Доріжки на дачі своїми руками з підручних матеріалів

Садові доріжки несуть в собі практичне призначення, а також виконують декоративну функцію. Щоб облагородити територію, потрібно чимало фінансових витрат. Але якщо такої можливості немає, то доріжки на дачі завжди можна зробити своїми руками з підручних матеріалів.

Садові доріжки з пластикових пляшок

Народні умільці навчилися створювати доріжки на дачі своїми руками з такого підручного матеріалу, як пластикові пляшки. Для облаштування можна використовувати як цілі ємності, так і окремі частини пляшок.

Незалежно від обраного матеріалу, насамперед потрібно провести підготовчі роботи, тобто облаштувати основу для майбутньої стежки:

 1. На висоту пляшок викопуємо траншею. Її глибина визначається індивідуально, все залежить від того, чи доріжка виступати над ділянкою чи буде з ним нарівні.
 2. Отриману траншею утрамбовуємо. Можна по ній просто потоптатися або використовувати який-небудь каток, навіть саморобний.
 3. Змішуємо пісок з цементом у співвідношенні 1:8, висипаємо на дно траншеї і знову трамбуєм.
 4. Поверх кладемо плівку або руберойд. Це потрібно для того, що доріжка швидко не зруйнувалася, а також не допустити проростання бур’янів.
 5. По боках майбутньої стежки встановлюємо опалубку, яка допоможе рівно розташувати і надійно зафіксувати пластикові ємності.

доріжки з пластикових пляшок фото

Монтаж доріжки

Для початку потрібно зняти етикетки з пластикових пляшок, добре промити і просушити ємності. Якщо є пляшки різних кольорів, то можна викласти на стежці малюнок або орнамент. Якщо пляшки тільки прозорі, то можна насипати в них кольоровий пісок, наповнити фантиками від цукерок або кольоровим папером.

доріжки з пластикових пляшок фото

Потім ємності заповнюють піском, трамбують. Для цього просто потрібно постукати дном по рівній поверхні, після закрутити кришками. Пляшки з піском встановити в траншею у вертикальному положенні, і, коли доріжка буде повністю викладена, її потрібно ущільнити.

Для цих цілей можна використовувати:

 • цемент, який змішати з піском, зробити розчин і залити стежку так, щоб видно було денця пляшок;
 • грунт або газонну траву;
 • гравій або пісок.

Після того, як монтаж стежки буде повністю завершений, прибрати опалубки, а порожнечі заповнити цементом. Садову доріжку необов’язково робити з цілих пляшок, можна використовувати тільки денця. Етап робіт аналогічний першому, тільки укладання краще робити в мокрий цементний розчин або зволожений пісок.

доріжки з пластикових пляшок фото

З пластикових кришок

Своїми руками викласти стежки на дачі можна з цілих пляшок, з денець, а можна з пластикових кришок. За рахунок такого підручного матеріалу можна отримати оригінальні мозаїчні доріжки.

доріжки з пластикових кришок фото

доріжки з пластикових кришок фото

Підготовчі роботи і монтаж:

 1. Починаємо з того, що знімаємо грунт (глибина невелика). Підставу трамбуєм або використовуємо пісок для вирівнювання поверхні.
 2. Встановлюємо опалубки і викладаємо попередній фрагмент майбутнього малюнка.
 3. Щоб остаточно вирівняти поверхню, а також забезпечити міцність майбутньої доріжки, підстава заливаємо бетоном.
 4. Далі готуємо розчин. Для цього беремо четверту частину піску, одну частину плиткового клею і одну частину цементу. По густоті суміш повинна нагадувати сметану. Такий розчин дуже швидко схоплюється, тому замішувати його у великих обсягах не варто.
 5. Тепер на підставу наливаємо трохи розчину завтовшки в висоту кришок. Беремо сам матеріал і вдавлюємо кришки в розчин. Кришки встановлюємо щільно один до одного без зазорів (тільки якщо цього не вимагає дизайнерська задумка). Таким чином викладаємо всю доріжку.
 6. Як тільки розчин повністю застигне, прибираємо надлишки жорстким віником. Так як у кришок гладка поверхня, очистити їх від цементної суміші не складе особливої праці.
 7. На завершення прибираємо опалубки, а в якості бордюрів можна використовувати пляшки. Просто закопуємо їх вертикально наполовину.

Незважаючи на те, що доріжка з пластикових кришок не витримує великих навантажень, а після дощу або взимку на ній дуже слизько, є і плюси. Це вологостійкість, довговічність, дешевизна матеріалу, простота монтажу і можливість проявити свої дизайнерські здібності.

доріжки з пластикових кришок фото

доріжки з пластикових кришок фото

доріжки з пластикових кришок фото

Садова доріжка з спилів дерева

Облаштувати доріжки на дачі своїми руками можна з різних підручних матеріалів, але багатьох приваблюють виготовлені з спилів дерева. Доріжки з природного матеріалу виглядають дуже незвично і красиво, головне — правильно підібрати породу деревини.

Тут підійдуть тверді породи: дуб, осика, модрина, горіх або бук. Сосну теж можна використовувати, але термін її служби значно менше.

доріжка з спилів дерева фото

Підготовчі роботи та монтаж

Спиляти дерева можна купити, а якщо є можливість, то своїми силами розпиляти колоду. Спили повинні бути однакової товщини (не менше 10-15 см), так як занадто тонкі будуть просто «гуляти» по доріжці.

 • Також деревину потрібно обов’язково обробити оліфою, мідним купоросом чи бітумом, а потім добре просушити. Якщо цього не зробити, то спили почнуть гнити, а також будуть уразливі перед атаками шкідників.

доріжка з спилів дерева фото

 • Викопуємо траншею для майбутньої стежки — її глибина повинна бути 30-35 см вище висоти спилів. А ось ширину не варто робити вже 40 см, по такій доріжці просто буде незручно ходити.
 • Дно траншеї застеляємо будь гідроізолятором (можна взяти звичайну поліетиленову плівку). Поверх висипаємо щебінь чи гравій у висоту 3-5 см, вирівнюємо і утрамбовується.

доріжка з спилів дерева фото

 • На наступному етапі можна обрамити бордюр колодами, брусками, цеглою або листовим залізом. Але це за бажанням, просто деяким здається, що доріжка з спилів без бордюру виглядає незавершеною.
 • Далі шар щебеню засипаємо піском і поливаємо водою, щоб піщаний шар краще утрамбувався.

доріжка з спилів дерева фото

 • Тепер укладаємо самі спили так, як підказує фантазія, головне, щоб вони добре «втопилися» в пісок.
 • Порожнечі, що утворилися між спилами можна засипати землею та посіяти траву, а по краю стежки висадити квіти. Варіантів, як облагородити доріжки з спилів на дачі своїми руками, багато, для цього можна використовувати будь-які підручні матеріали.

доріжка з спилів дерева фото

доріжка з спилів дерева фото

доріжка з спилів дерева фото

Садові доріжки з покришок

Сьогодні зі старих автомобільних покришок умілі майстри роблять своїми руками самі оригінальні речі. Хтось використовує їх у побуті, хтось робить з них клумби та садові фігури.

А ось найбільш практичні умільці будують з такого підручного матеріалу акуратні доріжки на дачі. І тут є навіть декілька видів — все залежить від уподобань і майстерності.

садові доріжки з покришок фото

Стрічкова

 • Такий варіант стежки підходить для того, щоб облаштувати прохід між посадками або грядками. Попередньо потрібно обов’язково зробити основи з гравію або щебеню, який послужить дренажем.

садові доріжки з покришок фото

 • Покришки потрібно нарізати на стрічки. Для цього на шині робимо позначку.
 • Використовуючи заточений ніж або електричний лобзик, розкриваємо шину, тобто частина з протектором, яка при русі автомобіля стикалася з дорогою, відокремлюємо від обідка і бічній частині.
 • Вийшло кільце ріжемо впоперек і отримуємо стрічку. Аналогічним чином робимо інші заготовки. Кількість стрічок буде залежати від ширини стежки.
 • Полотна фіксуємо на дерев’яні дошки: просто їх прибиваємо, при цьому залишаємо зазори в 1,5-2 см і кладемо на землю.

садові доріжки з покришок фото

З часом в зазорах проросте трава, яка не дасть полотнам зміститися.

садові доріжки з покришок фото

садові доріжки з покришок фото

Ступінчаста

 1. З цілих покришок можна спорудити справжні сходи. Такий варіант особливо підходить для нерівних поверхонь, головне — надійно зафіксувати шини.
 2. Шини розкладаємо на землі, а потім викладаємо, починаючи з нижнього ярусу і так рухаємося вгору. Кожну шину перевіряємо на міцність. Для більшої надійності її краще трохи утрамбувати в землю.
 3. Наповнюємо шини піском і добре утрамбовуємо.
 4. Щоб у дощову погоду не допустити ковзання, присипаємо стежку гравієм.

садові доріжки з покришок фото

садові доріжки з покришок фото

З гумових плит

Гуму від покришок можна нарізати на шматки квадратної або прямокутної форми і викласти з них доріжку. Підставою для кріплення послужить суміш ацетону і плиткового клею. При укладанні важливо дотримуватися пропорційності, а між «плитками» робити однаковий відступ.

садові доріжки з автомобільних коліс фото

садові доріжки з автомобільних коліс фото

З вигляду така доріжка виглядає не дуже привабливо, але все можна виправити, якщо гумові плити пофарбувати, а зазори між ними насипати кольорову гальку.

При використанні покришок для доріжок важливо розкрити їх захисними засобами, так як під впливом сонця такий матеріал може виділяти небезпечні речовини.

Ось так просто і красиво, а головне, без особливих витрат можна зробити своїми руками самі незвичайні доріжки на дачі з підручних матеріалів. Серед всіляких ідей є й інші варіанти садових стежок, наприклад, можна зробити насипні доріжки із щебеню, гравію або гальки. Можна спорудити їх і з кори, трави, бетону і навіть з битою плитки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *