Як виростити ананас в домашніх умовах: покрокова інструкція

Створюємо тропічний куточок у себе на підвіконні.

Для вирощування ананаса в домашніх умовах вам знадобиться свіжий ананас, горщик і непереборне бажання спробувати себе в садівництві. Якщо все необхідне готове, пора читати інструкцію.

Підготовка

Крок 1. Купіть свіжий ананас

Виберіть в магазині фрукт, який потім стане основою для вирощування.

Зверніть пильну увагу на зовнішній вигляд і пам’ятайте, що відповідний ананас має:

  • тверде зелене листя без жовтих або коричневих вкраплень;
  • золотисто-коричневу і тверду на дотик шкірку;
  • приємний солодкуватий аромат.

Навколо фрукта не повинні літати дрібні мошки. Перевірте також підставу листя – іноді мошки сидять там.

Крок 2. Відокремте верхівку ананаса

Однією рукою тримайте фрукт, іншою візьміть листя біля основи і відкрутіть їх. Робіть це обережно, щоб не пошкодити верхівку.

як виростити ананас в домашніх умовах

Якщо боїтеся, відріжте верхню частину ананаса, залишаючи мінімальну кількість м’якоті. Непотрібні залишки фрукта навколо листя акуратно приберіть руками. З верхівки буде рости новий ананас, тому переконайтеся, що вона не пошкоджена.

Крок 3. Дайте листю просохнути

У перевернутому положенні залиште верхівку на тиждень. Стебло і основа повинні підсохнути.

як виростити ананас з верхівки

Крок 4. Проростіть коріння верхівки

Налийте воду в стакан. Шийка ємності повинна бути достатньо широкою, щоб стебло помістилось вільно, але не занурювалось туди повністю.

як розмножити ананас

Якщо підходящої посуди немає, можна використовувати наступний лайфхак: вставте кілька зубочисток в основу стебла на висоті 3-4 сантиметрів від низу та використовуйте їх в якості опори. При зануренні верхівки в воду зубочистки не дадуть їй опуститися в стакан повністю.

як виростити ананас дома

Поставте склянку в добре освітлене сухе місце і запасіться терпінням. Коріння будуть утворюватися кілька тижнів. У цей час важливо періодично міняти воду і уникати різких перепадів температури.

Стебло буде готове до посадки, коли довжина коренів досягне 5-6 сантиметрів. Цього достатньо, щоб рослина могла добре вкоренитися в грунті.

Посадка ананаса своїми руками

Крок 1. Виберіть відповідний горщик

Висота горщика повинна становити приблизно 15 сантиметрів. Заповніть його грунтом, який на 30% складається з органічних речовин. Також підійде грунт для кактусів. Вони, як і ананаси, люблять один вид грунту.

Крок 2. Посадіть верхівку

При посадці переконайтеся, що в землі знаходиться лише стебло з корінням. Засипати ґрунтом листя не потрібно.

як посадити ананас

Крок 3. Полийте рослину і залиште в теплому місці

Після першого поливу стежте за станом грунту – він завжди повинен бути вологим. Для цього поливайте рослину мінімум раз в тиждень. Температура в приміщенні повинна бути не нижче 18 ° C. Також важливо, щоб паросток отримував багато сонячного світла. Можна створити парниковий ефект: накрити горщик поліетиленовим пакетом, щоб прискорити зростання ананаса.

Крок 4. Слідкуйте за появою квітки

Ананас повністю приживеться через шість місяців. З центру листя з’явиться квітка – червоний конус, з якого в подальшому утворюються сині пелюстки, а потім і плід.

як виростити ананас

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *