як зняти камінь з унітаза

Чистимо унітаз від сечового каменю і нальоту

Для збереження і підтримання первісної чистоти сантехніки необхідно знати, як очистити унітаз від вапняного нальоту і сечового каменю. Наші поради допоможуть позбавитися від стійких забруднень самими доступними засобами.

Види забруднень та причини їх появи

При регулярному використанні сантехніки поява забруднень неминуче. В залежності від виду проблеми її рішення також буде відрізнятися. Щоб ефективно боротися з ними, необхідно з’ясувати причини їх появи. Розглянемо найбільш часті види забруднень унітазу.

Вапняний наліт

Головною причиною формування і відкладення вапняного нальоту є твердість водопровідної води. Великий вміст в ній різних водорозчинних солей калію і магнію. При кожному змиванні води вони осідають на омитої частини.

видалення каменю в унітазі

Надалі В таких відкладах можуть розвиватися хвороботворні бактерії, а сам наліт стає відмінною основою для появи інших забруднень. Наприклад, сечового каменю та іржі.

Сечовий камінь

Даний вид проблеми схожий з попереднім забрудненням, але з’являється внаслідок впливу продуктів людської життєдіяльності. Вони осідають на наявних шорсткостях внутрішньої поверхні унітазу і мікротріщинах.

чистка унітазу від каменю

При тривалому ігноруванні проблеми з’являються жовті плями. Вони не тільки псують зовнішній вигляд сантехніки, але і стають місцями для розмноження хвороботворних мікроорганізмів.

Проблема може ускладнитися підвищеною жорсткістю води. Така вода швидко створює основу, на яку осідають продукти людської життєдіяльності.

Іржа

Поява жовтих потоків є прямим наслідком поганої якості води. Найбільш поширені причини – високий вміст заліза у водопровідній воді або поганий технічний стан водопостачальної системи.

Якщо на поверхні унітазу вже є невеликий шар вапняного нальоту, то частинки заліза легко осідають на ньому. Таке залізо починає швидко окислюватися і швидко темніти, утворюючи некрасиві патьоки.

як відмити унітаз всередині

Зверніть увагу! Основна причина швидкого появи забруднення – погана якість води, що постачається. Впоратися з цією проблемою практично неможливо. Фільтри та засоби, що пом’якшують воду, значно підвищують її вартість. Тому найбільш ефективним засобом профілактики є регулярне чищення унітазу.

Чим почистити унітаз

Перераховані забруднення відносяться до розряду проблемних. А значить, для виведення плям і надання сантехніці первісного вигляду необхідно скористатися особливими засобами. Однак більшість використовуваних речовин є в кожному господарстві. Тому можна виконати очищення унітазу в домашніх умовах без відвідування спеціалізованих магазинів. Розглянемо запропоновані методи.

Кислоти

Використання кислотовмісних речовин для боротьби з забрудненнями різних видів застосовується давно. Для боротьби з сечовим каменем і вапняними відкладеннями вони також підійдуть. Які з доступних кислот можна використовувати:

 • Оцет. Даний засіб активно застосовується в приготуванні кулінарних страв. Однак використовувати його можна не тільки за прямим призначенням. Найбільш поширеною кислотою є 9% столовий оцет. Достатньо змочити в ньому ганчірку і протерти нею проблемну поверхню унітазу. Через кілька хвилин вапняний наліт буде дуже легко зніматися.як відбілити унітаз
 • Лимонна кислота. Друге за популярністю кислотосодержащее речовина на кухні. Лимонна кислота застосовується за аналогічною схемою з єдиним винятком – її необхідно попередньо розчинити у воді. Для цього висипаємо в ємність половину пакета і заливаємо одним склянкою води. Отриманий розчин наносимо на ганчірку або губку і протираємо внутрішню поверхню унітазу.чим вивести ржавчину з унітазу
 • Щавлева кислота. Оцет і лимонна кислота будуть ефективними тільки на початкових стадіях появи забруднень. Якщо ж сечовий камінь має багаторічну історію, то для його видалення потрібні більш потужні речовини. Одним з таких засобів є щавлева кислота. Її часто використовують для оброблення текстилю і виробів зі шкіри. Для видалення багаторічного каменю щавлеву кислоту насипають на проблемну ділянку і залишають на 10 хвилин для проведення реакції. Після цього потрібно ретельно потерти ділянку щіткою і змити.як видалити водний камінь з унітазу
 • Соляна кислота. Дана речовина відноситься до числа найпотужніших розчинників, створених в природних умовах. З її допомогою можна видалити камінь там, де стоїть вода. Для цього беремо 100 мл кислоти і розводимо її в аналогічному обсязі води. Розчин виливаємо в унітаз і через 10 хвилин проводимо очищення щіткою. З-за високої їдкості не можна, щоб кислота контактувала з пластиковими і металевими деталями унітазу і каналізаційної системи.чистка унітазу від каменю
 • Газовані напої. Часто можна зустріти рекомендацію чистити унітаз кока-колою. Використовувати даний метод ми не рекомендуємо із-за його низької ефективності. Раніше в напоях використовувалася ортофосфорна кислота, яка дійсно бореться з вапняним нальотом. Але її концентрація в напоях занадто мала, а супутні інгредієнти ускладнюють чистку. В даний час виробники використовують лимонну кислоту в якості регулятора кислотності, і ефективність сходить нанівець.як видалити вапняний наліт в унітазі

Важливо! Кожен з перерахованих способів має негативний вплив на шкіру людини. Тому категорично забороняється використовувати кислотовмісні речовини без захисних засобів. Обов’язково використовуйте захисні рукавички.

Сода

Впорається з плямами і інший брудом допоможе і луг. Найдоступнішою лугом, яку можна виявити в своєму будинку, є звичайна харчова сода. Розглянемо, як очистити унітаз від вапняного нальоту і сечового каменю за допомогою цієї речовини.

як відчистити унітаз содою

 1. Готуємо всі використовувані речовини – харчова і кальцинована сода, оцет, відбілювач.
 2. Змішуємо по п’ять столових ложок кожного виду соди в окремому посуді.як відчистити унітаз содою
 3. Наносимо содову суміш на забруднену поверхню і залишаємо на півгодини для проведення реакції.
 4. Заливаємо оцет в пульверизатор і разбрызгиваем на покриту содою поверхню. Почнеться реакція. Виділяється в процесі вуглекислий газ нешкідливий для організму в такій концентрації. Чекаємо закінчення реакції.
 5. Відбілювач заливаємо у другій пульверизатор і разбрызгиваем на проблемне місце. Пари хлору дуже токсичні і небезпечні для організму, тому швидко виконуємо процедуру і залишаємо приміщення.як відчистити унітаз содою
 6. Через півгодини змиваємо чищення складу і при необхідності очищаємо залишився забруднення щіткою.

Порада! Якщо в будинку є маленькі діти або тварини, і не можна їх прибрати на час проведення чистячих робіт, то варто відмовитися від використання хлорсодержащего відбілювача. У такому випадку ефективність миючого складу буде нижче, і, можливо, буде потрібно провести процедуру кілька разів.

Побутова хімія

Сучасна хімічна промисловість невпинно працює, щоб зробити життя громадян простіше і веселіше. На ринку хімічних товарів можна виявити велику кількість засобів побутової хімії, що допомагають видаляти найскладніші забруднення.

засіб для чищення унітазів

Головним недоліком засобів побутової хімії є висока токсичність і підвищена ціна. Обидва ці фактори часто відлякують господинь, позбавляючи їх можливості позбутися обридлих плям.

Нижче ми зібрали таблицю чистячих засобів з перерахуванням їх особливостей:

Зверніть увагу! Яким би безпечним і не був засіб для чищення унітазів, не слід нехтувати захисними засобами. Завжди використовуйте захисні рукавички.

Усунення каменю фізичним способом

У Мережі часто можна зустріти інструкцію, як відколоти сечовий камінь від поверхні унітазу. Виконувати подібні дії настійно не рекомендується. Навіть професіонали не можуть гарантувати благополучний результат після таких маніпуляцій.

Суть цього способу полягає в тому, щоб відколоти камінь повністю або частково за допомогою зубила і молотка. Зубило встановлюється між каменем і поверхнею і наноситься несильний удар молотком. У разі сприятливого результату можна відколоти камінь частково або повністю.

чим чистити вапняний наліт

Цей спосіб має кілька недоліків:

 1. Не правильно розрахувавши сили, можна пошкодити гладку поверхню унітазу.
 2. Неправильно вивірений кут може стати причиною появи тріщини або повного руйнування сантехніки.
 3. Якщо камінь відклався в мікротріщинах, то цей спосіб не допоможе видалити його повністю.

Важливо! Вирішивши скористатися таким способом, використовуйте його на свій страх і ризик. Ми не можемо гарантувати його ефективність і збереження сантехніки при його використанні.

Рекомендації

Найефективнішим способом очищення є звичайна профілактика. Ми надаємо кілька порад, які нададуть допомогу господиням в наступних чистки і підтримці чистоти сантехнічних приладів у будинку.

 • Чищення унітазу слід проводити щотижня. За такий термін вапняний наліт не встигне утворитися в достатній кількості навіть за умови жорсткої води.чистка унітазу від каменю
 • Чим більше води зливається, тим більше солей відкладається. Варто зменшити її кількість до мінімально необхідного. Для цього можна покласти в бачок додатковий вантаж. Наприклад, невелику пляшку з водою. Це також допоможе знизити фінансові витрати на воду.
 • На ринку сантехніки продаються зливні системи роздільного типу. Це також допоможе зменшити витрату води.чим вивести ржавчину з унітазу
 • Засоби для пом’якшення води допоможуть зменшити швидкість відкладення вапняного нальоту на поверхні унітаз. Це додаткові витрати, але допоможуть заощадити час на чищення унітазу.
 • Гелеві блоки і наклейки на поверхню унітазу також допомагають впоратися з нальотом. До того ж вони володіють дезинфікуючим і ароматизирующим ефектом, що робить відвідування туалету більш комфортним.як видалити вапняний наліт в унітазі
 • Проведіть візуальну перевірку поверхні унітазу на наявність невеликих тріщин. У них дуже швидко відкладається вапняний наліт і сечової. При виявленні таких недоліків слід задуматися про заміну сантехніки.
 • Не можна допускати різких перепадів температур. Вливати окріп або гаряче масло в унітаз, а потім змивати його гарячою водою суворо заборонено. Це призведе до появи тріщин або повного руйнування сантехніки.

Знаючи, як очистити унітаз від вапняного нальоту і сечового каменю, можна позбутися від довгої проблеми протягом декількох хвилин. А виконання простих рекомендацій допоможе не доводити цю проблему до крайньої стадії. І сантехніка буде сяяти первісною чистотою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *