Очищаємо клавіатуру від бруду

Перестала працювати клавіатура в Windows, що робити?

Без клавіатури ми не можемо уявити повноцінну роботу комп’ютера, адже це одна з основних компонентів ПК. Якщо клавіатура зламалася, то необхідно знайти джерело пошкодження.

Чому не працює клавіатура на ноутбуці hp, леново та інших?

Програмний збій

Не варто нести в ремонт, якщо у вас не працює клавіатура на ноутбуці. Можливо, в налаштуваннях ноутбука просто не активована клавіатура, тому ноутбук і не розпізнає її. Дотримуйтесь наступних кроків для усунення проблеми:

 1. Потрібно зайти в «Диспетчер пристроїв», після чого натисніть на вкладку «Клавіатура». Вам потрібно буде подивитися, активована вона чи ні. Якщо ні — то виправте цей нюанс.
 2. Перезавантаження так само може допомогти вирішити проблему.

Вірус

не працює клавіатура в ноутбуці

Однією з причин може служити наявність в ноутбуці вірусів. Якщо ви встановили програму, а після у вас перестала працювати клавіатура, то вам слід провести глибоку перевірку антивірусом, щоб знайти всі шкідливі файли. Після чого перемістіть віруси в карантин або ж зовсім видаліть і перезавантажте комп’ютер. Клавіатура повинна заробити.

Драйвер

Драйвера для клавиатури

Часто стикається з тим, що не працює клавіатура на ноутбуці, а причиною є старіння драйверів. Це найпростіший випадок, з яким впорається кожен користувач. Необхідно оновити драйвер і перезапустити комп’ютер і клавіатура знову працює.

Фізичні проблеми.

Ця проблема дуже серйозна, так як може охоплювати широкий спектр причин. Справа може бути в забрудненні контактів, які перешкоджають контакту штекера з комп’ютером, а можуть бути пошкоджені кнопки і мікросхеми, які потрібно буде тільки міняти в діагностичних центрах. Поломка контактів теж може бути причиною. Якщо користувач не дбайливо ставився і смикав шнур, то цілком може бути поломка контакту і гнізда.

Як визначити чому клавіатура перестала працювати?

Є три найпростіших способи це перевірити! Розберемо докладно кожен.

Перевірити контакти

Можливо, вони просто відійшли від комп’ютера. Особливо якщо є домашня тварина, то воно могло зачепити шнур. Це найпоширеніший випадок проблеми. Просто застроміть сильніше штекер і все повинно заробити. Якщо не допомогло, то спробуйте висунути і засунути шнур назад, так як в комп’ютері бувають збої. Якщо і це не допомогло, то переходимо до другої причини, яка допоможе вирішити це питання.

Перевірити комп’ютер на віруси

Спробуйте перевірити ваш ПК на наявність шкідливих програм. Користуйтеся тільки ліцензійними версіями антивірусів, такими як: касперкий аваст, доктор веб. Вони точно зможуть допомогти в позбавленні від вірусів. Проведіть глибоке очищення всього комп’ютера, після чого всі віруси потрібно перемістити в карантин і видалити. Перезапустивши комп’ютер клавіатура повинна заробити. Але не завжди винні віруси.

Установка драйверів

Установка драйверів

Кождний драйвер рано чи пізно застаріває, а значить вимагає оновлення. Оновити драйвер можна двома способами: завантажити з інтернету новий, що буде зручним для користувачів, у яких є підключення до інтернету.

А другий спосіб — установка драйвера з диска, який додавався до комп’ютера при покупці. Драйвер встановлюється як звичайна гра, після чого вимагає перезапуску комп’ютера. Клавіатура повинна заробити. Дотримуйтесь наступної поради, вона корисна для кожного користувача ПК: скачайте з інтернету програми DriverPack Solution або ж DriverDoc. Ці програми зможуть автоматично встановлювати вам драйвера при підключенні до Інтернету. Щоб перевірити наявність драйверів на комп’ютері дотримуйтесь наступних кроків:

 1. Зайти в меню пуск.
 2. Натиснути на вкладку «Комп’ютер» правою кнопкою миші.
 3. Зайти у вкладку «Управління», яка захищена адміністративними правами комп’ютера.
 4. Зайдіть в диспетчер пристроїв.
 5. Натисніть на вкладку «Клавиатура», після чого натисніть ПКМ на клавіатуру.
 6. Натиснути ЛКМ на “Оновити драйвер”. З допомогою даних програм він автоматично оновиться до останньої версії.

Після цього клавіатура повинна заробити. Повторюйте дану дію раз в один-два місяці.

Що робити, якщо не працює клавіатура на комп’ютері з windows 10?

В даному випадку можна виділити дві основні проблеми, за якими може не працювати клавіатура.

 1. Це проблема в самій операційній системі Windows 10.
 2. Проблема, пов’язана з дефектами вашого комп’ютера або ноутбука.

Без клавіатури ви навряд чи щось зможете зробити, тому скористайтеся тимчасово екранним варіантом. Зайдіть в “Параметри”, перейдіть в “спеціальні можливості” і виберіть вкладку “Клавіатура”. Пересуньте в «Екранна клавіатура» кружечок, щоб стало горіти «ВКЛ».

Перевірте уважно штекери і роз’єми, можливо вони були пошкоджені. Спробуйте підключити USB-штекер в інший порт, який знаходиться в задній частині комп’ютера, проблема може бути саме в ньому.

У ноутбуці може бути пошкоджений шлейф, тому не намагайтеся самі виправити поломку. Краще віднести ноутбук в сервіс, де його зможуть подивитися фахівці.

Конфігурація ОС

Для того, щоб ви могли остаточно дізнатися проблема в комп’ютері або клавіатурі, то потрібно зайти в BIOS, так як він ніяк не взаємодіє з операційною системою, а задіяний з материнською платою. Якщо у вас в BIOS все працює, то проблема вже в самій операційній системі. Якщо вже під час установки windows не працює клавіатура і миша, то проблема в Windows 10, а не пристроях. А якщо в програмі клавіатура не реагує, то тут вже проблема або в ній, або в самому комп’ютері. Для достовірності можете попросити у знайомих клавіатуру, щоб спробувати її у себе. Щоб усунути цю неполадку спробуйте:

 1. Перезапустити BIOS кілька разів.
 2. Зайти в «Панель управління», далі в «Усунення неполадок Windows»(зокрема пункт «Клавіатура» або «Обладнання пристроїв»). У диспетчері пристроїв видаліть клавіатуру). В меню «дія» натиснути на іконку «Оновити конфігурацію комп’ютера». Все має запрацювати.
 3. Переконатися, що при введенні пароля у вас включена клавіша Num Lock». Визначити це можна за індикатором на клавіатурі(якщо він світиться — то клавіша включена).

Очистити від бруду/пилу

Очищаємо клавіатуру від бруду

Можливо гнізда, в які встромляються штекери просто забилися пилом, тому заважають контактам взаємодіяти. Для цього просто розберіть комп’ютер, бажано працювати пензликами, м’якими. Можна скористатися пилососом, який має функцію видування. В більшості випадків цей метод дуже ефективний. Бруд не намагайтеся чимось отковирять, візьміть спеціальну вологу серветку, яка продається в будь-якому комп’ютерному магазині. За допомогою неї усуньте бруд.

Як бути якщо не працює клавіатура в assassins creed origins?

Багато хто зіткнувся з проблемою, що перестала працювати клавіатура. Є два варіанти. Перший — це спробувати запустити гру не через ярлик на робочому столі, а через основну папку з грою. Перезапуск гри теж не завадить, тому що бувають моменти, коли це допомагає. Другий варіант — закрити програму Discord, так як вона заважає функціонуванню клавіатури. Потужність комп’ютера тут зовсім не причому. Звичайно, можна допустити варіант, що проблема з файлами гри, і якщо ви видаляли останнім часом щось обов’язково перевірте.

Не працює клавіатура бездротова і миша

Якщо не працює клавіатура бездротова, то в першу чергу перевірте акумулятор і по потребі замініть його. З мишкою виконайте таку ж операцію. Але якщо і після цього не працює клавіатура і миша і ви впевнені, що заряд акумулятора у повний, то знайдіть робочі пристрої і зайдіть в панель управління, зайдіть в «Пристрої та принтери». Далі натисніть ПКМ і натисніть “підключити пристрій”, ну або підтвердіть дію. Не забудьте перезавантажити комп’ютер.

Чому не працює клавіатура в BIOS?

Перевірте насамперед штекер в гнізді, чи правильно підключена клавіатура. Якщо комп’ютер застарілий, то і версія BIOS буде стара, через це пристрій може не розпізнавати USB-пристрої. Зайдіть в розділ «USB Keyboard Support» і подивіться на напис. Якщо там написано “Disabled”, то пристрій відключено, поміняйте на “Enabled” і все буде підключено.

Чому не працює клавіатура в BIOS

Якщо у вас кілька ПК в будинку, то спробуйте клавіатуру на іншому комп’ютері в програмі BIOS. Якщо вона буде працювати, то проблема у вашому комп’ютері. Деякі програмісти дістають батарейку з материнської плати на кілька хвилин, тоді BIOS скидається до заводських налаштувань, але недосвідченому користувачеві ПК не рекомендується це робити.

Що робити якщо не працюють кнопки на клавіатурі?

Спробуйте акуратно зняти кнопки і почистити від сміття їх, так як вони можуть саме з цієї причини не працювати. Клавіатурні кнопки з’єднані тонкими мікросхемами, які легко буде пошкодити. Віруси тут навряд чи зможуть нашкодити, тому якщо після очищення не допомогло нічого — краще замінити клавіатуру. Є варіант спробувати на своєму комп’ютері іншу клавіатуру. Якщо запрацювала — то проблема у вашому минулому пристрої. Теж саме можна сказати про цифрові кнопки. Намагайтеся бути більш акуратним при розбиранні клавіатури.

Якщо нічого не допомогло, але потрібно терміново надрукувати текст.

Якщо так сталося, то скористайтеся екранною клавіатурою. Зайдіть в меню “Комп’ютер”, далі перейдіть в “локальний диск с”, далі перейдіть в папку “Windows”, виберіть “System 32/64”, в залежності від вашого комп’ютера і відкрийте файл «osk». Це і буде екранна клавіатура. Друкувати їй можна за допомогою мишки.

Програми для тестування клавіатури

До вашої уваги ряд програм, які перевіряю вашу клавіатуру на працездатність.

 1. Key-Test;
 2. Keyboard-Test.

Ці програми з легкістю допоможуть визначити працює ваша клавіатура чи ні. Додатки у відкритому доступі, можете завантажити їх з інтернету. Установка займе у вас не більше трьох хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *