чому місяць світить

Чому Місяць світиться?

Чому місяць світиться, і яку роль вона відіграє для Землі? Це питання цікавить багатьох допитливих людей. І багато хто дивуються, як же Місяць може світитися, якщо вона не є зіркою?

Про це ми детально поговоримо в цій статті. Любителям космосу буде цікаво.

Секрет світіння

Місяць відбиває сонячне світло, завдяки чому нам здається, ніби вона світиться. Цікавий факт, що близько половини місячного грунту складається з скляних фракцій. Завдяки цьому поверхня Місяця має високі світловідбиваючі властивості.

Кількість відбиваного світла

Всі об’єкти в космосі володіють такою характеристикою, як альбедо. Саме тому ми можемо знати, наскільки добре або погано ті чи інші об’єкти відбивають світло. Приміром, скло має високе альбедо, а земля навпаки – низьке.

Альбедо місяця дуже низька, оскільки на її поверхні безліч викривлень, а грунт має темно-сірий колір. У зв’язку з цим вона може відображати тільки 12% сонячних променів. Проте навіть цього вистачає, щоб опромінювати нашу Землю досить яскравим світлом.

Під час повного місяця Місяць настільки яскраво світиться, що її можна бачити навіть в денний час доби. Цікаво, що астрономам у такі дні доводиться зупиняти свої дослідження, оскільки місячне світло не дає їм нормально працювати.

чому місяць світить

Іноді ми можемо бачити супермісяць, коли світіння Місяця стає на 20% яскравіше, ніж зазвичай. Подібне явище трапляється в моменти максимального зближення нашої планети зі своїм природним супутником.

Під час звичайного повні освітленість досягає не більше 0,1 люкс. Однак при суперлунии ці показники можуть збільшуватися втричі.

Існує й інше обґрунтування того, чому місяць так яскраво світиться. Воно пояснюється так званим ефектом Зелігера, який можна легко продемонструвати на наступному прикладі:

Якщо ми вночі посвящаємо на дорогу ліхтариком, то вона буде виглядати яскравіше, ніж насправді.

чому місяць світить

Сонце в даному випадку відіграє роль ліхтаря. Коли його промені освітлюють Місяць, то її поверхня здається набагато світліше. Крім цього астрономи довели, що космічне сміття, що літає навколо Місяця, ще більше відображає світло на Землю. Зі сказаного стає зрозуміло, чому Місяць світиться.

Цікавий факт, що якщо Місяць відбиває не більше 12% сонячного світла, то супутник Сатурна Энцеладом – цілих 99%!

Колір місячного світла

Іноді місячне світло може мати блакитнуватий або сріблястий відтінок (в порівнянні з іншою частиною неба). Насправді це ілюзія, яка з’являється унаслідок ефекту Пуркіньє – сприйняття кольору людським оком в контексті низької освітленості навколишніх об’єктів.

А ось в період затемнення Місяць стає червоною через непрямого сонячного світла, що розсіюється атмосферою нашої планети. Цікавий факт, виявляється сьогодні ми бачимо набагато менше місячного світла, ніж наші предки. Це відбувається із-за повільного віддалення Землі від Місяця.

Фази Місяця

Чи помічали ви, що Місяць не сяє однаково? Насправді, бувають такі дні, коли її зовсім не видно. Це відбувається внаслідок зміни місячних фаз, які змінюються в ході обертання Місяця навколо Землі, а земля – навколо Сонця. В такі моменти Місяць висвітлюється під зовсім різними кутами.

Іноді тільки половина поверхні звернена до Сонця, тоді як друга – залишається в тіні. В періоди повного місяця наша планета стає посередині між Місяцем і Сонцем. При цьому вся місячна поверхня добре освітлена і видно із Землі.

фази місяця

У молодика її майже не видно, оскільки вона знаходиться між Сонцем і Землею. В результаті сторона, відбиває сонячне світло, звернена від нас. У дні до і після молодика ми можемо бачити тільки яскравий серп, дивиться в одну або іншу сторону.

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам зрозуміти причину того, чому Місяць світиться. До речі, зверніть увагу на цікаву статтю з відео про те, що було б, якби Місяць був ближче до нашої планети.

Якщо вам сподобався цей пост – поділіться ним в соціальних мережах та підписуйтесь на сайт. З нами завжди цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *