9 способів розвинути внутрішній стрижень

Дуже багато хто задається питанням про те, що ж криється за метафоричним поняттям «внутрішній стрижень». Внутрішній стрижень — це моральна і духовна сила особистості, вміння людини зберігати розсудливість навіть в самих стресових ситуаціях, система орієнтирів і цінностей.

Людина без внутрішнього стрижня всіляко уникає відповідальності, має ледачим вдачею, опускає руки відразу ж після того, як зазнав невдачі. Як ти вже зрозумів, при перших же труднощах, навіть незначних, така людина віддасть перевагу діяти.

Незважаючи на твердження про те, що внутрішній стрижень формується в дитинстві, розвинути його може будь-яка людина, незалежно від того, якого віку. Ось дев’ять способів, які допоможуть тобі в цьому.

1. Опануй мистецтво самоконтролю

Самоконтроль — це не придушення емоцій, а вміння доводити всі розпочаті тобою справи до кінця, не кидаючи їх на півдорозі і не ламаючись під вагою навалилися проблем. Ти повинен навчитися брати на себе відповідальність за результат своїх старань або ж і зовсім не братися за реалізацію. Також самоконтроль — це здатність рухатися вперед, незважаючи на відсутність підтримки з боку близьких або допомоги від оточуючих.

2. Визначся зі своїми бажаннями

Відсутність бажань і прагнення рости в якій-небудь сфері сферах нерідко заводить людину в своєрідний життєвий глухий кут, і він втрачає здатність жити в гармонії з собою і навколишнім світом. Навіть якщо у тебе вже є якісь намічені цілі, не заважає зайвий раз придивитися до своїх потреб і бажань і проаналізувати, не нав’язані цілі ти переслідуєш, ігноруючи те, що насправді приносить тобі радість.

Наприклад, якщо ти мрієш про кар’єру баскетболіста, але твої батьки впевнені в тому, що це не престижно/не серйозно/занадто складно для тебе, і настійно радять тобі надходити на юриста, у тебе є два варіанти дій: ти можеш ризикнути зіпсувати стосунки з рідними, вчинивши так, як сам вважаєш за потрібне, або ж ти можеш проігнорувати своє бажання припинити тренування з-за того, що в університеті на тебе звалиться занадто високе навантаження.

Як думаєш, який з цих двох варіантів описує вчинок людини з внутрішнім стрижнем?

У випадку, якщо ти розумієш, що тебе хитає з боку в бік, і ти не можеш прийняти рішення, спробуй дати розгорнуту відповідь на питання: «Чого хотів би я сам?» Не варто боятися псувати стосунки з тими, хто бажає тобі найкращого, але не хоче рахуватися з твоїм вибором.

Якщо ти підеш врозріз зі своїми бажаннями зараз, у майбутньому ти будеш винити в цьому тих, хто не дав тобі визначитися з вибором самостійно, і стосунки все одно будуть натягнутими. Ризикни і спробуй серйозно обговорити свій вибір з близькими. Якщо не одразу, то з першими позитивними результатами твоїх праць вони все одно підтримають тебе.

3. Зрозумій, що для тебе дійсно важливо

Для того щоб виробити внутрішній стрижень, ти повинен зрозуміти, які речі ти вважаєш дійсно важливими. Наприклад, ти можеш ставити дружбу вище, ніж кар’єру або грошовий достаток, або, навпаки, просування по кар’єрних сходах в якийсь момент може стати для тебе метою номер один.

Розставляти пріоритети потрібно в першу чергу для того, щоб сформувати чітку життєву позицію і визначити, на які сфери життя ти будеш направляти більшу частину своїх внутрішніх ресурсів.

4. Не впадай у крайнощі

Деякі люди роблять дуже хитро: вони підміняють поняття «внутрішній стрижень» іншим, зовсім не стосуються його поняттям — здатністю сліпо стояти на своєму, не бажаючи змінювати свою думку, навіть якщо воно виявляється невірним.

Ти повинен запам’ятати одну річ: внутрішній стрижень насправді гнучкий. В іншому випадку він би просто ламався під тиском зовнішніх факторів. Тобі потрібно навчитися аналізувати все, що відбувається з тобою або навколо тебе, і робити висновок, виходячи із спостережень за причинно-наслідковими зв’язками. І так, до речі, внутрішній стрижень — це також уміння визнавати свої помилки і вибачатися.

5. Проаналізуй поточний досвід

Сила і впевненість у собі є тільки у того, хто бореться зі своїми страхами, фобіями і недоліками. Ти повинен розуміти, що слабкі сторони є абсолютно у всіх, і різниця лише в тому, намагаєшся ти перетворити їх на сильні або миришся з ними.

Тобі під силу своїх недоліків гідності, але це можливо лише в тому випадку, якщо ти будеш готовий іти назустріч тому, що так сильно лякає тебе, впоравшись з панікою і відчаєм.

6. Досягай гармонії з собою

Відмовся від постійної гонки в стилі «хто краще». Досить порівнювати себе з іншими людьми — у всіх нас різні навички і вміння. Хтось хороший в одному, хтось- в іншому. Те, що твій знайомий заробляє більше, ніж ти, нічого не значить. Те, що твій друг отримав підвищення раніше, ніж ти, нічого не значить. Те, що твій однокласник вже обзавівся квартирою і машиною, теж нічого не означає.

Ти не повинен змагатися з оточуючими в чому б то не було. Просто іди своєю дорогою, і у тебе обов’язково буде те, чого ти прагнеш. Нехай і не так швидко, як у інших.

7. Позбувайся негативу

Яким би сильним не був у тебе характер, в один момент ти можеш зламатися під вагою нагальних турбот, проблем, душевних переживань. Це неминуче, якщо ти не знаходиш часу або можливості позбавлятися від негативу.

Організм — це не машина, якій потрібно лише зрідка змащувати шестерні. Якщо ти витрачаєш внутрішні ресурси на переживання і не поповнюєш їх, в найближчому майбутньому тебе чекають неприємні сюрпризи.

8. Приділяй час саморозвитку

Саморозвиток — це невід’ємна частина становлення внутрішнього стрижня. Необхідно витрачати хоча б годину в день на те, щоб оволодівати новими практичними або теоретичними навичками в дисциплінах, які будуть тобі корисні. Розвинена особистість менш схильна до зовнішнього впливу.

9. Навчися відмовляти

Насамперед собі. Навчися відмовляти в бажанні поскиглити, поскаржитись на своє життя, кинути поставлені цілі.

Якщо ти вирішив домогтися чогось — добивайся. Не викликай у оточуючих жалю і не шукай собі виправдань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *