9 звичок, які всіх дратують – але їх легко можна пояснити

Чому деякі виливають на себе так багато духів, занадто повільно ходять по жвавій вулиці, і звідки береться звичка клацати пальцями?

Сучасну людину дуже легко вивести з себе: дратівливих факторів у великому місті так багато, що доводиться докладати зусиль для підтримки власної душевної рівноваги. Виявилося, що далеко не всі неприємні звички з’являються від поганого виховання або в силу шкідливості характеру — іноді у людей є вагомі причини чинити саме так, як вони це роблять. У чому ж справа?

9 звичок, які здатні вивести з себе кого завгодно, але їх можна пояснити (а значить, прийняти і пробачити).

1. Повільний рух в потоці йдучих з однією швидкістю людей

Людина, яка рухається повільніше інших учасників потоку, дратує всіх. Вважається, що всі повинні йти однаково швидко — але ж ніхто таких правил не писав і не оголошував. Чому ж ми дратуємося? Тому що ми-стадні тварини. Наступного разу, коли ви обженете повільного пішохода, подумайте: з якої причини Вам особисто так важливо рухатися із загальною швидкістю? І чому цій людині абсолютно не цікаво, куди всі так поспішають?

2. Брудний посуд в раковині

Мабуть, немає людей, які дуже б любили мити посуд: про них кожен чув, але ніхто ніколи не зустрічав таких щасливців особисто. Проблема невимитого посуду ось у чому: якщо ми щільно поїли, в організмі виробляється серотонін, який змушує прилягти на диван в стані блаженної дрімоти і не робити нічого. А потім знаходяться будь-які інші справи-і до посуду справа так і не доходить.

3. Занадто багато духів

Іноді здається, що люди перекидають на себе спросоння половину флакона духів — а коли виявляють це, то вже з горя і досади виливають і інше туди ж. Будь-які, навіть найкращі парфуми можуть викликати напад алергії і сильний головний біль, тому варто все ж щадити рецептори оточуючих. Занадто багато духів часто бризкають на себе люди з гормональними проблемами і ті, хто переживає депресію — в такому стані сприйнятливість до запахів сильно знижується.

4. Гучні бесіди по телефону в громадському місці

Нікому не цікаво слухати подробиці чужого інтимного життя, але іноді діватися просто нікуди, тому ми змушені стежити за розгортанням драматичного сюжету особистих неприємностей незнайомця. Виявляється, як мінімум половина нашого роздратування з цього приводу пов’язана з неможливістю чути діалог повністю – ми чуємо тільки репліки однієї сторони, але не можемо оцінити відповідей іншої сторони. Мозок оцінює такий половинчастий сценарій неправильним-і відправляє нас шукати більш повну для розуміння картину.

5. Занадто коротка з незнайомцями дистанція

Ми вважаємося нацією з середнім темпераментом-нам необхідно відносно великий особистий простір, і якщо його хтось не дотримується, ми оцінюємо це як порушення своїх кордонів. У деяких людей є вроджена відмінність-будова їх мозку від природи таке, що вони не можуть зрозуміти, завдають вони дискомфорт дотиками або занадто тісним контактом. Якщо це ваш випадок, просто запам’ятайте-комфортною вважається дистанція не менше метра.

6. Манера стукати пальцями, щось перебирати або клацати ручкою

Багато хто з нас навіть не помічають, що не можуть сидіти або стояти, не рухаючись зовсім. Ми похитуємо ногою, рухаємо пальцями руки, водимо олівцем по папері або здійснюємо інші дії, які можуть дратувати оточуючих. Причиною такої дратівної поведінки може бути синдром дефіциту уваги або розлади аутичного спектру.

7. Голосові повідомлення в месенджерах

Вони зручні тим, хто їх відправляє — і часто стають головним болем і джерелом роздратування для тих, хто їх отримує. Але деякі люди просто не можуть змусити себе зателефонувати і провести бесіду в режимі діалогу — така особливість міленіалів, наприклад. Чи варто звинувачувати їх у боязні телефонної розмови?

8. Звичка дивитися в чужий телефон

Ми автоматично переводимо погляд на яскравий або світиться об’єкт, особливо якщо в цей момент нам нічим себе особливо зайняти — наприклад, під час поїздки в метро. Утриматися від явного позиву мозку заглянути в чужий екран вдається небагатьом — якщо ви не хочете, щоб хтось читав або бачив щось особисте, не користуйтеся смартфоном в громадському місці. Слухайте, наприклад, музику в цей час.

9. Клацання суглобами пальців

Дорослі зазвичай лякають дітей, що у них розвинеться артрит або з’являться дірки на долонях, якщо занадто активно клацати пальцями. Останні дослідження показують, що в цілому це досить невинне заняття, тому можна просто ігнорувати цю звичку близьких.

Які з цих звичок є у вас особисто? Що вас дратує в оточуючих?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code