8 речей, які ми всі робимо, але приховуємо

Ти думаєш, що у тебе є якісь риси характеру або манера поведінки, які притаманні тільки тобі, і ти всіляко приховуєш це? Так ось, ти не унікальний, і подібні «особливості» є буквально в кожної людини. Ось лише деякі з тих речей, які ми всі робимо, але приховуємо.

1.Прикрашаємо щось, щоб виглядати крутіше

Пам’ятаєш, як однокласник тобі розповідав, що пройшов місію в GTA Vice City з гелікоптером з першого разу взагалі без напрягу? Або як йому тато купив комп’ютер з «Пентиумом-5» і 128 терабайтами оперативної пам’яті? Навряд чи знайдеться хоч хтось, хто в дитинстві не перебільшував свої досягнення (а якщо відверто, то відверто брехав), щоб здаватися максимально крутим.

Через бажання здатися альфа-самцем історія про незграбний поцілунок біля під’їзду перетворюється в оргію в стилі Стародавнього Риму з трьома дівчатами відразу, а похмура бійка в барі на п’яну голову — в епічну бійку, як на Дикому Заході.

Повір, перебільшуєш не тільки ти, але й усі навколо. Хтось- для того щоб підняти свій престиж, виглядати більш статусним, хтось- для того, щоб справити враження на протилежну стать. І що важливо — в більшості випадків перевірити правдивість даної інформації неможливо, тому ти без докорів совісті нагороджуєш себе все більшими регаліями.

Проблеми з’являються тоді, коли перебільшення стають звичкою, без якої ти вже не уявляєш свого життя. Люди навколо вже звикають до твоїх пригод на рівні всіх героїв коміксів «Марвел» разом узятих, і ти брешеш все більше і більше, намагаючись справити враження і знову відчути задоволення від цих захоплених поглядів і промов схвалення.

Не варто так робити. Перебільшувати в деяких ситуаціях — це навіть добре. Без цього ми б не мали багатьох великих творів і не захоплювалися так, приміром, науковими відкриттями, які в багатьох випадках досить сумними і викликають інтерес тільки з-за грамотного піару. Просто не роби це постійно.

2. Думаємо, що тільки ми знаємо, що робимо, а решта помиляються

Людині властиво тішити своє его, в тому числі вважати себе всезнайкою. Тільки ти один зрозумів, що стрибок цін на нафту — це все задумка країн ОПЕК з метою підвищити прибуток від видобутку, знизивши витрати, а решта неосвічені дурні думають, що це просто тому, що вона завжди росте в ціні.

Ти їдеш по порожній дорозі і думаєш, що один такий геній, адже інші стоять у заторі через кілька кварталів, хоча могли б проїхати тут.

Мало того що таке судження рідко виявляється вірним, так ще й виставляє тебе не особливо приємним і зарозумілою людиною. І повір, більшість вважає себе не такими, як всі. Вони точно знали пристрій цього світу, а інші з їх кредитами на айфони і роботою на нижчій посаді просто ще не доросли до такого рівня.

3. Відчуваємо невпевненість до своїх можливостей

Не тільки ти вважаєш себе невдахою на тлі інших нібито успішних людей. Скільки разів ти проглядав пости в «Інстаграмі» і бачив ці фотографії щасливого заможного життя, цих людей, які точно впевнені в своїх силах і знають собі ціну.

А що, якщо ми скажемо, що більшість людей не просто сумніваються у своїх можливостях, але і знаходяться буквально на дні самооцінки з-за безлічі факторів, у першу чергу — з-за агресивного маркетингу, просуває певні цінності?

Ти думаєш, що ти єдиний не досяг своїх цілей і надто повільно йдеш до мрії. Але насправді на землі мільярди таких, як ти, просто вони приховують це за завісою псевдоуспешності і псевдощастя для створення позитивного образу людини, у якого все виходить, а якщо і ні, то це лише тимчасові труднощі.

4. Сумніваємося в сенсі життя

Не тільки тебе одного відвідують думки на кшталт «Для чого це все?» і «чи Є сенс взагалі що-небудь робити?» Порожнеча, що періодично виникає в серцях більшості людей, які хоча б трохи задіють розум в повсякденних справах, може накривати досить сильно.

Ти будеш дивуватися, наскільки прискорюється час, як змінюється все навколо — щось перестає приносити стільки ж задоволення, скільки раніше. Але на публіці будеш посміхатися і грати роль позитивного хлопця. Як і всі інші, хто боїться зізнатися, що все людське суспільство — це величезна кількість тих, хто сумнівається в собі істот.

5. Займаємося самолюбуванням

Ну давай, скажи, що ти ні разу не милувався собою в дзеркалі, що, бачачи якусь цікаву позу, як у найкращих журналах про моду, не застигав і не підморгував собі хоч і жартома, але все ж реально.

Люди гонорові, і це нормально. Навіть коли вони нехтують своєю зовнішністю і виставляють напоказ недбалість, то це ще одна форма марнославства упереміш з бажанням бути не таким, як всі, і показати іншим, що вони лише ляльки в руках маркетологів.

6. Задовольняємо себе

Це, мабуть, одна з найбільших таємниць, яка насправді вже десятки років, як ні для кого не таємниця. І все ж більшість людей приховує це, навіть якщо мова йде про дружній тусовці в барі в підвипитому стані.

Це нормально, і кожна людина розуміє: його друг, колега і навіть бос, який їздить на елітному спорткарі, — все мастурбують. Не займаються цим хіба що люди, скуті якимись догмами, які забороняють їм задовольняти себе самостійно, і, отже, вони думають, що й іншим дане заняття не дозволено.

7. Переоцінюємо свої сили

Парадоксально, цей пункт може поєднуватися з невпевненістю у своїх можливостях. Але такий дисонанс не заважає людям дивитися на одні речі з точки зору майстра, пізнав мудрість Всесвіту, а на інші — злякано поглядати як школяр, який прийшов додому з двійкою.

Що стосується переоцінювання своїх сил, то, приміром, якщо ти не маєш водійських прав і вирішиш подивитися, як проходить іспит в МРЕВО, то посмієшся з цих невмілих учнів за кермом і їх безглуздих спроб проїхати там, де не можна за правилами. Ти б точно не припустився такої помилки і легко б це зробив. Але, як виявляється, коли ти сідаєш за кермо на місце того «невдахи», це дуже складно, і ти провалюєшся ще швидше.

Більшість людей вважає, що їх інтелект вище середнього рівня, а багато з них реально думають, що вони генії. Хтось вважає, що є лідером у своїй групі (ну або хоча б душею компанії).

Ні, ми не говоримо, що тобі потрібно перестати переоцінювати себе, але омани з приводу своїх можливостей — це дуже небезпечна річ. Приміром, перепливають річку два непідготовлених людини: один з них переоцінює свої сили і думає, що легко це зробить; іншого ж куди більш реально ставиться до власних можливостей і розуміє, що його може знести течією і тягнути на дно. Як думаєш, у кого більше шансів залишитися в живих?

Ми всі схильні переоцінювати себе. Просто у когось це пов’язано з інтелектом, в інших — з фізичною силою, у третіх — з мистецтвом зваблювання, і так далі.

8. Реалізуємо свої таємні фантазії і бажання

Навряд чи твій солідний бос захоче зізнатися тобі в тому, що вечорами він знімає з себе строгий костюм, одягає балетну пачку і обтягуючу майку і танцює «Лебедине озеро». Або мила і скромна колега — у тому, що приходить додому і перетворюється у БДСМ-монстра, який жадає крові.

І мова тут не тільки про сексуальний підтекст. Комусь може подобатися знущатися над своїми сусідами, включаючи ночами гучну музику, хто не може уявити своє життя без одягання японських статуеток поп-ідолів, і так далі. У кожної людини є якесь не зовсім правильне, з точки зору суспільства, захоплення, фантазія, бажання — називай як хочеш. Але ніхто з оточуючих не визнає не тільки, який вид фантазії йому по душі, але і взагалі в наявності її як такої.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *