чому телефон не бачить навушники

Чому телефон не бачить блютуз–навушники

Вluetooth–навушники поступово витісняють аналогові. Особливо часто люди стали користуватися ними після зародження тенденції виробників прибирати зі смартфонів аудіоджек. Зараз блютуз–гарнітуру можна підібрати під кожен телефон. Є недорогі і якісні продукти від відомих брендів. Але такий вигляд гарнітури не самий надійний, іноді ламається або дає збої під час використання. Часом буває важко зрозуміти, чому телефон не бачить навушники. Ми спробуємо пояснити причини подібної проблеми і розповісти, яким чином можна з нею боротися.

Виконайте правильне підключення

Якщо ви новий користувач бездротової гарнітури, то повинні знати, як вона правильно підключається і функціонує. Щоб все зробити без помилок, слідуйте нашій інструкції.

  1. Активуйте Вluetooth на мобільнику. активація Вluetooth
  2. Повністю зарядіть навушники.
  3. Об’єднайте, натиснувши на клавішу включення гарнітури, і тримайте, поки не почнуть мигати світлодіоди.
  4. Коли обидва гаджета потраплять під пару, на екрані смартфона повинна з’явитися іконка підключеної гарнітури (назва моделі навушників).
  5. Виберіть зі списку, щоб телефон провів первинну настройку.

підключення Вluetooth навушників
Надалі при конекті навушники повинні автоматично підключатися до смартфону. Якщо ж і після цього у вас гарнітура працює через раз, то читайте матеріал далі, щоб дізнатися причини проблеми і кроки для її усунення.

Протестуйте обидва пристрої

Якщо телефон не бачить навушники, потрібно виявити, проблема в самому аксесуарі або в мобільному пристрої. Для цього проведіть найпростішу перевірку.

Спочатку візьміть блютуз–навушники та приєднайте їх до іншого комп’ютера, планшета або смартфону. Якщо вони розпізнаються і передають звук, то проблема саме з Андроїд–девайсом.

Не зайвим було б постаратися сконектити апарат з іншою Bluetooth–гарнітурою, щоб достовірно переконатися, з чим саме виникли неполадки.

Причин, за яких навушники і смартфон не взаємодіють, може бути безліч, проте найпоширеніших кілька.

Перевірте рівень заряду

Природно, що будь–які бездротові навушники перестають працювати, коли розряджаються, оскільки живить їх власний акумулятор, а не смартфон. Окремі моделі функціонують більше доби в активному режимі, інші — лише кілька годин. Тому вам потрібно вивчити автономність свого аксесуара, щоб розряджений акумулятор не прийняти за збій роботи аудіообладнання.

Якщо при сполученні на гарнітурі не загоряється індикатор, то швидше проблема саме в низькому заряді. Щоб вирішити її — просто поставте її на зарядку. Не поспішайте відключати навушники від блоку живлення, деякі моделі заряджаються більше трьох годин.

Зверніть увагу на індикатор при підключенні аксесуара до зарядки. Якщо він засвічується, значить, вона не зламана.

Навушники у сплячому режимі

Коли ви не слухаєте музику і не користуєтеся підключеними навушниками, вони знаходяться в «сплячому режимі» для економії заряду. Вони все ще взаємодіють з телефоном, але якщо ви забудете їх в такому стані, то протягом декількох днів батарея повністю сяде. Зарядіть їх на 100%, і можна буде знову слухати улюблені композиції.

чому телефон не бачить навушники

Перевірте Bluetooth на смартфоні

Велика частина користувачів забуває переключити Вluetooth на мобільному, тому з’єднання не відбувається, а люди в подиві чому. Щоб активувати модуль Вluetooth, достатньо перейти в «Налаштування» через ярлик програми або іконку в шторці повідомлень. Потім відкрити «Підключені пристрої» — «Bluetooth» і пересунути перемикач в положення «Вкл.».

включення блютуза

На деяких моделях смартфонів є функція «Видимість». Вона дозволяє сполучатися тільки з раніше підключеними Вluetooth–пристроями, блокуючи нові. Щоб вирішити цю проблему, досить просто відключити даний режим.

Перевірте сумісність Bluetooth–модулів

Така проблема трапляється вкрай рідко, оскільки навіть «синєзуб» 5.0 сумісний з версіями 3.0 і 4.0. Але іноді з-за збоїв в софті модулі на смартфоні і блютуз гарнітуру не сумісні. Щоб визначити, чи так це, підключіть їх до іншої моделі телефону з іншим модулем. Якщо вони нормально з’єднуються, то ваш телефон і навушники не підходять один одному. Вирішити таку проблему не вийде. Допоможе тільки заміна гарнітури.

Можливо, між девайсами занадто велика відстань

Бездротова гарнітура може перестати приймати сигнал, якщо знаходиться на дуже великій відстані від смартфона. Сама технологія має обмежену зону покриття, максимальний радіус не перевищує 10 m. На якість прийому впливають також перепони (стіни, машини тощо). Якщо навушники знаходяться на відстані не більше ніж 10 m, то смартфон перестане бачити гарнітуру, можливі перешкоди і в а разі, коли коннекту заважають товсті стіни.

Перевірте цілісність аудіоаксесуара

Хороша Вluetooth–гарнітура коштує дорожче, ніж провідні аналоги, так що багато користувачів часто беруть бюджетні моделі. Вірогідність поломки таких апаратів вище, тому треба за ними ретельно стежити і іноді перевіряти на наявність пошкоджень. Виявити несправність можна за кількома ознаками.

зламані навушники

  1. Якщо аксесуар перестав реагувати на натискання, поставте його на зарядку. Якщо заряджається, але не включаються, затисніть кнопку живлення на 10 секунд. Якщо гарнітура не заряджається і не включається, то вона зламалася.
  2. Акумулятор може вийти з ладу дуже швидко і тримати заряд менше години. Якщо у вас таке сталося — це заводський брак. Можете повернути девайс по гарантії.
  3. Якщо постійно втрачається сигнал зі смартфоном або через гарнітуру транслюється поганий звук, можливо, сталася поломка «Синезуба». Спробуйте відремонтувати навушники в сервісному центрі або іншій точці ремонту або скористайтеся гарантійними правами і вимагайте заміну навушників.
  4. Вода — ворог багатьох бездротових аудіосистем. Навіть невинна прогулянка під легким дощем може вивести її з ладу. Якщо ви зважилися займатися спортом в бездротових навушниках, вибирайте модель з захистом від вологи. Попадання поту на мікросхеми ще гірше впливає на аксесуар, ніж вода — корозія настає швидше. Однієї краплі буде достатньо, щоб вивести повністю робочі навушники з ладу.

Що робити, якщо прості маніпуляції не допомагають відновити працездатність гаджета? Варіант один: йти в сервісний центр, так як все, що можна виправити самостійно, ви вже спробували.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *