Коронавірус в Італії на сьогодні

Італія стала черговим вогнищем епідемії коронавіруса COVID-2019. З останніх новин стало відомо, скільки заражених виявлено на сьогодні і в яких містах вони проживають.

Що сталося

“Провідні фахівці Гарвардського і Оксфордського університетів б’ють тривогу: китайський коронавірус захопив всю планету, відстеження контактів заражених і посилення контролю в прикордонних зонах очікуваного результату не мають. Необхідно міняти повністю стратегію” – повідомляє наукове видання Science.

Італія, відома своїм високим рівнем розвитку медицини, несподівано для всіх стала новим осередком епідемії, зайнявши четверту позицію за кількістю хворих після КНР, Південної Кореї і Японії.

Перший випадок зараження був зафіксований 31 січня 2020 року на півдні країни. В цей же день влада оголосила про припинення авіасполучення з Китаєм і запровадження на території Італії режиму НС. Але момент був упущений.

Найбільше інфікованих коронавірусом знаходиться на півночі держави: у Венето, Ломбардії, Емілії-Романьї і П’ємонті. Посольство Україні в Італії настійно рекомендує громадянам утриматися від поїздок у зазначені регіони, за винятком випадків крайньої необхідності. Фахівці також роз’яснюють, в які міста неможливо потрапити в зв’язку з прийнятими заходами безпеки.

За прикладом китайського Уханя, 12 міст цих провінцій закриті на карантин (за винятком Венеції і Мілана). Введені обмежувальні заходи: після певної години заборонені всі пересування по місту, під забороною також в’їзд і виїзд. Скасовані масові заходи, в тому числі останні дні Венеціанського карнавалу.

У Мілані з населенням понад 1 млн чоловік відмінили всі футбольні матчі, закриті театри і готичний собор. Жителям міста рекомендовано запастися продуктами і не виходити на вулицю без вагомих причин.

Чому саме в Італії виник спалах коронавіруса

Пояснень, чому саме Італія стала черговим вогнищем зараження кілька:

Основну частину шенгенських віз громадянам КНР видає саме ця країна.

Італія — третя держава в Західній Європі (після Франції і Великобританії) за кількістю мігрантів з КНР. При цьому більшість з них проживають в Ломбардії.

У стрімкому поширенні інфекції журналісти місцевих ЗМІ звинувачують владу Італії, які не прийняли інших заходів безпеки, крім закриття авіасполучення з Китаєм.

До того ж, припинення авіарейсів не набуло належного дії, оскільки туристи з КНР продовжували прибувати в країну з інших країн ЄС, скориставшись залізничним, автомобільним та автобусним транспортом. Німеччина і Франція авіасполучення з Китаєм не закривали, просто підсилили контроль і стали перевіряти пасажирів прямо в аеропортах.

Також вказується на нерозторопність влади в плані ізоляції заражених – майже всі вони були поміщені в клініку лише через кілька днів, що сприяло подальшому поширенню вірусу серед здорового населення.

Олена Маслова — викладач кафедри інтеграційних процесів МДІМВ, знаходить ще одну причину, чому саме італійці зазнали найсильнішої атаки коронавіруса нового типу: “Інфекція оголила існуючі в країні соціальні, економічні і демографічні проблеми. Адже коронавірус вражає, здебільшого літніх людей, а населення Італії є одним з найстаріших у світі”.

Скільки хворих в Італії

Число жертв епідемії в Італії досягло 17. Нагадаємо, що раніше повідомлялося про 14 загиблих. Найбільше інфікованих виявилося в північній частині країни (в Ломбардії і Венето), де зафіксовано понад 480 випадків зараження. У загальній складності, на території країни коронавірус документально підтверджений у 1692 чоловік, 40 пацієнтів визнані вилікованими, і виписані з лікарні (дані на 2 березня).

Серед хворих є і громадяни інших держав. Наприклад, в Кампанії підтверджений випадок захворювання у мандрівниці з України. Як повідомляє італійське видання Fanpage, 26-річна дівчина 15 лютого повернулася з Ломбардії, де зараз зафіксовано спалах коронавіруса.

Через кілька днів вона відчула нездужання і звернулася до шпиталю Сан-Лука-ді-Валло-делла-Лукания, де після проведених досліджень їй діагностували COVID-19. Але цей діагноз неостаточний і повинен бути підтверджений в Неаполі фахівцями клініки Котуньо. Також повідомляється, що всіх, хто супроводжував дівчину в подорожі, помістили на карантин. В якому саме місті вони проходять лікування, не афішується.

Авіа – і залізничне сполучення

Аеропорти Італії, в тому числі що знаходяться в “червоній зоні” – Ломбардії, працюють у штатному режимі. На аеровокзалах Мілана Лінате і Мальпенса у всіх прибуваючих з-за кордону пасажирів перевіряють температуру.

Адміністрацією аеропорту Бергамо — Оріо-аль-Серіо також вжито заходів безпеки, що включають в себе перевірку температури у пасажирів міжнародних рейсів, а також тих, хто прибуває з Риму. Всі торгові точки аеропорту працюють в штатному режимі і доступні для відвідувачів.

У всіх інших аеропортах країни прийняті аналогічні заходи.

Залізнична компанія Ferrovie Italiane доповнила правила перевезення пасажирів новими пунктами, де значиться обов’язкова установка в поїздах регіонального, міжміського та національного значення дозаторів з дезинфікуючим засобом для рук, посилення дезінфекції у вагонах, а також доставку спеціальних засобів захисту для персоналу.

Якщо ж вжиті заходи все одно не влаштовують пасажира, він вправі відмовитися від поїздки і запит на повернення коштів за квитки, придбані до 23 лютого 2020 року на поїзди Regionale, Intercity, Notte і Intercity.

Підводячи підсумки

  1. Італія стала новим осередком зараження коронавірусом Covid-19.
  2. Більшість інфікованих людей проживає в північних регіонах країни, головним чином, в Ломбардії.
  3. На сьогоднішній день зареєстровано більше 1692 випадків захворювання, жертвами коронавіруса стало вже 17 осіб.
  4. Авіасполучення з Китаєм припинено. Аеропорти, ж/д та автовокзали працюють у штатному режимі, введені додаткові заходи безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *