Чому телефон не бачить сім-карту

Чому телефон не бачить сім–карту

Без SIM–карти ви не можете здійснювати телефонні дзвінки, отримувати або відправляти текстові повідомлення, і навіть втрачаєте можливість підключитися до Інтернету. Все це серйозні проблеми, які треба вирішити якнайшвидше і будь–якими способами. Зазвичай люди відразу біжать в сервісний центр або намагаються здати апарат по гарантії. Однак є багато причин, чому телефон не бачить сім–карту, і далеко не всі вимагають звернення в спеціалізовані точки обслуговування.

Ми підібрали кілька рішень, які вам слід спробувати в першу чергу. Вони, ймовірно, допоможуть усунути проблеми, якщо ті не пов’язані з серйозними поломками або системними збоями обладнання. Рекомендуємо спробувати все, щоб виключити помилки, які можна виправити в домашніх умовах.

Включіть і вимкніть режим «Літак» або перезавантажте телефон

Іноді, з невідомих причин, трапляється баг підключення, і сімка перестає розпізнаватися, або телефон не бачить контакти, поки ви не перезавантажте телефон або не ввімкнено режим польоту.

включення режиму літака

Для перезапуску просто утримуйте кнопку живлення до появи спливаючого віконця, де треба клацнути на «Перезавантаження». Також можна натиснути на клавішу вимкнення і тримати до вимикання апарат, а потім знову активувати його.

Режим польоту знаходиться за шляхом «Налаштування» (зайдіть в них через меню шторки повідомлень або ярлик на робочому столі) — «Мережа та Інтернет». Активуйте «Літак», почекайте 30 секунд, а потім вимкніть його, щоб смартфон знову розпізнавав контакти на sim–карті і дозволяв дзвонити.

Перевірте слот для карток

У багатьох випадках, коли смартфон не виявляє сімку, є ймовірність, що ви неправильно її вставили, тому телефон картку не розпізнає. З іншого боку, вона може бути поміщена недбало, і контакти не стикаються належним чином, що призводить до неправильного зчитування.

Чому телефон не бачить сім-карту

Може бути і так, що у гніздо потрапило сміття, яке не дає картці щільно прилягати до плати, тому вона не ловить мережу. Порт потрібно уважно оглянути, почистити, але зробити це дуже акуратно.

 1. Вимкніть пристрій.
 2. Витягніть з нього сімку.
 3. Візьміть ліхтарик, посвітіть в лоток, перевірте на наявність сторонніх предметів і забруднень.
 4. Якщо є, видаліть їх за допомогою зубочистки, але акуратно, попередньо трохи пом’якшивши гостріше.
 5. Протріть SIM–карту чистою тканиною або серветкою, щоб видалити з неї бруд або пил.
 6. Вставити її в пристрій, перевіривши, чи правильною стороною вона повернена.
 7. Увімкніть апарат.

Почекайте, поки він перезавантажиться, а потім дайте кілька хвилин на первинну настройку і запуск всіх служб, що дозволяють бачити основну і другу сім–карту.

Очистіть Cache

Очищення кешу допомагає вирішити багато, пов’язаних з працездатністю системою проблем, наприклад, баг з виявленням SIM–карти. Зробити це можна через меню Recovery, яка є на кожному Андроїд–пристрої. Особливостям входу в нього присвячена окрема стаття на сайті, ознайомтеся з нею, якщо по цій інструкції потрапити в нього не вдається або у вас, після перепрошивки у вас стоїть кастомне рекавері.

 1. Вимкніть смартфон і почекайте декілька хвилин.
 2. Тепер увімкніть його, утримуючи кнопки живлення і зменшення гучності разом, щоб потрапити в режим відновлення.
 3. Використовуйте гойдалку регулювання гучності для навігації по пунктах.
 4. Виберіть «Wipe cache» і запустіть очищення. Wipe cache

Дайте телефону хвилину на виконання запиту, а потім перезавантажте його.

Зміна налаштувань мережі

Телефон може періодично не реагувати на сімку з-за неправильних налаштувань мережі, які не відповідають тим, що підтримує картка. Або можуть бути виставлені параметри мереж, відсутніх у вашому регіоні. Зрідка вони збиваються з-за оновлень і з інших причин, але відновити їх не складе труднощів.

 1. Увійдіть у «Налаштування». налаштування мережі
 2. Прокрутіть вниз і натисніть «Мережа й Інтернет» (назва та розташування меню може відрізнятися в залежності від моделі телефону і прошивки).
 3. Тепер клацніть на «Мобільна мережа» і розкрийте «Додаткові параметри». мобільна мережа
 4. В розділі «Мережа» активуйте «Вибирати мережу автоматично». телефон не бачить сім карту
 5. Також можна змінити «Тип мережі», там виберіть параметр «TD-SCDMA/LTE/GSM/WCDMA/CDMA/EvDo». Він захоплює всі частоти, які доступні в наших регіонах, проте можете вибрати інший пункт, якщо точно знаєте, які мережі є у вас. телефон не бачить сім карту
 6. Почекайте кілька хвилин, і ваш гаджет повинен почати показувати мережеві сигнали.

Виконайте скидання до заводських налаштувань системи

Увага! Це крайній засіб, випробуйте перед його застосуванням всі попередні, так як Hard Reset зітре всі ваші дані, номери, налаштування і поверне апарат в стан, який був при покупці.

Не забудьте зробити бекап важливих матеріалів, особливо відео, фото, музики. Якщо у вас Android 8, то активуйте резервне копіювання, щоб зберегти історію дзвінків і повідомлень.

 1. Пройдіть по шляху «Налаштування» — «Система» — «Резервне копіювання».
 2. Перевірте, чи активовано синхронізацію для кожного пункту.
 3. Якщо ні — увімкніть її.

Якщо резервна копія була створена, то приступайте до скиду.

 1. Запустіть «Налаштування» — «Система» — «Скидання».
 2. Відкрийте «Видалити всі дані (Скидання до заводських налаштувань)».
 3. Ще раз ознайомтеся з тим, що буде видалено, а потім клацайте «Скинути установки телефону».

скидання до заводських налаштувань

Тепер ви знаєте, що робити, в першу чергу, коли телефон перестав бачити сім–карту. Якщо ви випробували всі методи, описані в цьому посібнику користувача (особливо останній), то проблема повинна бути вирішена. Але якщо вона зберігається, це не пов’язано з внутрішніми параметрами системи і вимагає втручання фахівця. Зверніться до найближчого центру або поверніть смартфон по гарантії. Це гарантійний випадок, тому вам без проблем все полагодять, коли встановлять, в чому причина неполадки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *