9 способів, за допомогою яких ти навчишся економити сили і енергію

Наше життя стало настільки динамічною, що при всьому бажанні ми не можемо абстрагуватися від різних стресових ситуацій і тривожних думок, які наздоганяють нас майже кожен день. Але це не означає, що ми повинні витрачати свої сили і енергію на щоденні переживання по дрібницях. Якщо ми не можемо змінити ситуацію, то повинні змінити своє ставлення до неї.

Ось кілька способів, які навчать тебе не реагувати на різні неприємні події в житті, берегти свій душевний спокій, а також зберігати свій психічний і фізичний стан в нормі.

1. Думай, перш ніж говорити

Начебто це такий простий рада, адже якщо використовувати його постійно можна значно спростити собі життя. Отже, що це означає? Є кілька пунктів, кожен з яких володіє своєю вагою:

  • не обіцяй того, що не зможеш виконати;
  • не кажи того, про що можеш пожаліти;
  • не розповідай про те, що може негативно позначитися на твоєму житті;
  • не поділися тим, що хочеш зберегти в таємниці.

Можна привести ще з десяток таких «правил», але який у цьому сенс, якщо основний посил ти вже зрозумів? Перш ніж озвучити що-небудь, завжди кілька разів подумай, чи варто це робити, чи краще утриматися. Так ти зможеш захистити себе від необдуманих дій, що обтяжують обіцянок, які неодмінно доведеться виконувати, небезпечної інформації, яку ти хочеш зберегти в таємниці, і зіпсованих відносин з близькими людьми.

2. Не бійся проявляти негативні емоції

Життя щодня перевіряє нас на міцність, підносячи не самі приємні сюрпризи. Величезна помилка — тримати весь накопичений негатив всередині. Так ти тільки робиш себе більш вразливим. Щоб полегшити своє життя, ти повинен навчитися виражати гнів, страх, розчарування і інші емоції, що традиційно вважаються негативними, у прийнятній формі.

Почни відкрито говорити про те, що тобі не подобається, що засмучує або злить тебе. Загалом, поділися з оточуючими своїми почуттями — і ти зрозумієш, як багато сил і енергії ти економиш. Ну і ще один очевидний плюс: твої близькі, знаючи, що саме тебе дратує/засмучує, зможуть заподіяти тобі менше незручностей.

3. Навчися прощати оточуючим їх помилки

Це неймовірно корисний навик. Ти і уявити собі не можеш, скільки енергії йде в тебе щодня на звичайні образи та розчарування. Промотуючи в голові одні і ті ж ситуації, зациклюючись на них, думаючи про людей, які коли-небудь підвели тебе, ти витрачаєш свої ресурси на переживання минулих проблем, позбавляючи себе можливості направити ці сили на щось дійсно потрібне, приміром роботу чи відпочинок.

Люди, які тебе оточують, час від часу будуть помилятися, і ці помилки неодмінно будуть впливати на тебе і твоє життя. Багато будуть робити це несвідомо, деякі ж навмисно намагаються нашкодити тобі. Так от, і тих, і інших ти повинен навчитися прощати, для свого ж блага.

4. Опануй прийоми саморегуляції

Проявляти свої емоції можна і потрібно, але варто навчитися робити це правильно: не руйнувати все, що трапляється на твоєму шляху, і не вести себе неприйнятно. У всьому потрібна здорова порція самоконтролю. Адже ти господар своїх емоцій, а зовсім не навпаки.

Ти можеш спробувати різні способи: розслаблення під улюблену музику, умивання холодною водою або холодний душ, фізичні вправи і так далі. Універсального рецепту не існує, тому тобі доведеться неабияк постаратися, щоб знайти те, що підходить саме тобі.

5. Постав себе на місце інших

Іноді нам може здаватися, що оточуючі ставляться до нас несправедливо: надто різко виражаються в деяких ситуаціях, намагаються якомога болючіше вколоти нас словом чи ділом, підставляють у самий відповідальний момент. Знову ж таки, найпоширеніша реакція на це — образа і переживання. Запитай себе, чи потрібні вони тобі.

Якщо ти відчуваєш, що закипаєш, чи в тобі починає говорити образа — першим ділом заспокойся і спробуй поставити себе на місце свого «кривдника». Можливо, все не так погано, як тобі здалося на перший погляд. Може бути, вся ситуація, яка сталася між вами, не більше ніж прикре непорозуміння, про яке не варто переживати?

6. Розвивай почуття задоволення життям

Або, якщо бути точніше, почуття задоволення тим, що ти маєш на сьогоднішній день. Все пізнається в порівнянні, чи не так? Ти можеш бути незадоволений своїм нинішнім заробітком, однак, якщо подивитися на ситуацію з іншого боку, може виявитися, що ти насправді можеш дозволити собі набагато більше, ніж середньостатистичний працівник. Бути може, у тебе вже є машина чи своя квартира або ти повільно, але вірно рухаєшся вгору по кар’єрних сходах.

Враховуй всі фактори, не зациклюйся на тому, чого у тебе немає, — краще поглянь на те, чого ти вже добився.

7. Не лай себе за неробство

Неможливо завжди залишатися продуктивним. Взагалі, поняття «продуктивність» часто більше шкодить, ніж допомагає людині. Як тільки ти втягуєшся в роботу, тобі стає важче дати собі спокійно відпочити, лежачи на дивані і дивлячись на стелю. В такі моменти починає здаватися, що все життя проходить повз тебе, і ти даремно витрачаєш час.

Жени геть від себе подібні думки. Щоб включатися в роботу з новими силами, ти повинен давати собі волю робити (або не робити) все, що тобі захочеться, хоча б пару годин в день.

8. Припини давати людям третій шанс

Ну з другим начебто все зрозуміло: мало що сталося, ну скоїв чоловік помилку — кається, обіцяє більше не повторювати. Якщо він тобі доріг, ти даси йому другий шанс. А якщо ти доріг людині, він цей самий другий шанс використовує обов’язково.

Третій шанс — річ абсолютно даремна. Ти знову чекаєш і віриш, що людина зміниться, але на ділі виявляється, що він чекає від тебе четвертої, п’ятої, десятої спроби і не хоче нічого змінювати у своєму житті.

9. Пам’ятай, що всьому свій час

Якщо щось не виходить — дай собі відпочити і почекай якийсь час. Бути може, тобі в голову прийде куди кращий спосіб домогтися бажаного. Життя не буде відразу ж пропонувати те, що тобі потрібно. Але і пускатися в нескінченні спроби роздобути це теж не варто — іноді тобі потрібно просто розслабитися і почекати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *