15 речей, які варто почати робити вже зараз

Якщо ти один з тих людей, які постійно відкладають справи на потім, то може так виявитися, що ти прокинешся, а тобі вже за тридцять, а потім за п’ятдесят і так далі, а ти ще нічого не досяг і не усвідомив простих істин. А їх чимало, і чим раніше ти зробиш те, що ми озвучимо в цій статті, тим буде краще для тебе. Потім скажеш спасибі за те, що дали тобі такі прості, але дієві поради.

1. Почни піклуватися про своє здоров’я

Зрозумій просту істину: ти не молодшаєш, і твій організм, постійно відчуває стрес, вплив поганої екології і неякісної їжі, поступово руйнується. Багато людей починають турбуватися про здоров’я лише тоді, коли воно вже підірвано. Краще запобігати, а не усувати наслідки, тому регулярно перевіряй здоров’я.

Крім того, почни займатися спортом, правильно харчуватися і в цілому вести здоровий спосіб життя. Твоє тіло — це не одяг, який можна легко замінити у будь-який момент, і залишиться з тобою до самої смерті. Дбай про здоров’я — це найважливіше вкладення, яке окупиться сповна додатковими роками твоєму житті, а це безцінне.

2. Почни збирати на пенсію

У двадцять, тридцять і навіть в сорок років люди не особливо замислюються про свою старість і дивляться на бідуючих пенсіонерів відчужено, думаючи, що вони вже точно не опиняться в такому положенні. А потім тобі стукне шістдесят — і ти зрозумієш, що держава тебе, по суті, кинула, кинувши в обличчя подачку у вигляді восьми тисяч рублів, і живи як хочеш.

Можна почати з невеликих накопичень, поступово збільшуючи вкладення. Наприклад, ти можеш почати з 1 % від зарплати, довівши це число до 10 %. Безсумнівно, інфляція з’їсть частину цієї суми, але ніхто не заважає зробити внесок під відсотки і хоча б частково покрити знецінення грошей. Чим більше ти інвестуєш зараз, тим легше буде життя через багато років.

3. Перестань витрачати час на тих, хто цього не вартий

Люди занадто багато часу витрачають на те, щоб спілкуватися з кимось, хто тягне їх на дно або гальмує на місці. Це може бути твій п’є батько, друг-невдаха або інші гальмують тебе фактори.

Ти боїшся зачепити чужі почуття, відмовляючи таким людям уваги, але подумай, чи варто воно того. Якщо ти це робиш тільки заради плюса у карму, то не потрібно. Ти витратиш тільки час і, швидше за все, отримаєш негатив в якості відповідної реакції.

4. Приділяй більше часу дорогим тобі людям

Багато хто сприймають тепле ставлення до себе рідних, партнерів і друзів як само собою зрозуміле і, втрачаючи це, розуміють, що виявляли дуже мало турботи по відношенню до них. І як це не сумно усвідомлювати, але з віком теплого ставлення стає все менше, так як ці люди просто йдуть.

Будь людиною, на яку можуть розраховувати важливі для тебе люди, і повір, це обернеться для тебе в більшості випадків тільки позитивними емоціями.

5. Зосередься на тому, що в тебе дійсно виходить

Запам’ятай просту істину: ти не всемогутній і не можеш бути експертом в безлічі справ. Подивися на геніїв, які стали кумирами для мільйонів. Більшість з них зосередилися на одній дисципліні і максимально поринули в неї, що дало свої плоди у вигляді всесвітнього визнання і закріплення в підручниках історії.

Визнач, що тобі цікавіше всього, свою компетенцію в цій справі і почни розвиватися в одному напрямку. Краще бути генієм в чомусь одному, ніж профаном у чому.

6. Перестань боятися ризикувати

Більшість людей, ставши на ноги, закріплюються на одному місці і бояться щось змінювати. Вони говорять собі, що зроблять щось, щоб поліпшити своє життя, завтра/в понеділок/через тиждень. Але проходять роки, а руху як не було, так і немає.

Чимало людей старше сорока, коли їх запитують про головні помилки в житті, жалкують про ті речі, яких вони не зробили в молодості. І мова не про стрибки з парашутом або про інших шаблонних пунктах зі списку «Що потрібно зробити до тридцяти», а про кар’єру, сім’ї — загалом, про більш приземлені речі, які зробили б їхнє життя більш насиченою та приємною.

Не подобається робота і ти відчуваєш, що знаходишся не на своєму місці? Ризикни вибрати іншу спеціальність. Ти ще зі школи закоханий в однокласницю, але боїшся їй в цьому зізнатися? Навіть якщо вона відмовить, ти хоча б спробував, а якщо погодиться — можливо, ти станеш одним з найщасливіших людей на планеті.

7. Продовжуй розвиватися

Багато людей перестають працювати над собою вже двадцять років, а в тридцять вони дуже зайняті, для того щоб турбуватися про таких «малозначущих» речах, як самовдосконалення. Не зупиняйся в розвитку, продовжуй працювати над собою, і неважливо, двадцять тобі чи шістдесят. Постійно дізнавайся щось нове, знаходь більш логічні шляхи, набирайся мудрості.

Поступи в університет, пройди курси підвищення кваліфікації, читай матеріали по своїй спеціальності і займайся поліпшенням своїх навичок. І поки всі будуть топтатися на місці, ти будеш на крок попереду. Уоррен Баффет якось сказав, що найбільша інвестиція, яку може зробити людина, — це вкладення у свій розум і освіта. Гроші приходять і йдуть, а знання з тобою назавжди.

8. Перестань приділяти занадто багато уваги дрібницям

Не забувай, що у тебе одне життя і дуже небагато удостоюються честі досягти століття. І якщо ти думаєш, що одна дрібниця, з-за якої ти паришся ось вже тиждень, не віднімає у тебе самий цінний ресурс, твій час, то ти помиляєшся.

Все життя складається з дрібниць, і якщо паритися з-за кожної, то у тебе не залишиться часу на життя. Виявивши проблему, запитай себе, а буде це хвилювати тебе через п’ять років, через рік або хоча б через місяць. Якщо немає, то просто подумай над вирішенням кілька хвилин і відпусти її. Просто прийми той факт, що більшість так званих труднощів — це дрібниця, про яку ти не згадаєш вже через тиждень. А якщо це так, то навіщо витрачати нерви?

9. Кинь шкідливі звички

І мова не тільки про банальне раді кинути пити і курити, але і про менш очевидних начебто переїдання, нестачі сну, збитого режиму дня, ігроманії, прокрастинації і так далі.

Твоя звичка лягати в дві години ночі і прокидатися о шостій ранку з віком може зіграти з тобою злий жарт. Хочеш стати несповна розуму і бути тягарем для своїх рідних? Тоді продовжуй дотримуватися свого зручного графіка. Ні? Значить, змінюйся, спи скільки положено — 7-9 годин на добу.

10. Перестань залежати від громадської думки

Ти чоловік/жінка, тому ти повинен/повинна щось робити. І більшість підкоряється цим суспільним засадам, які нерідко викликають відторгнення, але вони нічого не можуть з цим вдіяти з-за осуду з боку оточуючих.

Чим швидше ти зрозумієш, що громадська думка не завжди істина і що сліпо коритися йому безглуздо і навіть шкідливо для тебе, тим краще. Тобі кажуть, що вже пора завести дітей, а ти не хочеш? Так і продовжуй не хотіти — це твоя справа. Ти отримуєш задоволення від роботи, але люди навколо говорять, що це престижно і тобі варто бути солідніше? Не звертай уваги.

11. Почни свій бізнес

Природно, порада стосується тих, хто вже давно хотів відкрити справу, але не міг цього зробити з різних причин. Зараз, поки ти молодий і в тебе є енергія, у тебе набагато більше шансів увірватися в світ бізнесу і звільнитися від пут найманого працівника, який кожен день думає тільки про те, щоб його не звільнили.

Навіть якщо бізнес розвалиться, нічого страшного. Це не буде таким серйозним ударом, як якщо б ти став підприємцем, наприклад, в п’ятдесят. Ну а якщо бізнес — це не твоє, то шукай роботу мрії в компанії, де ти бачиш себе навіть через двадцять років.

12. Інвестуй у щось

І тут мова не про дурного внесок хоч у щось, а про продуманої стратегії. Звичайно, це здається складним для непідготовленої людини, але є список базових речей, які котируються на ринках в будь-який час і при будь-яких економічних умовах. Так, наприклад, під час пандемії росли дорогоцінні метали, особливо золото.

Те ж саме стосується і нерухомості. Є люди, які переконані, що своє житло не потрібно, так як воно тільки забирає ресурси і приковує до одного місця. Але потім вони виявляють, що їм необхідно в черговий раз з’їжджати з вже звичної квартири, тому що орендодавець вирішив її продати. Варто інвестувати хоча б у недорогу нерухомість, головним критерієм вибору якої є її ліквідність в майбутньому.

Якщо ти розумієш, що зможеш продати щось дорожче тієї суми, яку ти витратив на цю річ, то інвестиція вважається вигідною.

13. Перестань красуватися перед іншими

Що б ти не купував, переконайся, що це збільшить твій капітал і здатне зробити тебе багатшим або хоча б не буде обтяжувати твій бюджет. Зрозумій, що хвалитися речами нормально, коли ти підліток, але в дорослому віці в адекватному суспільстві тебе навряд чи будуть цінувати просто за красиві та ексклюзивні речі.

Купуючи що-небудь, розглядай цю покупку саме як інвестицію, а не як спонтанне бажання, яке вже на наступний день може викликати питання: «А навіщо я це купив?»

14. Припини шкодувати про минуле

Що толку від того, що ти постійно думаєш, як зганьбився в школі, коли у тебе на фізрі розійшлися штани на дупі або коли ти зізнався однокласниці в любові, а вона засміяла тебе перед усім класом?

Сприймай події, що відбулися з тобою як цінний урок. Аналізуй ситуації, думай, як варто вчинити в аналогічній ситуації в майбутньому.

15. Живи справжнім

Жити минулим — це велика помилка. Жити тільки майбутніми планами — помилка не менша. В обох випадках людина пропускає те, що тут і зараз і вимагає невідкладних дій.

Почни жити зараз. Само собою, з оглядкою на минуле і з плануванням майбутнього, але приділяй більше уваги саме тому, що відбувається з тобою в даний момент. Тільки тоді ти почнеш насолоджуватися життям, а не озиратися на вчорашній день, згадуючи його з болем чи радістю, або зазирати в майбутнє, думаючи тільки про перспективу, при цьому забуваючи про те, що твої прагнення впливають на сьогоднішній день не найкращим чином.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *