Що робити якщо болить під лівою лопаткою ззаду у жінки

Болю під лівою лопаткою в спині вважаються виключно віковою патологією, частіше виникають у жінок. Однак такий симптом сьогодні з’являється і у молодих людей. Розберемося, що стає причинами болів, і як з ними справлятися.

Симптоматика проблеми

Коли у жінок болить під лівою лопаткою ззаду, причини треба шукати разом зі своїм дільничним терапевтом. Довго тривають, змінюються по силі болю порушують нормальний ритм життя, погіршують емоційний стан людини.

Несвоєчасність медичної допомоги призводить до серйозних наслідків. Лікарі знають анатомію грудної клітини, її зв’язок з хребтом, знаходять причини болю, вибирають найбільш ефективне лікування.

Лопатки являють собою плоскі кістки практично трикутної форми. Вони мають зв’язок з ключицею, руками, групами м’язів верхньої частини спини.

Типи болю:

 1. Локальні, які проявляються при порушеннях опорно-рухового апарату, при травмах м’яких тканин спини.
 2. Іррадируючі, що виникають в зоні високої чутливості. Виступають сигналом хвороб печінки, селезінки, запалення легенів.
 3. Відбиті, коли джерело болю істотно віддалений від лопаток. В такій ситуації і пацієнта, і лікарям важко знайти соматичні причини хворобливості.
 4. Дисфункціональні, що розвиваються поза органічних патологій. Їх причинами стають соціальні умови, психоемоційне напруження.
 5. Характерні, пов’язані з рухом, диханням. Гострі болі потребують негайної медичної допомоги.

Будь-який тип больового синдрому – тягнучого, ниючого, довго триваючого – вимагає відвідування фахівця. Коли болі посилюються від кашлю, нахилів, рухів лівою рукою, це говорить про початок хвороб хребта, про розвиток міжреберної невралгії.

У жінок болю під лівою лопаткою ззаду виникають ще й з причини особливої навантаження на хребет, пов’язаної з вагітністю або ж з віковими гормональними змінами початку клімаксу, коли слабшають всі функції організму.

Причини появи больових відчуттів з лівого боку

Болі на спині в області лівої лопатки викликаються різними факторами, часто несуть загрозу життю, здоров’ю людини. Больовий синдром може приховувати початок невралгії, інфаркту. При гострих болях треба викликати швидку допомогу.

Своєчасно надана, вона дає можливість почати лікування на початковій стадії, зберегти хворій людині здоров’я, іноді – врятувати життя.

Причини болю під лопаткою на лівій стороні спини:

 1. Травми скелетно-м’язової системи, що включають переломи ребер, остеопороз, артрит, зміщення дисків.
 2. Вікові зміни в будові кісток.
 3. Бурсит. Патології навколосуглобових сумки, наповненої ексудатом, викликають біль, клацання плечового суглоба.
 4. Пошкодження нервового типу, защемлення дорсального нервового пучка лопатки.
 5. Неправильна поза уві сні. Нічна напруга м’язів шиї, лопатки викликає ранкові болі в м’язах.

У жінок болю під лівою лопаткою ззаду починаються з причини тривалого стояння біля плити, носіння важких сумок з магазину. Перед лікуванням діагностованої патології лікар, грунтуючись на загальному стані пацієнта, характер болів, вибирає ефективні ліки, методи позбавлення від больового синдрому.

Народне лікування болю під лопаткою

Ефективність медикаментозної терапії посилюється застосуванням засобів народної медицини. Тут важливо отримати консультацію лікаря, щоб додаток лікування засобами на лікарських рослинах не дало ускладнень у вигляді несумісності діючих речовин, алергії.

Грамотна комбінація з медикаментів та засобів на основі рослинних компонентів допомагає знімати гострі болі, рятувати пацієнта від основного захворювання, що стало джерелом сильного больового синдрому. При різних патологіях використовуються різні народні рецепти.

Порушення, пошкодження, запалення опорно-рухової системи добре лікуються з використанням таких засобів:

 1. Компрес з листом хрону. Приготування: занурити в окріп свіжий лист хрону, трохи остудити його, докласти до зони болів, закріпити теплим шарфом, залишити на годину.
 2. Гірчичники. За класичною схемою наклеїти на місце болю гірчичник, тепло вкрити людини, тримати компрес до повного охолодження.
 3. Настій квітів кульбаби на горілці. Приготування: набрати повну банку (1 л) свіжих квітів, залити ½ л горілки, настоювати в темному місці 10 днів. Потім процідити, обережними рухами втирати настоянку на місце болю по 3 рази в день.
 4. Масаж з використанням ефірної олії. Рекомендуються: масло ладану, ромашки, м’яти, лаванди. Їх додають до основного масла, з яким працює масажист. На місце болю нанести 2-3 краплі олії, втирати в шкіру до повного проникнення. З цією ж метою та за аналогічним принципом масаж роблять з використанням лосьйону з Бензокаином, Лідокаїном.

Народні рецепти можна використовувати тільки після консультації лікаря. Адже болі, викликані обмеженням нервових закінчень, лікують холодним компресом, а будь-які болі, що викликають оніміння, вимагають зігріваючих засобів.

Правильно встановлені причини болю під лівою лопаткою ззаду у жінок допомагають лікарю вибрати найбільш дієве та ефективне лікування.

Підводячи підсумки

 1. Біль під лопаткою з лівої сторони спини, як правило, з’являються з віком. Вони мають різні причини, а у жінок обумовлені ще і гормональними чинниками.
 2. Потрібно медикаментозне лікування, поєднане з засобами на лікарських рослинах.
 3. Будь адекватне лікування здатен призначити тільки фахівець.
 4. Самолікування не допускається, тому що самостійно обрані засоби можуть не просто не допомогти, але ще й погіршити загальний стан.
 5. Масаж повинен виконувати фахівець, бо неграмотні рухи когось із членів сім’ї можуть погіршити становище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *