Для чого потрібен гліцин дорослим чоловікам

Часто на різних форумах дорослим чоловікам рекомендують пити гліцин. Що це за ліки, для чого воно потрібне, чим може допомогти і який правильний спосіб його застосування?

Хімічний склад і дія

Хімічна назва гліцину – аминооцтво, або аміноетанова кислота. Це замінима амінокислота, тобто синтезувати гліцин організм здатний самостійно.

Для чого він потрібен:

 • для побудови особливого білка еритроцитів – гема, який потім формує гемоглобін;
 • входить до складу глікохолевої кислоти, необхідної для метаболізму жирів;
 • виводить отруйну бензойну кислоту, нейтралізуючи її до нешкідливої гіпурової;
 • бере участь в синтезі АТФ – з’єднання, яке забезпечує м’язи енергією;
 • вступає в реакцію з рецепторами нервової системи, викликаючи м’яке гальмування надлишкових імпульсів.

Хоча наш організм в змозі робити це речовина, в ряді випадків спостерігається його дефіцит. Це пов’язано зазвичай з підвищеною витратою гліцину, наприклад, у стресових ситуаціях, при напруженій інтелектуальній діяльності, зловживанні алкоголем, при важких захворюваннях нервової системи.

Показання та протипоказання

У фармакології використовуються такі властивості амінооцтвої кислоти:

 • здатність регулювати обмін речовин у центральній нервовій системі;
 • нормалізація процесів збудження і гальмування в головному мозку;
 • стимулювання розумової працездатності;
 • боротьба з депресіями і дратівливістю;
 • нормалізація сну;
 • здатність виводити токсини з ЦНС.

Строго за призначенням невролога препарат застосовується для лікування хворих на епілепсію і людей, які перенесли інсульт. Лікарі інших спеціальностей призначають препарат при неврозах і депресії, наслідки черепно-мозкових травм, енцефалопатіях, алкоголізмі.

Протипоказання препарату одне – гіперчутливість. Наприклад, реакція збудження замість очікуваного гальмування, або алергічні реакції.

Гліцин і чоловіче здоров’я

Здавалося б, для чого гліцин потрібен дорослим чоловікам? Адже, судячи з опису, це препарат для лікування нервової системи.

Це дійсно так, але серед причин слабкої потенції або інших порушень ерекції і сім’явивергання, хвороби нервової системи стоять на першому місці. Навіть незначний стрес може позначитися на цьому делікатному процесі.

Знімаючи дратівливість, агресивність, втома, гліцин вирівнює емоційний стан дорослих чоловіків, з-за чого знімається психоемоційне напруження. Препарат потрібен для того, щоб прибрати найпростіший, лежить на поверхні фактор сексуального розладу.

Він не допоможе, якщо причина глибше, але, як правило, без психосоматичного компоненту розлади чоловічого здоров’я не протікають. Будь-які проблеми в інтимній сфері носять вкрай травмує характер.

Тому проблема, яка виникла, наприклад, із-за запалення, може продовжити турбувати людину навіть тоді, коли фізіологічних причин не залишилося. Отже, заважають нерви.

Небезпека таких ліків, як гліцин, в тому, що людина, розраховуючи на їх ефект, втрачає тижні і місяці. Якщо причина порушення потенції не у перевтомі, це може бути хвороба, яку можна вилікувати амінооцтвою кислотою.

В такому випадку втрачений час призведе до погіршення ситуації, більш важкого і тривалого лікування і, можливо, гіршого ефекту терапії. Тому починати курс можна тільки після того, як здані аналізи та отримано висновок уролога-андролога про те, що ніяких небезпечних відхилень в організмі не знайдено.

Якщо ж після обстеження лікар схильний вважати, що до порушення ерекції, раннього сім’явиверження і іншим чоловічими труднощами призвело перевтома, гліцин – препарат першого вибору. Негайного ефекту від нього чекати не варто, це не віагра і не інші подібні засоби, які діють відразу після прийому.

Два найбільш вагомі плюси гліцину при боротьбі з еректильною дисфункцією – це лікувальний ефект (він не усуває симптом, а бореться з причиною) і нешкідливий в рекомендованих дозах.

Амінооцтова кислота для спортсменів

Гліцин потрібен дорослому чоловікові при підвищених фізичних навантаженнях для того, щоб зберегти здоров’я та покращити результат. Він входить до складу колагену, який підтримує еластичність зв’язкового апарату, і бере участь у біохімічної реакції, яка насичує м’язи енергією. Легкий заспокійливий ефект цієї амінокислоти ефективний перед змаганнями.

Корисна амінооцтова кислота і при сушці. Вона допомагає розщеплювати жири і притуплює відчуття голоду, а значить, з нею легше переноситься дієта, необхідна в попередній спортивних змагань період.

Дозування

Застосовують гліцин сублінгвально або трансбуккально – розсмоктуючи під язиком або за щокою. Він починає всмоктуватися в кров вже в ротовій порожнині, а ось ковтати пігулки сенсу немає – агресивне середовище вмісту шлунка просто перетравить ніжну молекулу.

Звичайна доза – 1 таблетка 100 мг 2-3 рази в день протягом 14-30 днів. Для спортсменів спосіб застосування трохи відрізняється: 4 таблетки, остання з яких приймається перед сном.

Гліцин не накопичується в організмі, тому передозуватися ним складно. Ефект вживання високих доз препарату вивчений мало, але серед симптомів надмірного вживання відзначалися підвищення артеріального тиску, почастішання пульсу, слабкість, втрата свідомості, нудота.

Летальна доза речовини точно не встановлена і суто індивідуальна. Гліцин посилює дію більшості заспокійливих засобів. Тому без призначення лікаря не можна поєднувати їх.

Незважаючи на те, що з етанолом гліцин в принципі сумісний, ефект для потенції при поєднанні цих ліків з алкоголем може бути зворотним: занадто сильне розслаблення. Ця реакція індивідуальна, багатьом ліки, навпаки, допомагає подолати токсичний ефект спиртних напоїв.

Підводячи підсумки

 1. Гліцин – це природне для організму з’єднання, яке не накопичується в тканинах і володіє масою корисних властивостей.
 2. Його вплив на потенцію засновано на здатності знімати патологічне збудження, не блокуючи при цьому нервові імпульси повністю.
 3. Для спортсменів він корисний як джерело енергії для м’язів.
 4. У тих, що худнуть притуплює відчуття голоду.
 5. Лікування проблем з ерекцією за допомогою гліцину без контролю лікаря неприпустимо, оскільки можна запустити хворобу.
 6. Коли це ліки показано, воно лікує проблему, а не маскує її.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *