Чи потрібно чистити ноутбук від пилу?

Після покупки ноутбука знайомі стали давати безліч спірних порад, а реклама в під’їзді кожен день нагадує, що тільки сьогодні за 500 гривень в сервісному центрі ХХХ моєму ноутбуку повернуть стан нового. Чи правда, що ноутбук потрібно постійно чистити від пилу?

Ноутбук являє собою потужний мобільний комп’ютер, який на відміну від стаціонарного ПК затиснутий в компактний корпус. При роботі процесора, відеокарти і інших компонентів властиво нагріватися, а при виконанні складних завдань, особливо в іграх – навіть перегріватися. Тому система охолодження для ноутбука має величезне значення – від її роботи залежить безпека, надійність і безвідмовність лептопа.

Чи потрібно чистити ноутбук від пилу

З часом вентиляційна решітка забивається пилом, що перешкоджає вільному надходженню повітря в систему охолодження з навколишнього середовища. Як підсумок — неефективність роботи системи охолодження, шум від роботи кулера, підвищений нагрів апаратних компонентів, в критичних випадках — перегрів і екстрене вимикання лептопа. Крім того, пил збирається і на лопатях вентилятора, при його обертанні може виникати дисбаланс через непередбаченої навантаження, як підсумок – дратує підвищена шумність.

Таким чином, дійсно періодично ноутбук потрібно розбирати і очищати систему охолодження від скупченого пилу. Робити це рекомендується не рідше одного разу на рік. Самостійно визначити, коли потрібна чистка, нескладно. Як правило, при кімнатній температурі без високих навантажень на процесор і відеокарту лептоп працює безшумно. Якщо ж комп’ютер навіть без навантаження шумить і гріється, тоді чистка йому необхідна. Так само можна за допомогою програм дізнатися температуру процесора і відеокарти, якщо вони виявляться вище 70 градусів, це вірна ознака перегріву.

Звернутися в сервіс або зробити все самостійно?

На відміну від стаціонарних ПК, ноутбуки досить кволі пристрої, тому самостійно розбирати лептоп рекомендується тільки при наявності прямих рук, що ростуть з правильного місця. “Розібрати – почистити – зібрати” – немає нічого складного, але повторювати даний алгоритм самостійно рекомендуємо тільки за наявності впевненості в своїх силах, інакше ви ризикуєте потрапити в категорію тих клієнтів, які звертаються до фахівців для виправлення проблем, створених своїми ж руками – відірвані шлейфи, відламані і тріснуті частини корпусу, пошкоджені елементи материнської плати і так далі. Втім, одного разу купивши набір викруток і неспішно з усім розібравшись, при наступних роботах можна буде істотно заощадити.

Чи потрібно чистити ноутбук від пилу

Звертатися в сервісний центр доведеться як мінімум в тому випадку, коли ноутбук знаходиться на гарантії, оскільки самостійне його розбирання веде до позбавлення гарантії виробника. Вартість обслуговування лептопа в сервісному центрі порівняно невелика, однак при зверненні 1-2 рази в рік підсумкова сума вже виходить аж ніяк не копійчана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *