Чи є коронавірус в Індії в 2020 році

На Гоа зараз розпал туристичного сезону, тому багатьох цікавить, чи можна туди їхати, враховуючи ситуацію в світі епідеміологічну ситуацію. Нижче подано останні новини 2020 про те, чи є в Індії випадки зараження китайським коронавірусом.

Епідеміологічна ситуація в Індії

Вірус швидко поширюється по планеті і, крім Китаю, з інфікованими вже працюють фахівці 20 держав. За останні дні до загального списку додалися Фінляндія і Філіппіни. Останні новини про те, чи є коронавірус в Індії, невтішні.

Представник Міністерства охорони здоров’я Індії на сторінці в Твіттер повідомляє про другому випадку зараження коронавірусом 2019-nCoV, який був зареєстрований у штаті Керала, що на південному заході країни.

Нагадаємо, що кілька днів тому підтвердилося наявність страшної інфекції у студентки, яка повернулася з міста Ухань, де вона проходила навчання. Зараз стан дівчини стабільний, її помістили в ізолятор при лікарні округу Триссур під спостереження лікарів.

Як пояснив міністр охорони здоров’я штату Керала К. К. Шайлая, на дослідження було відправлено 20 проб, одна з яких показала позитивний результат. Обидва пацієнта поміщені в ізолятор. «Їх стан стабільний», – йдеться в повідомленні міністерства.

Згідно з даними, опублікованими органами охорони здоров’я штату Керала, під наглядом фахівців знаходяться 800 осіб, 10 з них у стаціонарі, інші будинки.

Заходи безпеки

Індійські вчені стурбовані проникненням коронавіруса в країну, оскільки це загрожує швидким поширенням інфекції. Адже, на думку фахівців, в Індії є всі умови, в тому числі і кліматичні для стрімкого розвитку вірусу.

У зв’язку зі спалахом епідемії, за вказівкою Міністерства цивільної авіації перевіряється температура тіла у всіх пасажирів, які прилетіли з Піднебесної, включаючи Гонконг. Правило поширюється на аеропорти Бангалора, Кочі, Ченнаї, Хайдарабада. Раніше така міра була прийнята щодо мандрівників, що прибувають в країну через аеропорти Делі, Мумбаї і Калькутти.

Тепер всі пасажири, які відвідали КНР, а особливо місто Ухань, і виявили у себе один або відразу кілька симптомів можливого зараження (задишку, кашель, підвищення температури) зобов’язані звернутися в медпункт аеропорту.

Фахівці Міністерства охорони здоров’я та Центру консультації з туризму додатково поінформували громадськість про необхідність утриматися від поїздок в КНР і пояснили, що будь-яка людина, що відвідав цю країну в період з 15 січня 2020 року і повернувся в Індію, може бути поміщений в карантин.

Також вирішено питання про те, чи можна їхати в цю країну громадян Піднебесної – в заяві міністерства вказується на тимчасове призупинення дії електронних віз для власників китайських паспортів.

Повідомляється, що електронна віза, вже видана китайським громадянам, які тимчасово недійсна. «Процедура подання заяви на отримання фізичної візи з Китаю в режимі онлайн припинена».

Влада Гоа повідомляють про створення спеціального ізолятора для інфікованих, хоча на території курорту не зафіксовано жодного випадку захворювання.

Між тим, міністр охорони здоров’я Вішваджіт Рейн заявляє про створення спеціальної групи з метою спостереження за хворими, якщо такі все ж будуть виявлені на Гоа.

«Ми будемо постійно перевіряти здоров’я і самопочуття наших громадян, і якщо будуть виявлені які-небудь випадки захворювання, то пацієнти будуть переведені в ізолятор для подальшого лікування. Крім того, у лікарняній аптеці є всі необхідні ліки», – йдеться в повідомленні установи в соціальній мережі.

Місцева влада звертається до жителів і відпочиваючих з проханням «не піднімати паніку», але при цьому рекомендують бути уважними до свого здоров’я. При появі найменших симптомів нездужання, включаючи кашель, лихоманку і задишку, як можна швидше звертатися за медичною допомогою. Ті ж правила стосуються і українців, які бажають поїхати на Гоа.

Чи є ліки

Раніше в South China Morning Post були опубліковані рекомендації Міністерства традиційної медичної практики Індії (AYUSH) за використання гомеопатичних препаратів для боротьби зі смертельним вірусом.

Жителям країни було рекомендовано використовувати препарати рослинного походження з метою зміцнення імунітету, а також названий список лікарських засобів, які нібито підходять для лікування коронавіруса. Насправді жоден з цих медикаментів не пройшов клінічних випробувань, тому їх ефективність поставлена під сумнів.

Але публікація викликала хвилю обурення з боку Медичної Асоціації Індії: лікарі були обурені такими порадами. А на питання про те, чи є препарати від короновируса, секретар організації доктор Р. Асокан відповів, що науковий світ тільки приступив до розробки вакцини проти небезпечного захворювання, і на даний момент проводяться дослідження на тваринах.

Після цього інциденту фахівці AYUSH виступили зі спростуванням і пояснили, що вказані препарати пропонувалися виключно як заходи профілактики, а не в якості методу лікування.

Підводячи підсумки

  1. На території Індії (штат Керала) зафіксовано другий випадок зараження коронавірусом.
  2. Всього під спостереженням фахівців знаходяться близько 800 осіб, у яких виявлені ознаки небезпечного захворювання.
  3. З метою запобігання розповсюдження інфекції в аеропортах організована ретельна перевірка туристів, що прибули з Китаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *