Чому одні російські прізвища закінчуються на «-ін», а інші – на «-ов»

Чому одні російські прізвища закінчуються на -ів, а інші на -ов? Виявляється, це питання хвилює багатьох російських людей, адже носіями таких прізвищ найчастіше є росіяни.

У даній статті ми постараємося максимально точно і зрозуміло відповісти на ці питання. Любителям російської мови буде цікаво.

Як з’явилися російські прізвища на -ов та -єв

Прізвища з суфіксами -ов або -ев носять дві третини корінних громадян Росії. Експерти стверджують, що в більшості випадків такі прізвища мають родове походження. Багато з них брали свій початок від по батькові. Приміром, Володимира, сина Степана, звали Володимир Степанович.

Після того, як у 13 столітті в Росії прізвища придбали офіційний статус, їх стали давати по імені старшого в роду. Ось і вийшло, що Степановыми ставали і син, і внук, і все інше потомство.

При цьому російські прізвища могли даватися і за прізвиськами. Наприклад, якщо людину, прозвали Кучерявим, то його нащадкам діставалася прізвище Кудрін або Кудряшов.

Цікавий факт, що російські прізвища могли даватися і по роду діяльності. Так, син мельника отримував прізвище Мельников, син візника – Візників, а столяра – Столярів.

Прізвища з суфіксом -ев утворювалися від імен, прізвиськ чи занять людей, що закінчуються на м’який приголосний. Тобто сина Юрія звали Юр’євим, сина людини на прізвисько Соловей – Соловйовим, а сина ткача – Ткачовим.

Як з’явилися прізвища на -ін, або -ин

Одна третина російських прізвищ закінчується на суфікси -ин або -ин. Як і в попередньому випадку, вони також походять від імен, прізвиськ і занять їх предків, а також від слів, що закінчуються на -а, -я і від іменників жіночого роду з закінченням на м’який приголосний.

Приміром, прізвище Фомін походила від «сина Фоми». Сьогодні в Росії можна часто зустріти такі прізвища, як Кузьмін, Ільїн, Савін або Нікітін.

У свою чергу, прізвиська або професійна діяльність могли призвести до утворення таких прізвищ, як Пушкін, Крупін, Медін, Синіцин, Головін і т. д.

У висновку хочеться зазначити, що за твердженнями філологів, прізвища не завжди можуть беззастережно вказувати на національність людини або його предків. Для точного визначення потрібно спочатку вивчити значення слова, що лежить в корені прізвища.

Сподіваємося, що ви зрозуміли, чому одні російські прізвища закінчуються на -ів, а інші на -ів. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо вам взагалі подобаються різні цікаві факти – підписуйтесь на interesnyefakty.org. З нами завжди цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *