Як скоро буде готова вакцина від коронавіруса

Коронавірусна інфекція, епіцентром якої стало китайське місто Ухань, продовжує забирати життя людей. За даними на 10 лютого 2020 року, кількість інфікованих перевищила 40 тис. осіб, зафіксовано 910 смертей. У зв’язку таким станом речей світова громадськість цікавиться: коли буде готова вакцина від коронавіруса?

Чи є вакцина проти NCP

Як повідомляє South China Morning Post, препарат від нового патогена вже готовий, але потрібно проведення клінічних досліджень. Вакцина, створена вченими Гонконгу, буде тестуватися протягом декількох місяців, можливо, й рік.

Розробкою вакцини також займаються фахівці найбільших дослідницьких інститутів Китаю, Австралії та Франції.

Небезпека зволікання

Зазначені терміни викликають серйозні побоювання, оскільки вірус, що поширюється з величезною швидкістю, до того часу може вразити кілька мільярдів осіб і забрати життя мільйонів.

Для оцінки масштабів можливого зараження група вчених симулювала ситуацію глобального поширення епідемії. Результати виявились невтішними. Фахівці прийшли до висновку, що існує ймовірність повторення історії 1918 року, коли від «іспанки» (іспанського грипу) загинули мільйони людей.

Думка фахівця

Михайло Клацання, всесвітньо відомий російський вірусолог, впевнений, що патогенний вірус NCP (так він називається з 9 лютого 2020 року) не так небезпечний, як його подають ЗМІ, і не варто роздувати з-за нього інформаційний міхур.

У свій час Клацання займався вивченням лихоманки Ебола в Африці і заявляє, що вакцину від так налякавшого людство коронавіруса створити нескладно. Більш того, препарат вже розроблений — розповів вірусолог у своєму інтерв’ю ІА Deita.ru.

Гіпотетично для запуску вакцини в масове виробництво буде потрібно тестування. Але, як вважає вчений, до цього справа може і не дійти. На його думку, вивчення безпеки препарату та його ефективності щодо заразившихся займе приблизно 3-6 місяців.

«Зазначений період скоротити, в принципі, нереально, але малоймовірно, що на території РФ доведеться використовувати ліки в масовому порядку. Це буде один з резервних препаратів, які вже є в нашій країні, причому у великих кількостях, проти того ж пташиного грипу, наприклад», — резюмував вірусолог.

Треба сказати, що думка професора Михайла Щелканова дуже цінується в медичних колах. Адже він не тільки займається науково-дослідницькою та викладацькою діяльністю, але і керує лабораторією вірусології, що працює при Регіональному відділенні Академії наук на Далекому Сході.

Фахівці цього наукового центру регулярно проводять моніторинг природно-вогнищевих вірусів, подібних тому, що прийшов до нас з Китаю. Крім того, Клацання — член робочої групи Росспоживнагляду, яка здійснює контроль за патогеном.

З висоти свого наукового авторитету і багатого досвіду спеціаліст заявляє: «Ажіотаж і галас навколо китайської інфекції не виправдані і занадто перебільшені». Між тим, професор зазначає, що небезпека все-таки існує, оскільки патоген в реальності поки не управляється за допомогою медикаментозних препаратів.

Але все ж таки він залишається при своїй думці і вважає, що епідемія розкручується навмисно і вже переходить у політичну площину. «Така ж ситуація спостерігалася у 80-ті роки минулого століття через Сніду», — додав вірусолог.

Останні новини

У зв’язку з підвищеним інтересом публіки, ЗМІ опублікували новину про те, коли буде готова вакцина від коронавіруса NCP. Британські та китайські вчені обіцяють її представити через два тижні. Чи Реально це?

За повідомленнями ТАСС, в Китаї вже почали відчувати вакцину, створену на основі препарату Ремдесивир. У дослідженнях бере участь близько п’ятисот інфікованих китайців, які зараз перебувають у важкому стані.

Зазначається, що вказаний препарат був розроблений американськими фахівцями ще 10 років тому. Тоді також буйствував патоген, дуже схожий на нинішній коронавірус. На підставі цих даних учені дійшли висновку, що потрібно лише невелика доробка, і вакцина проти нової інфекції буде повністю готова.

Вчені Китаю планують створити ефективні ліки, об’єднавши Хлорохін (засіб від малярії) і Ремдесивир.

Про свої успіхи в плані створення вакцини і заявляють вчені з Великобританії. Близько тижня тому британський телеканал Sky News повідомив новину про те, що Робін Хисткий, провідний вірусолог королівства, досяг неймовірних результатів у розробці препарату. Його використання планується почати через два тижні.

Робін зазначив, що створена ним вакцина від коронавіруса успішно проходить тестування на тваринах, а вже з наступного тижня вчений планує приступити до випробувань на інфікованих пацієнтах. У разі успіху, через 14 днів препарат буде повністю готовий до застосування.

«Як правило, розробка ліків такого роду займає близько 1-3 років, але в нинішній ситуації фахівцям вдалося зробити неймовірне і скоротити цей період до двох тижнів», — заявив Хисткий.

Підводячи підсумки

  1. Вакцина проти китайського коронавіруса NCP розроблена. В її основу увійшов препарат Ремдесивир.
  2. Розробкою вакцини займаються вчені різних країн, зокрема Китаю, Франції, Австралії та ін.
  3. Китайські вчені проводять випробування на інфікованих пацієнтах. Фахівці Великобританії зараз також проводять клінічні дослідження, але поки що на тварин.
  4. І ті, і інші обіцяють, що препарат буде готовий до використання через два тижні.
  5. Російський вірусолог з світовим ім’ям Михайло Клацання впевнений, що ситуація навколо китайського патогена сильно роздута – небезпека існує, але не в таких масштабах, як представляється в ЗМІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *