6 дурних речей, про які люди турбуються занадто сильно

Велика частина людей схильна надавати значення зовсім незначним деталям і роздувати ситуації до космічних масштабів, хоча їх можна було вирішити мирним шляхом, не впускаючи в цей і без того неідеальний світ ще більше негативу.

І якщо переживання з приводу деяких деталей ще можна зрозуміти, то інші настільки дурні, що просто неможливо визначити, чим конкретно вони так зачіпають людей. Ось кілька дурних речей, про які люди турбуються занадто сильно, але вони не варті того.

1. Ревнощі

Багато людей ревниві по відношенню до своїх партнерів, і вони просто горять від злості, знаючи, що тим доводиться мати справу з представниками протилежної статі. Іноді ревнощі доходить до божевілля. Ревнощі до свого партнера — це один із самих дурних способів витратити свої нерви і час, а також зробити своє життя і життя близької людини нестерпним.

Насправді важливим тут є тільки одне питання: чи довіряєш ти свого партнера? Якщо довіряєш, то до чого всі ці домисли, сцени ревнощів тощо? Так, твоя подруга спілкується з чоловіками, але що тепер думати, що кожен з них, а можливо, і вони разом одночасно мають її у всіх немислимих позах, варто тільки тобі відвернутися?

Якщо ж не довіряєш, то також відкинь думки про ревнощі. Ти тільки заведеш себе ще більше і будеш займатися самокопанням, яке, швидше за все, не має під собою ніяких підстав. Ну а у випадку, якщо ти опинишся прав і подруга дійсно тобі зраджує, то рано чи пізно правда спливе сама, так як довго приховувати нечесні дії не виходить навіть у геніїв.

Доходить до абсурдних ситуацій, коли ревнивці буквально підштовхують своїх партнерів до зради різноманітними діями, щоб, досягнувши бажаного результату, сказати: «Ага, я так і знав!» Тобто людині не важливо, що партнер йому змінив, — йому важливо підтвердити свої підозри.

2. Необхідність бути правим у всьому

Розумна людина знає, що він нічого не знає; дурний же впевнений у тому, що зрозумів цей світ і розбирається у всіх речах.

Один з найпростіших способів бездарно витратити час — доводити свою правоту того, кому це не потрібно. Для багатьох людей бути правим, залишити останнє слово за собою — це чи не найважливіша мета в житті, інакше як вони покажуть опонента, що той і в підметки їм не годиться.

Перестань турбуватися про те, що ти в чомусь неправий, і не варто доводити свою правоту комусь, особливо в інтернеті, де цього явно ніхто не оцінить. Звичайно, потрібно відстоювати свої принципи, але якщо ти бачиш, що людині все одно і він твердо переконаний або банально намагається тебе зачепити, залиш цю справу — він тільки забере час і нерви.

3. Престиж

Спроба справити враження на оточуючих тебе людей — це природна для людини риса. Наш розум так влаштований, що йому потрібне таке позитивне підживлення, щоб отримувати свою дозу дофаміну, задоволення від усвідомлення того, що ти краще за когось іншого.

І якщо ти робиш щось, щоб справити враження на інших, і при цьому отримуєш від цього задоволення, то в цьому немає нічого поганого. Коли ж ти намагаєшся справити враження, переслідуючи лише одну мету — понтануться, це лише дратує інших, так і тебе теж. Більш того, з-за цього ти можеш нести деякі втрати, будь то час, гроші, нерви, здоров’я і навіть життя.

Безсумнівно, важливий престиж, але той, який дійсно принесе тобі користь. А якщо ти турбуєшся через свого не особливо високого статусу там, де це взагалі не важливо, то чи варто воно того? Навряд чи.

4. Образи

Це, мабуть, ще один з найпростіших способів втратити час і нерви. Так, є ситуації, коли образа виправдана. Це, як правило, серйозні моменти, де дана відповідна реакція служить своєрідним способом показати кривдникові те, що він робить щось не так.

Але в більшості випадків образі надається дуже велике значення. Якщо реагувати на всі негативні, на твою думку, фактори, то у тебе просто не залишиться часу насолоджуватися життям. Запитай себе, скільки часу ти витрачаєш на те, щоб ображатися на свою дівчину, тому що вона забула погладити твою сорочку? Який у цьому сенс?

Чи не простіше обговорити це питання і не витрачати один одному дорогоцінні нерви, залишивши час, який ми зливаємо на образи, на щось більш корисне?

5. Приховування власних недоліків

Люди постійно шукають свої ідеали, будь то дружба або відносини. Але що важливо — відрізняє нас один від одного саме недоліки. Турбуватися про те, щоб приховати їх від інших людей, — це дурна затія, адже рано чи пізно вони розкриються, коли ти розслабишся і забудеш про самоконтроль. І що тоді станеться? Твій партнер, можливо, образиться на тебе за те, що ти приховував від нього цю свою рису, що не довіряв йому так сильно, що міг розповісти про себе.

Просто визнай, що ти неідеальний. Та й ніхто в цьому світі не ідеальний. У кожного є недоліки, і витрачати час на їх приховування — це пусте заняття. Звичайно, якщо тебе це дратує, ти можеш це виправити і знаєш, що прибравши цей недолік, будеш почувати себе краще, це добре. Але прикидатися кимось іншим лише для того, щоб тебе не вважали невдахою/страшним/тупим і так далі, не варто. Ти просто витратиш час і розчаруєш оточуючих, коли правда розкриється.

6. Бути першим в чому-небудь

Цей пункт можна було б об’єднати з пунктами необхідності бути правим у всьому і престижем, але він трохи відрізняється по контексту. Суть в тому, що люди витрачають занадто багато часу на те, щоб обійти усіх, причому в абсолютно непотрібних речах. Безсумнівно, коли ти береш участь в Олімпійських іграх, то поняття «головне — не перемога, а участь» не працює, тут мета — прийти до фінішу першим.

Але коли ти намагаєшся бути першим у щось незначне, то просто витрачаєш свій час на дурниці. Згадай хоча б тих же зубрив-відмінників, для яких важливо бути першими учнями в класі. Для них п’ятірка — головна мета в житті, і неважливо, що вони витрачають на навчання набагато більше часу, ніж їх однокласники.

Крім того, вони не розуміють головного: важлива не оцінка, а інформація, за яку цю оцінку поставили. Зазвичай такі люди, які перші у всьому, не домагаються результатів, тому що працюють тільки на заохочення, заради того, щоб потішити своє самолюбство або виправдати надії інших людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *