Радіо на голові: найдивніші винаходи XX століття

Двадцяте століття, безумовно, став одним з найяскравіших в історії людства, часом вибухового розвитку технологій. За одне століття цивілізація перейшла від примітивних парових і перших бензинових двигунів до атомної енергетики, експериментів в області термоядерного синтезу, польотів у космос і генної інженерії. І серед винаходів були як революційні, такі як обчислювальна машина, так і досить дивні і не зрозумілі суспільством як тоді, так і зараз, або просто безглузді. І ось лише невелика частина таких речей.

1. Лубрикатор для листів

Якщо тобі більше 20 років, то ти пам’ятаєш, як доводилося спілкуватися з родичами, у яких не було навіть домашнього телефону (не кажучи вже про стільникові), — з допомогою паперових листів. Конверти, куди вкладалися листи, оснащувалися клейкою стрічкою, яка ставала липкою тільки після намокання. І облизування цієї стрічки не було черговим фетишем (хоча є такі люди, які відчувають задоволення від цього заняття), а необхідністю. І якщо тобі доводилося відправляти безліч листів, то твої пальці або мову (дивлячись чим змочував конверт) швидко втомлювалися. І ось винахід: лубрикатор для листів.

Їх робили у вигляді фігурок тварин з висунутими язиками або кола, який, прокручуючись, змащував краю конверта або марку. І виглядало це досить дивно. І хоча це винахід полегшувало роботу з листами, тим не менш воно не особливо прижилося серед простих людей.

2. Коляска-протигаз

Поки європейці успішно знищували один одного в окопах Першої світової війни, в тому числі і газовими атаками, жителі міст, не порушених бойовими діями, продовжували жити як раніше. Із-за страху запуску газу підступними кайзеровцями на мирних цивільних виробники почали випускати індивідуальні засоби захисту (протигази, плащі та інше).

Але на немовля ж не одягнеш протигаз, і тому розпочався випуск колясок, які представляли собою щось на зразок сталевої коробки на колесах з оглядовим вікном і вентиляцією. Ця коляска у разі раптової газової атаки повинна була захистити немовля, з яким його мама вийшла погуляти на свіжому повітрі.

3. Дитяча клітка

Продовжуємо тему «щасливого дитинства, яка наочно ілюструє, що твердження, що життя раніше було важче, — це не порожні слова. У західних країнах були стурбовані тим, що маленькі діти не отримували достатньо сонячного світла і повітря. І якогось генію прийшла в голову ідея створити клітку, що підвішувалась, яку можна розмістити за вікном. У ній передбачалося стелити м’яку ковдру, на яку можна посадити дитину.

І таким чином він буде довгий час «гуляти» на вулиці, при цьому не вимотуючи і так втомилену від домашніх справ маму. Загалом, ретроінтерпретація клітки для кота за балконом.

4. Плаваючий велосипед

Одного разу запитали, що він найбільше любить, і той відповів: «Плавати і їздити на велосипеді». «Ні слова більше», — сказав виробник і зробив плаваючий велосипед.

Насправді історія створення цього пристрою не зрозуміла — зрозуміло тільки те, що засіб пересування був представлений в Парижі в 30-х роках XX століття. Суть в тому, що його колеса мали форму кулі, а на кермі і рамі розташовувалися кулі поменше. У них було накачане повітря, яке не давло велосипедисту затонути при русі по воді. Як виявилося, це транспортний засіб був однаково незручним як на суші, так і на водній поверхні, так що він не став популярним.

5. Трубка для куріння

Але не та, яка призначена для куріння однієї сигарети, так щоб запахом тютюну не просочувалися пальці, а щось на зразок флейти. Трубка мала кілька отворів, в кожне з яких вставлявся по цигарці. Всього таких отворів було двадцять — якраз під кількість сигарет в пачці. Так, можна було справді викурити цілу пачку за один раз.

Невідомо, який ефект це давало, враховуючи, що на початку XX століття сигарети робили з чистого тютюну. Але можеш собі уявити силу нікотинового удару як по горлу, так і по трахеї і легким. Швидше за все, з такою трубкою можна було полетіти в чарівну країну мрій надовго, а можливо, й назавжди. Думаємо, саме з-за цього такі трубки для куріння швидко вийшли з моди.

6. Конусна маска

Уяви собі прозорий конус, який надівається на обличчя. Будь адекватна людина запитає: «Навіщо це потрібно?» Все просто: захист від погодних умов, особливо від снігу. Виглядало це, м’яко кажучи, безглуздо і навіть небезпечно, так як кінець конусної маски, далеко виступаючий за межі обличчя, при необережному русі міг ткнути співрозмовника прямо в око. А про рух з цим винаходом на обличчі в натовпі і мови бути не могло.

7. Подвійний слінг

Слінг — це тканинне пристосування для перенесення маленьких дітей. Є два найпоширеніших варіанти: «кенгуру», тобто розташована на животі батьків, або у вигляді рюкзака, який підвішується на спину.

Але на початку XX століття хтось вирішив, що діти повинні об’єднувати батьків не тільки морально, але і фізично, і зробив слінг, одна лямка якого надівається на плече матері, а інша — на плече батька. Виходить такий єдиний організм з підвішеним посередині дитиною. Неважко зрозуміти, чому цей винахід не прижилося.

8. Пристрій для створення ямочок

У 30-х роках у багатьох західних країнах була мода на крихкість в жіночому силуеті. Це виявлялося і в наявність ямочок на щоках. Але що робити дівчатам, які мають жіночну фігуру з гарними формами?

На хвилі моди з’явився пристрій для створення ямочок. По суті, це обідок з виступаючими в області щік краями, які вжимали шкіру всередину. Виглядає це скоріше як пристрій для тортур.

9. Радіо на голові

У 1949 році Віктор Хофлих представив людству прообраз портативного плеєра, поєднаного з навушниками, — радіо на голові. По суті, це була капелюх або каска, в яку були вбудовані радіодеталі і навушники. А завершувала картину антена, яка височіла над головним убором.

Виглядав у цьому вбранні людина досить безглуздо (більше схожим на представника студентського братства з шоломом, до якого прироблені банки з пивом), але зате міг слухати улюблені радіостанції по дорозі на роботу, не заважаючи при цьому іншим. Шкода, що сучасні школярі з їх портативними колонками не в курсі, що навушники винайшли вже давним-давно.

10. Прообраз факсу

Хто на Заході вважає, що доставка газети до порога, як показано в багатьох голлівудських фільмах, — це занадто довго, і запропонував більш «швидке» рішення — друк преси на дому у читачів, поки ті сплять. Ні, редактор і його команда не забиралися в будинку до сплячих і нічого не підозрюючих людей і не відкривали там друкарню — це робила машина розміром з комод.

Суть в тому, що на машину надходив сигнал, і вона починала друкувати свіжий випуск. Проте весь процес займав кілька годин. Мало того що це було дуже довго, так ще й вартість даного пристрою була космічної, тому воно не прижилося навіть в будинках заможних людей.

11. Захист пішохода

До 30 років у Великобританії було вже чимало автомобілів, і все частіше відбувалися ДТП за участю пішоходів. Нерідко вони траплялися з-за того, що деякі жителі вперше бачили це засіб пересування своїми очима і не знали, як на нього реагувати. Тому заради порятунку пішоходів від попадання під колеса було створено пристрій у вигляді решітки, яке розташовувалася на передній частині автомобіля. Щось на зразок бампера, але має більш широке охоплення і закриває колеса. Суть пристрою в тому, що водій при неминучіості удару натискав важіль, і грати за принципом ковша підхоплювала пішохода, піднявши його над дорогою.

Передбачалося, що таким чином можна буде уникнути попадання людини під колеса, але винахід виявилося марним. По-перше, спробуй зреагувати і підхопити пішохода так, щоб його підняло вгору за частку секунди до зіткнення. По-друге — зробити так, щоб пішохода саме підхопило, а не вдарило бічною частиною решітки.

12. Гуфибайк

Одне з найбільш дивних і відомих винаходів XX століття.

Чарльз Штайнлауф з Чикаго вирішив зробити свою версію багатомісного велосипеда, і у нього вийшло досить дивний транспортний засіб для всієї родини. Глава сімейства їде вище всіх і керує велосипедом з допомогою автомобільного керма, крутячи при цьому педалі. В цей час його дружина сидить нижче і шиє на швейній машинці. Позаду розташовується син і крутить другу пару педалей, а дочка просто сидить на майданчику перед кермом в передній частині транспортного засобу. Коли велосипед їде, перекинутися йому не дають виступаючі ніжки швейної машинки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *