цікаві факти про коронавірус

7 фактів про коронавірус

Коронавірус — справжня Китайська чума! Про новий тип вірусів, що викликають пневмонію і хвороби легенів, заговорили буквально пару тижнів тому, а кількість жертв вже встигла шокувати нас.

У цій статті ми зібрали 7 базових фактів про коронавірус 2019-nCov, які слід знати кожному.

1. Коронавірус прийшов від тварин

Про групу коронавірусів стало відомо в 1960-х роках. Вчені з’ясували, що коронавіруси вражають дихальні шляхи птахів і домашньої худоби, але більше інформації заразу не було.

Тепер же відомо, що вірус може передаватися тваринам і в морському середовищі. Зокрема, той самий коронавірус 2019-nCov пробрався до Китаю з рибних ринків міста Ухань. Там, хоч і немає моря, є базари, де можна знайти безліч крамниць з морепродуктами. Ступінь їх обробки часто залишає бажати кращого. Судячи з усього, в одному з уловів виявилися заражені морепродукти. Зокрема, делікатесні змії. Їх не обробили, з’їли — таким чином, вірус потрапив в організм людини.

2. Налічується 39 коронавірусів

Коронавірус — це не один вірус, а ціла група вірусів, що складається з 39 видів. Принаймні, про таку кількість видів відомо.

Більшість коронавірусів передаються тільки від тварини до тварини. Дещо від тварини до людини, але далі хвороба не поширюється. Вірус 2019-nCov став першим коронавірусом, про який стало відомо, що він передається від людини до людини.

3. Лікарі не розробили вакцину

2019-nCov — новий вірус. Від нього поки не розробили ліки. Частково це пов’язано з тим, що до кінця не ясно, як саме поводяться молекули коронавірусу в організмі людини.

4. Від вірусу гине 1% хворих

цікаві факти про коронавірус

Є дані, що від коронавірусу 2019-nCov гине не так багато людей, як здається на перший погляд. Дослідження показують, що 99% заражених пацієнтів виживають.

При цьому тривалість життя хворих, що вижили, і якість життя поки невідомі. Більш того, ходить багато чуток, що ця статистика сильно занижена, щоб не викликати паніку в масах.

5. У Китаю великий досвід боротьби з вірусами

Епідемія не вперше приходить до Китаю. У країни великий досвід по боротьбі з пандемією. Давно налагоджені алгоритми роботи лікарів і уряду, є резервний бюджет на випадок катастрофи, а головне — вже накопичився досвід боротьби з ворогами здоров’я.

У 2003 році весь світ прогнозував Китаю кінець через атипову пневмонію (захворювання схоже на коронавірус). Однак за 7 днів в КНР побудували окрему лікарню, зібрали кращих лікарів міста і на корені вбили шкідливий вірус. Сподіваємося, і зараз відбудеться те ж саме — зрештою, Лікарня для хворих коронавірусом майже добудована, але ж пройшло буквально пару днів з початку її будівництва.

6. Вірус не такий стійкий, як здається

Коронавірус розмножується тільки в живому організмі. У неживому середовищі вірус гине. Якщо ви замовили товар через китайський інтернет-магазин, ризик заразитися через посилку мінімальний – навіть за тієї умови, що заражений співробітник пошти кілька разів чхнув на пакет з вашим товаром.

7. Ви можете убезпечити себе від коронавірусу

Досить дотримуватися простих правил — мити руки після вулиці, не торкатися перил і поручнів голими руками, протирати руки спиртовими серветками після поїздок в транспорті. Пам’ятайте: вірус не стійкий до дезінфікуючих засобів.

Також, рекомендується на час відмовитися від придбання імпортного м’яса і риби. Не їсти азіатські делікатеси. Якщо ви купуєте продукти тваринного походження у місцевих виробників, добре промивайте їх і прожарюйте до кінця.

При найменшій підозрі на ГРВІ, зверніться в поліклініку. Не панікуйте. Одягайте захисні маски на випадок, якщо раптом сядете в транспорт, де їдуть чхають і кашляють пасажири.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *