як включити тачпад на ноутбуці

Як включити тачпад на ноутбуці?

Кожен ноутбук має сенсорний майданчик, проте набагато зручніше і швидше працювати за лептопом за допомогою миші. При підключенні миші можна випадково або спеціально відключити тачпад, тому потім у багатьох виникає питання, як включити тачпад на ноутбуці назад, якщо цього не відбулося автоматично.

як включити тачпад на ноутбуці

Завжди є ймовірність того, що операційна система піймала глюк, і якщо у вас немає відкритих важливих документів, можна почати з перезавантаження ноутбука. Якщо це точно не глюк, значить будемо включати тачпад вручну.

Включаємо тачпад за допомогою функціональних клавіш

Уважно придивіться на клавіатурі до верхнього ряду функціональних клавіш від F1 до F12. Одна з них напевно буде містити піктограму з перекресленим тачпадом. Саме ця клавіша і відповідає за включення / вимикання сенсорного майданчика на вашому пристрої. Увага: в залежності від налаштувань BIOS, швидше за все, вам буде потрібно натиснути не просто клавішу (наприклад) F5, а комбінацію Fn + F5. У кожного виробника своя логіка присвоєння функцій клавіш F-ряду, тому нижче наведемо список моделей ноутбуків і клавіш, які в них відповідають за тач.

  1. Acer – Fn + F7
  2. Samsung – Fn + F5
  3. Dell – Fn + F5
  4. Lenovo-Fn + F8 і Fn + F5
  5. Toshiba – Fn + F5
  6. Sony – Fn + F1
  7. HP – Fn + F1-F12(?)

Як включити тачпад на ноутбуц

Якщо ви не знайшли серед F1..F12 потрібної клавіші, уважно придивіться до самого тачпаду – швидше за все біля нього буде кнопка, або як у деяких моделях HP – сенсорна точка, що реагує на натискання.

Включення через панель управління

Якщо попередній спосіб включення був механічним, то існує так само програмне управління тачем. Відкрийте Пуск – Панель управління – Мишка. Тут нас цікавить вкладка Touchpad або Параметри пристрою.

Поставивши відповідні галочки тут можна включити або відключити тачпад, а так само зробити більш тонке налаштування пристрою, наприклад задати відключення при підключенні миші і т. д. Якщо галочок немає, значить будуть кнопки “Активувати пристрій / Зупинити пристрій” або “Увімкнути / Вимкнути”.

Налаштування в BIOS

Як і будь-які інші пристрої, тачпад можна налаштувати через BIOS. Для входу в BIOS як правило використовується клавіша DEL або F2 при старті ноутбука. Далі у вкладці Advanced потрібно знайти пристрій Internal Pointing Device і виставити для нього значення Enabled (включити) або Disabled (відключити). Є різні типи BIOS, тому потрібна настройка може перебувати в іншій вкладці, не обов’язково в Advanced.

Як включити тачпад на ноутбуц

А чи встановлений драйвер?

Якщо жоден із способів вище не допоміг вирішити проблему, переконайтеся що все нормально з драйверами. Відкрийте Пуск — Панель управління-Диспетчер пристроїв і розгорніть вкладку миші та інші вказівні пристрої. Якщо тут буде стояти жовтий трикутник зі знаком оклику, значить потрібно встановити або перевстановити драйвер тачпада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *