обєм відеокарти

Як дізнатися об’єм пам’яті відеокарти?

Кількість доступної пам’яті відеокарти в ноутбуці або настільному комп’ютері необхідно знати, наприклад, якщо ви збираєтеся використовувати пристрій для важких ігор або роботи в серйозних графічних редакторах, для обробки відео і монтажу. Відеокарти бувають вбудованими і зовнішніми (дискретними), в комп’ютері може використовуватися як один з цих чіпів, так і одночасно обидва типи відеокарт.

Найпростіший спосіб дізнатися об’єм відеокарти — скористатися стандартною утилітою Windows для діагностики DirectX. Для запуску утиліти в меню Пуск відкрийте виконати і введіть команду dxdiag.exe. У вікні, нас цікавить вкладка екран або монітор, де і буде вказана кількість доступної пам’яті відеочіпа.

Як дізнатися об’єм пам’яті відеокарти

Ще один популярний метод – клацніть правою кнопкою миші по робочому столу і відкрийте в меню Розширення екрана, потім Додаткові параметри.

об'єм пам'яті відеокарти

Відкриються параметри адаптера, де теж буде вказано обсяг пам’яті.

Як дізнатися об'єм пам'яті відеокарти

Однак стандартні утиліти не завжди точно показують розмір пам’яті, особливо в тому випадку, коли графіка вбудована. Завжди краще перевірити інформацію альтернативними програмами. Одна з популярних програм для діагностики ПК – AIDA64 (стара назва Everest).

У AIDA64 нас цікавить вкладка Сумарна інформація

обєм відеокарти
Або Відображення – Відео Windows:


Інша добре відома і широко поширена утиліта: CPU-Z, має гранично простий зовнішній вигляд і, як правило, відображає достовірну інформацію:

CPU-Z

Як видно, дізнатися розмір пам’яті в ноутбуці або комп’ютері досить просто. Так само ви можете ознайомиться з іншими статтями по темі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *