувати комунальні послуги? Наскільки велика присадибна ділянка, хто і як буде утримувати його в порядку? Скільки в будинку кімнат і як часто в них потрібно буде прибирати? Якщо на всі питання є позитивні відповіді, то заміський будинок — це ваше. Якщо ні, то, можливо, мрії ще не настав.

4. Виїхати за кордон на ПМП

Перш, ніж зважитися на такий крок, більшість людей їдуть в країну мрії на час, щоб спробувати свої сили. Так вони отримують відповіді на більшість важливих питань. Наприклад, де жити і працювати? Як отримати посвідку на проживання і права громадянина? Як швидко вивчити мову і влитися в соціум? Є можливість час від часу повертатися на батьківщину і скільки це буде коштувати? Можна тут знайти партнера і обзавестися сім’єю? Лише відповівши на ці та багато інші питання, можна приймати таке важливе рішення.

5. Свобода від роботи та навчання

Давайте абстрагуємося від реальності, відкинемо питання фінансів і уявимо, що цю мрію цілком можливо здійснити. Отже, ви більше не працюєте і не вчитеся — тотальна свобода! Перший час ви насолоджуєтеся нею без обмежень, але потім приходить нудьга, все приїдається.

Ви побачили світ, але не пізнали самого себе. Немає потрібних знань, щоб розбиратися у навколишніх речах і людях, ні мети, ні сенсу. Світ одномоментно стає бляклим. Навчання та подальша робота дають людині змогу зрозуміти, чого він дійсно хоче від життя, і допомагають йти до своєї мети, а це найголовніше.

6. Відносини, в яких немає нікого, крім вас двох

Повністю зануритися в іншої людини, виключити з свого життя будь-яке інше спілкування — можна. Припустимо, на місяць. Це буде цікавий досвід і, можливо, він багато чого розповість вам про вас самих. Але жити так на постійній основі неможливо.

Уявіть, що кожен день — це цеглина в піраміді відносин. Тільки от будуєте ви її догори ногами. І єдина нижня цегла — це ваш партнер. Всі інші цеглинки — ваша решта життя. І раптом трапляється страшне — ви розлучаєтеся. Нижньої цегли більше немає. Що далі? Нічого, повна порожнеча, піраміда розсипалась, і вам залишається збирати своє життя по осколках. Не позбавляйте себе друзів і спілкування, не робіть коханої людини основою вашого світобудови.

7. Відносини з близьким другом

Часто буває так, що в компанії є відмінний хлопець, з яким ви просто друзі. Здається, він вас розуміє з півслова, з півпогляду. Ви смієтеся над однаковими жартами, дивіться на світ крізь окуляри одного кольору. І часом досить привабливою видається думка побудувати з цим іншому відносини, вийти на новий рівень. Реалізувати це буде не так вже складно.

Але наскільки ви готові пов’язати з цією людиною своє подальше життя? Якщо поки не готові, то варто починати гру в «любов»? Адже через якийсь час неминуче розставання, друзями після якої ви вже точно не будете. Так чи варто позбавляти себе хорошого друга з-за хвилинної примхи?

8. Багато їсти і пити алкоголь в непростий життєвий період

Це найпростіше і привабливе рішення, яке тільки може існувати: заглушити душевний біль їжею і питвом. І що найцікавіше, якийсь час це реально працює. Але тільки дуже недовго. Потім приходять зайву вагу і невдоволення собою, а колишні проблеми нікуди не діваються. Якщо зовсім погано — допоможе робота з психологом або занурення у світ спорту.

9. Дорогий автомобіль в кредит

Багато бізнес-тренерів та коучі дмуть нам у вуха: щоб стати мільйонером, потрібно думати, як мільйонер, і витрачати, відповідно, як мільйонер. Наслухавшись цих байок, люди з невеликим доходом беруть кредити і купують собі статусні речі, що абсолютно не відповідають їх реальним доходам.

Але з великою покупкою приходять і великі проблеми: за круту тачку потрібно щомісяця вносити чи не всю зарплату, купувати дорогі аксесуари, робити ТО у дилерів за нечуваними цінами, купувати комплектуючі за ціною крила Боїнга і так далі. А ще потрібно купувати їжу, платити за комуналку, одягатися — одним словом, жити нормальним життям. Але життя-то вже і немає. Зате є нова тачка. Воно вам треба? Чи не краще придбати машину за коштами і поступово рости далі?

Що з цього ви вже зробили? Справді не треба було так робити, чи все поки йде нормально?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *