9 речей, яких ми вчимося, переживши складний період

Кожен з нас рано чи пізно переживе складний період — це може бути депресія, серйозні, що здаються нерозв’язними проблеми, емоційне вигорання і т. д. Як тільки ми стикаємося з такими подіями, ми довгий час не розуміємо, яким чином їх можна пережити. Але потім, через якийсь час (можливо, кілька місяців, а то й років), ми раптом усвідомлюємо, що навчилися багатьом важливим речам. Тим речам, яких ми, можливо, ніколи не осягнули, якщо б не пройшли через все це.

Звичайно, під час важких життєвих періодів у нас інколи може виникати відчуття, що життя (або принаймні краща його частина) скінчилася, все валиться з рук і хочеться лише одного — забитися в кут і втопитися у своєму відчаї. Але слідом за чорною смугою в нашому житті обов’язково з’являється багато хорошого, що робить нас сильнішими.

Ось кілька важливих речей, яких ми вчимося, переживши складні часи.

1. Ми не зобов’язані нести відповідальність за почуття оточуючих

У кожної людини є внутрішні ресурси, які вичерпуються під час стресу та переживань. Ніхто з оточуючих не має права примушувати тебе віддавати свої ресурси проти волі. Ти не зобов’язаний нести відповідальність за почуття інших людей — ти маєш повне право відмовити людині в його проханні, якщо відчуваєш, що не хочеш/не можеш зробити те, про що тебе просять. У важкі періоди життя ми починаємо використовувати наші права на відмову тільки тому, що у нас немає сил комусь щось доводити.

2. Коли ресурси вичерпуються, їх потрібно поповнювати

Коли наші сили підходять до кінця, ми нарешті усвідомимо, що всі наші внутрішні ресурси вичерпані і відповідальність за їх заповнення лежить виключно на нас самих. Тому ми починаємо більше спати, готувати собі корисну їжу, займатися фізкультурою і дозволяти собі байдикувати, не відчуваючи при цьому докорів сумління. Всі ці речі не можна відкладати на потім, так як з їх допомогою ми відновлюємо своє фізичне та емоційне здоров’я.

3. Токсичним людям не місце в нашому житті

У людини, яка проживає важкий життєвий період, просто немає ні сил, ні часу на токсичне спілкування. Вона перестає думати про те, як оточуючі люди сприймуть її рішення. Замість цього вона прощається з тими, хто негативно до неї відноситься або яким-небудь чином заподіює їй шкоду.

4. Любов не повинна завдавати біль

Людина, яка проходить через травмуючі події, нарешті знаходить упевненість в тому, що любов — це не біль і не обов’язок. Любов повинна підтримувати, зцілювати, полегшувати емоційний стан — і ніяк інакше.

Коли усвідомлюєш це, ти починаєш по-іншому дивитися на тих, хто знаходиться поруч з тобою. Подібні ситуації якнайкраще показують, хто дійсно вважає тебе близькою людиною.

5. Люди важливі

Це не просто слова — це величезна частина нашого життя. Оточуючі люди — ті, кого ти підпускаєш до себе ближче, — розуміють, що твої ресурси можуть раптово закінчитися, і спокійно сприймають той факт, що ти не можеш прийти на зустріч, спізнитися на вечерю, зірвати плани або зіпсувати настрій іншій людині без злого умислу.

Але все це гідно розуміння твоїх близьких тільки в тому випадку, якщо ти заздалегідь доносиш до них причини своєї поведінки, вибачаєшся, попереджуєш про зміну планів і т. д. Це показник твого ставлення до людей. Тебе обов’язково зрозуміють, якщо ти поясниш свій стан. Не потрібно налаштовувати себе на те, що ти самотній і люди не мають для тебе ніякого значення.

6. До грошей потрібно ставитися простіше

Так, гроші важливі, і саме вони в більшості випадків відкривають нам потрібні двері в більш комфортне життя. Але якщо грошей не так багато, як тобі того хотілося б, це не кінець світу. Можна прожити і без величезних нарахувань на картку. Але багато людей починають усвідомлювати це тільки після того, як переживуть дійсно важкий період життя.

7. Ти починаєш розуміти потреби свого тіла

Грубо кажучи, ти їж, коли відчуваєш почуття голоду, і спиш, коли дійсно хочеш спати. Ти більше не змушуєш себе робити щось, що не потрібно твоєму організму. Ніяких обідів за розкладом і енергетиків у спробах перебороти сонливість. Твоє тіло стає твоїм головним радником у складанні розкладу дня.

8. Ніхто нікому нічого не винен

Може бути, ти і раніше розумів, що нікому нічого не повинен, але не надавав цьому значення. Звичайно, при бажанні ти можеш почати вести з ким-небудь спір або доводити іншій людині, що той неправий, але ти не зобов’язаний це робити, якщо не хочеш.

9. Позитивне мислення — це не про «все буде добре»

Переживши важкі часи, ти починаєш мислити позитивніше. Але позитивне мислення — це не думки про те, що всі проблеми магічним чином вирішаться, і до завтрашнього дня ти станеш щасливим і безтурботним. Ні, це навряд чи станеться. Зате ти будеш усвідомлювати, що якщо у тебе щось не виходить сьогодні — це не привід засмучуватися і кидати справу на півдорозі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *