12 якостей комунікабельної людини, які може виробити кожен

У своїх резюме серед відмітних якостей і корисних навичок більшість людей вказує комунікабельність, так як вони впевнені, що вміють спілкуватися, раз у них є багато друзів і хороших знайомих. Чи варто нагадувати, що комунікабельність — показник, що залежить зовсім не від кількості людей, з якими ти так чи інакше інших взаємодієш?

Для того щоб зрозуміти, що насправді криється за поняттям «комунікабельність», потрібно розглянути якості, притаманні дійсно комунікабельній людині. Варто зазначити, що кожне з перерахованих нижче якостей ти можеш виробити в собі самостійно в будь-якому віці при одній лише умові: потрібно докладати багато зусиль.

1. Вміння впевнено висловлювати свою точку зору


Чому впевнено? Так просто тільки в цьому випадку тебе дійсно будуть слухати і в твої слова почнуть вірити. Людина, яка говорить про що-небудь невпевнено, явно не вселяє довіри оточуючим. Якщо інформація, якою ти ділишся з людиною, хоча б по твоїй суб’єктивній думці важлива і достовірна, значить, ти будеш ділитися нею з упевненістю.

2. Уміння викликати у співрозмовника довіру

Ти повинен вміти викладати інформацію не тільки впевнено, але і максимально достовірно. Якщо ти взявся розповідати про що-небудь — обов’язково роби це в деталях, підкріплюй свої слова фактами, посилаючись на серйозні джерела, які, у разі чого, людина може перевірити. Грубо кажучи (грубо кажучи), стань тим, кому захочеться вірити.

3. Вміння йти на компроміси

Це ще один плюсик і до твоїх комунікативним навичкам, і прямісінько в твою карму. Вміння йти на компроміси допоможе тобі не тільки зберегти хороші відносини з оточуючими людьми, але і стати людиною, здатним врегулювати практично будь-який конфлікт.

4. Вміння швидко адаптуватися до незнайомої обстановки


Припустимо, дівчина покликала тебе на весілля своєї подруги. Зрозуміло, ти не будеш знати рівним рахунком нікого з гостей. Що ти будеш робити? Стояти осторонь і сором’язливо пити напої з келиха або підеш знайомитися з оточуючими, брати участь у конкурсах ну або хоча б будеш підтримувати бесіду з друзями та знайомими коханої людини?

Комунікабельна людина вміє швидко адаптуватися до незнайомої обстановки і незвичних обставин.

5. Готовність до публічних виступів

Те, чого так сильно бояться, і те, що так люто ненавидить більшість людей, — це публічні виступи. Комунікабельна людина не буде вжиматися в крісло при одній думці про те, що в найближчому майбутньому йому доведеться розповідати щось на публіці. Комунікабельність також — це вміння взяти себе в руки і налагодити комунікацію з групою людей.

6. Вміння ініціювати діалог з незнайомими людьми

Те, що ти можеш запитати у випадкового перехожого, скільки зараз на годиннику, ще не означає, що ти маєш право називати себе комунікабельною людиною. Пара фраз — це ще не повноцінний діалог. От якщо ти в змозі завести тривалу (і необтяжливу) бесіду з незнайомою людиною — це вже плюс в скарбничку обов’язкових для комунікабельності якостей.

7. Вміння змінювати тему, спрямовуючи розмову в потрібне русло


Комунікабельна людина відчуває себе в розмові як риба у воді — він чудово знає (або ж відчуває), що і коли йому необхідно сказати, щоб розмова повернула в потрібне русло. У деяких ситуаціях він навіть може використовувати різні маніпуляції, але так майстерно, що співрозмовник залишається впевнений, ніби він сам прийняв рішення.

8. Уміння викликати інтерес у людей різних вікових груп

Давай будемо чесні: спілкуватися з людьми свого віку в більшій мірі не становить праці. А що, якщо тобі потрібно буде побудувати діалог з дитиною, підлітком чи літньою людиною? Ти знайдеш теми для вашої бесіди? Будеш приблизно уявляти, як вік впливає на стиль спілкування і мова? Викличеш інтерес у людини, який набагато молодше або старше тебе? Комунікабельній людині все це під силу: він чудово орієнтується в спілкуванні з людьми різних вікових груп.

9. Вміння не говорити зайвого

Напевно, це одне з найбільш корисних умінь: воно не тільки підстраховує тебе від витоку інформації, яку бажано знати оточуючим людям, але і позбавляє бесіду від обтяження. Якщо співрозмовник не твій найкращий друг — постарайся позбавити його від усіх непотрібних подробиць. Нехай спілкування з тобою буде легким.

10. Вміння слухати


Це важливий навик: людина, яка не відчуває зацікавленості з твого боку, швидше за все, тут же закриється в собі, чого ти не повинен допускати. Твій співрозмовник повинен розуміти (ну або хоча б припускати), що ти зосередив свою увагу на його розповіді.

11. Вміння широко мислити

Мислити глибоко, непересічно — це все ще пункти, розшифровували поняття «комунікативність». Без цих навичок спілкування з тобою, швидше за все, буде нудним і передбачуваним.

12. Вміння спілкуватися яскравою і образною мовою

Чудово, якщо ти вмієш говорити гарно, прикрашати свою мову різними метафорами та епітетами — зрозуміло, якщо це доречно. Вміння використовувати образність мови собі на користь — це досить рідкісний навик, який, між іншим, допомагає створити про тебе приємне враження і показує твою освіченість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *