Чи можна ходити на цвинтар в період вагітності

Чи можна ходити на цвинтар вагітним: думка священика

Багато вагітних жінок цікавляться, чи можна ходити на цвинтар під час виношування малюка. Насправді походи на погости небажані, хоча пряма заборона відсутня. Отже, перед тим, як зрозуміти, чи можна вагітним ходити на цвинтар, рекомендується уважно вивчити різні точки зору.

Що кажуть у народі

Багато людей відмовляють майбутніх мам щодо походів на кладовище. При цьому наводяться різні аргументи.

Вважається, що малюк, який ще не народився, не має свого ангела–хоронителя. З цієї причини він виявляється беззахисним перед злими духами. Важливо розуміти, що таке пояснення нагадує язичницьку віру.

Чи можна ходити на цвинтар в період вагітності

Християни не вірять у духів померлих, які мешкають на кладовищах, тому повір’я втрачає свою силу.

Часом віруючі вважають, що не можна ходити на кладовища через негативну ауру. Вважається, що цей міф пов’язаний з східною релігією, яка також далека від православ’я. Негативна аура не може яким–небудь чином вплинути на майбутню маму.

Проте участь в похоронних процесіях вкрай небажана для майбутньої мами. З цієї причини багато людей виявляються праві, якщо не пускають вагітну жінку на похорон чи йти до мерця (покійного). Це можна пояснити тим, що похорон виявляються дуже важкою подією і може викликати сильний стрес.

Що кажуть священики

У Біблії та священних писаннях відсутня заборона відвідування кладовища для вагітних жінок. Відповідь священика ґрунтується на здатності враховувати свої душевні потреби. До того ж православна релігія вчить людей сприймати смерть як сон. З цієї причини померлих вважають покійними, мерцями.

вагітність і похорон

Священики зазначають, що кладовища також повинно сприйматися нормально, адже потрібно розуміти, що на певній території просто покояться тіла померлих людей і слід бути готовими до воскресіння, вічного життя.

Темні і злі сили все–таки часом мешкають на кладовищах і виявляються небезпечними для живих людей. Священики впевнені в тому, що темні сили існують, але вони не можуть бути присутніми саме на кладовищі. Таким чином, факт тягне за собою небезпечне марновірство.

Священики зазначають, що темні сили негативно впливають тільки на тих людей, які володіють слабким духом, схильні до гріхів. З цієї причини не потрібно даремно боятися того, що буде надано негативний вплив на не народжену дитину.

чи можна вагітним ходити на поминки

У той же час відповідь священика буде поглибленою. Священики зазначають, що ходити на цвинтар на Великдень і в поминальні дні небажано, тому що в цей час на одній території знаходиться велика кількість людей. Бажано відвідати могили своїх померлих родичів і близьких друзів в інші, більш відповідні дні. На цвинтарі має бути менше людей для гарантованої безпеки майбутньої мами, причому можна запланувати важливу поїздку навіть у будній день. Передбачається можливість поїздки на кладовище на початок Великого посту та свято святої Трійці.

Якщо правильно спланувати важливу поїздку, можна запобігти небажаному впливу і відзначити позитивний вплив на душевний стан.

Що кажуть лікарі і психологи

Лікарі і психологи відзначають, що поїздка на могили близьких може обернутися стресом. З даної причини далеко не завжди можна відвідувати кладовища тим майбутнім мамам, які володіють підвищеною чутливістю та емоційною нестабільністю.

Звичайно, жінка повинна сама розуміти, чи вона хоче сходити на могилу своєї близької людини. Якщо відзначається якийсь страх або спостерігається нерішучість, слід відмовитися від поїздки. Вагітна жінка повинна бути дуже уважною до себе і, звичайно, думати про свою майбутню дитину. Будь–які негативні емоції можуть негативно вплинути на стан здоров’я, тому вкрай важливо відмовитися від подібних поїздок при страху або нерішучості.

Лікарі і психологи відзначають, що відвідування кладовища після недавньої смерті близької людини вимагає ще більшої обережності. В іншому випадку можуть проявитися негативні емоції, стресові відчуття, внаслідок чого наслідки стають практично непередбачувані.

Жінки зі слабким здоров’ям і складною вагітністю також повинні відмовитися від поїздки на погости.

Прикмети, пов’язані з відвідуванням кладовищ вагітними жінками

Якщо вірити прикметам, поїздка на погости недозволенна. Відзначаються такі прикмети:

  • якщо майбутня мама підійде до небіжчика, дитина народиться блідою, анемічною;
  • дитина може народитися з серйозним захворюванням, тому що він дуже вразливий перед поганим впливом;
  • душі померлих можуть взяти душу майбутнього малюка з собою або вселитися в нього.

Чи можна ходити на цвинтар вагітним

Такі прикмети, як і раніше, викликають страх у багатьох майбутніх мам.
Цікавлячись, чи можна вагітним ходити на цвинтар, передбачається обов’язковий облік багатьох прикмет, існуючих думок священиків, лікарів і психологів. У будь–якому випадку тільки вагітна жінка може вирішити, чи потрібно їй відвідувати цвинтарі, чи ні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *