Як дізнатися температуру процесора ноутбука?

Ноутбукам властиво забиватися пилом, з-за чого система охолодження починає посилено працювати навіть при невеликому навантаженні, що супроводжується шумом і, що більш серйозно, нагріванням. Звичайно, до повного перегріву лептопа справа не дійде, так як спрацює автоматична захист, і комп’ютер або вимкнеться, або зменшить свою продуктивність (такий механізм називається троттлінг, від англ. throttling), однак щоб уникнути негативних наслідків, періодично або при перших симптомах ненормальної роботи пристрою слід проводити діагностику.

Програм для діагностики та моніторингу роботи комп’ютера досить багато: як безкоштовних, так і платних версій, але, за великим рахунком, пересічному користувачеві буде достатньо всього однієї, найбільш поширеної і та що має повний набір необхідних рішень.

AIDA64 — найпопулярніша програма для огляду характеристик комп’ютера

Програма AIDA64 розроблена компанією Lavalys і є послідовницею відомої софтини Everest. Багато як і раніше шукають, де і як завантажити програму для діагностики комп’ютера Everest Ultimate Edition або Home Edition, однак розробник сьогодні підтримує тільки нову версію під назвою АИДА64, інтерфейс якої, втім, мало чим відрізняється від Евересту.

Інтерфейс: багатомовний (включаючи російську мову);
Поширення: trial (30 днів).

Проробляємо базовий набір дій: завантажити AIDA64 і встановити програму, вибрати в налаштуваннях російську мову, і ми вже можемо приступати до пошуку потрібної нам інформації, тобто будемо визначати температуру ноутбука: відеокарти, мікропроцесора і вінчестера. АЇДА універсальна утиліта, з її допомогою можна визначити параметри і температуру процесора AMD або Intel неважливо якої архітектури.

Переходимо по вкладках Комп’ютер -> Датчики, і після сканування системи перед нами відкриваються шукані цифри.

Як дізнатися температуру процесора ноутбука

Як визначити температуру процесора ноутбука? Як визначити температуру відеокарти і жорсткого диска комп’ютера?

Пояснення показників температури:

  • ЦП – температура центрального процесора;
  • Діод ДП – температура графічного процесора відеокарти);
  • Hitachi HTS725… – температура жорсткого диска;
  • ЦП1 / Ядро 1, ЦП2 / Ядро 2-значення для кожного ядра процесора.

Дізнавшись дані показники, багато хто відразу задається питанням, чи відповідають вони нормі? У даній статті ми розглянули один з варіантів, як дізнатися температуру ноутбука, а нормальні і допустимі показники датчиків температури слід шукати для кожного конкретного пристрою самостійно, наприклад на сайтах виробників або за пошуковим запитом “характеристики процесора ххх”, тому що для АМД і Інтел одні і ті ж значення можуть мати зовсім різні наслідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *