Причини ниючого болю в попереку у жінок

На прийомі є хворі, які скаржаться, що їх турбує ниючий біль у попереку. Для того щоб зрозуміти причину такого явища, необхідно враховувати безліч чинників. Це і вік пацієнта, вага, спосіб життя і навіть смакові уподобання. Такий симптом може бути ознакою захворювань хребта і внутрішніх органів.

Коли проблема полягає в хребті

Справа в тому, що основне навантаження при фізичній роботі і пересуванні лягає на поперековий відділ хребта.

Тому спочатку при болю в області попереку можна припустити порушення функції міжхребцевих дисків, патологію суглобових поверхонь, зміни в зв’язковому апараті або м’язах.

 1. Вторинна біль може бути обумовлена травматичними ушкодженнями в хребті, інфекційним захворюванням або проблемою внутрішніх органів.
 2. Тягне біль в області попереку може виникати при наступних проблемах хребта:
 3. Остеохондроз. Патологія, що спостерігається найчастіше. В результаті змін в міжхребцевих дисках відбувається їх сплощення і втрата вологи. Тіла хребців починають стикатися і деформуватися.
 4. Грижа міжхребцевого диска. Полягає у виході диска за межі хребетного стовпа з розривом фіброзного кільця і чинить тиск на нервові закінчення. Іноді при такій патології більш характерна гостра біль у попереку.
 5. Спондилолістез. Так називається патологія, при якій тіла хребців зміщуються відносно один одного.
 6. Спондильоз. Здавлення нервових пучків в результаті утворення наростів на хребцях.
 7. Остеоартрит або остеопороз.

Різка біль у попереку може виникати через розтягнення м’язів або їх спазму, а також при передавлюванні нерва під час сильного навантаження. Таке явище може статися з причини будь-якого дегенеративного процесу в хребті.

На патологію хребта вказує також зміна чутливості в кінцівках, поширення болю в нижні кінцівки, пахову область. Додатковими симптомами можуть бути скутість м’язів в ураженій зоні і порушення в роботі органів малого тазу.

Заходи при гострому болі

Деяке полегшення може принести стан спокою в горизонтальному положенні на жорсткому матраці. Якщо лежачи на спині, біль не зменшується, то слід прийняти іншу позу – на боці або животі.

При сильному нападі рекомендується прийняти знеболювальний засіб або протизапальні препарати. Можна використовувати розтирку або мазь з зігріваючим ефектом.

При гострому нападі або постійної ниючого болю краще всього звернутися за допомогою до фахівця. Тільки кваліфікований лікар може провести диференціальну діагностику захворювання і, за необхідності, видати направлення на додаткові обстеження.

Знеболювання

Інтенсивність болю може залежати від індивідуальних особливостей пацієнта. Якщо причиною такого стану є утиск нерва, то іноді, якщо больовий синдром стає нестерпним, лікар проводить знеболювання за допомогою проведення блокади з новокаїном або глюкокортикоїдами.

Добре допомагають при больовому синдромі міорелаксанти. Навіть якщо вдалося купірувати самостійно напад сильного болю, слід обов’язково підійти до лікаря і з’ясувати причину його появи.

Справа в тому, що якщо не вжити своєчасних заходів, то біль може повторитися знову, або перейти у хронічну форму. Крім того, вона є сигналом проблем з хребтом, які можуть призвести до серйозних наслідків.

Гімнастика

Раніше при патологічних станах хребта медики рекомендували постільний режим. На даний момент вважається, що тривала нерухомість тільки погіршує становище людини, оскільки знижується тонус м’язів, і вони стають не в змозі підтримувати хребет.

Тому вже через кілька днів необхідно починати заняття з лікувальної фізкультури. У підгострий період слід починати з самих легких вправ, які в міру одужання, повинні поступово ускладнюватися, кількість і темп виконання збільшуватися.

При виникненні больового синдрому під час виконання вправ, слід знизити навантаження або тимчасово припинити їх виконання, попередньо порадившись з фахівцем.

Немедикаментозні методи

Під час виникнення болю у спині, викликаної порушеннями в структурах тканин, що утворюють хребетний стовп, слід також використовувати традиційний масаж, голкорефлексотерапію, мануальну терапію, остеопатії, фізіопроцедури.

Підводячи підсумки

 1. Для запобігання появи болю в попереку слід суворо дотримуватися рекомендацій лікаря. Препарати з знеболюючим ефектом слід приймати тільки в самому крайньому випадку.
 2. Заняття фізкультурою слід продовжувати постійно. Рекомендуються також піші прогулянки, плавання, будь-які спортивні тренажери, де не використовується підняття тягарів, різкі рухи або стрибки.
 3. Слід уникати тривалого стояння або сидіння в одній позі. Якщо з цим пов’язана робота, то час від часу слід пройтися, зробити невелику розминку.
 4. Рекомендується носіння зручного взуття, і повної відмови від високого каблука. Важливий також режим праці і відпочинку. Не варто завантажувати себе надмірно, особливо, якщо трудова діяльність пов’язана з тривалим стаціонарним положенням або надмірними фізичними навантаженнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *