Краще самозапильне насіння огірків тривалого плодоношення

Вже зовсім близько сезон посадок, і кожен городник хоче вибрати насіння огірків кращих сортів, щоб були самозапильних, тривалого плодоношення. Зорієнтуватися у виборі відповідного варіанту допоможуть відгуки досвідчених городників.

Тепличні огірки партенокарпічні

Термін «партенокарпічні» став звичним при виборі кращогонасіння огірків для тепличного вирощування. У регіонах зі складними кліматичними умовами це практично єдиний спосіб отримання гідного врожаю ранніх та середньостиглих сортів.

Селекціонери постійно виводять нові сорти – морозостійкі, тривалого плодоношення, підвищеної врожайності і стійкого імунітету до шкідників і хвороб.

Однак у тих, хто працює в теплиці, особливою популярністю користуються самозапильних, наукова назва яких – партенокарпічні.

Ті, хто висаджує насіння огірків у відкритий грунт, можуть сподіватися на комах, які займаються збором меду або споживають нектар огіркових квітках. Природні умови дозволяють вибирати сорти з тривалим плодоносінням і стійким імунітетом. Але і на півдні рідко хто відмовляється від самозапильних, не створюють аграріям проблем навіть у випадку непередбачених відсутністю корисних комах.

Розглянемо топ-5 кращих сортів огірків, чудово ростуть в тепличних умовах.

Гуннар

На відміну від інших, майже аналогічних шедеврів селекції, володіє відмінною врожайністю і тривалим плодоносінням. Насіння сорту користуються попитом у тих, хто займається вирощуванням з метою прибутку, оскільки загальний урожай з куща може досягати 20 кілограм.

Анна Б.:

«Давно працюємо з цим сортом, і результат завжди чудовий, якщо дотримуватися необхідну агротехніку. Нам з чоловіком подобається, що кущики не займають багато місця, дуже компактні. Огірочки, порівняно з іншими сортами, невеликі, нерідко народ навіть думає, що вони не тепличні».

Ігор Іванович:

«Я вважаю, що це – найкращий самозапильний сорт для теплиці невеликого розміру. На кущі утворюються вузли, з кожного, як мінімум, по 4 зав’язі. Красиво, коли зацвітає кущ – квіти просто збираються пучками, але ще гарніше, коли на кущі огірки гронами. Ми виховуємо для себе, тому що смак у нашого улюбленого Гуннара незрівнянний».

Коник

Один з кращих ранніх сортів від вітчизняних селекціонерів. Його відмітною особливістю стала придатність для вирощування в тепличних умовах і у відкритому грунті, причому з незмінно гарним результатом.

Затребуваність насіння серед російських городників пояснюється придатністю огірків цього сорту для заготівель на зиму. При вмілій агротехніці можна отримати до 15 кг міцних зелених плодів з квадратного метра.

Лілія О.:

«Ми вирощуємо Коник у відкритому грунті. Урожай можна отримати і до 20 кг, бо кущі високорослі і їх можна пустити на сітку. У Гуннаре – 4 зав’язі у вузлі, а у Коника – 6, а то й більше».

Віталій Р.:

«Я не дуже довіряв вітчизняним сортам. Взяв насіння на пробу в теплицю, тому що прочитав, що огірки самозапильних і тривалого плодоношення, а це – важливі аспекти. Дружина і накрутила в банки, і наквасила, і свіжих поїли. Плоди і справді компактні, невеликого діаметру, красивого зеленого кольору і смачні».

Мар’їна роща

Ще один з кращих сортів від вітчизняних аграріїв, яким подобається, що у плодів традиційна форма і невеликі розміри. Сорт тривалого плодоношення, утворює у вузлі від трьох до п’яти зав’язей.

Багатьом городникам подобається, що при консервуванні щільна шкірка зберігає свої хрусткі властивості, до того ж самозапильних високі кущі можна легко формувати, відщипуючи розгалужені пагони і пускаючи енергію росту на плодоношення.

Тетяна А.:

«Як шкода, що це гібрид, і насіння кожен раз доводиться купувати заново. Я б вже давно роздала всім сусідам насіння цього сорту огірків, а так доводиться кожен раз їздити в Пітер, закуповувати на всіх. Це, на мою думку, найкращий варіант від наших селекціонерів. У минулому сезоні ми зібрали по 13-14 кг з кожного квадрата».

Ірина П.:

«І справді, самозапильних тривалого плодоношення, але мені здається, що у свіжому вигляді вони смачніші, а для консервування краще садити інші. В салаті незрівнянні, не розмокають, кожен огірочок 100-110 г, пара штук – і повна миска. І діаметр для їжі підходящий – 3-3,5 см».

Меренга

Приємна особливість сорту – швидке дозрівання. В хорошому грунті, з невеликою кількістю добрив Меренга здатна дати до 15 кілограмів компактних циліндричних огірочків темно-зеленого кольору. Ростуть максимально до 10 см, вага кожного плоду не дотягує до 100 м, при цьому вони не піддаються деформації і пожовтіння.

Партенокарпічний сорт оптимальний для всіх типів вирощування у відкритому ґрунті, під плівковим укриттям і в тепличних умовах.

Інга О.:

«Обожнюю Меренгу. Ми садимо його ще взимку (у нас на ділянці стаціонарна теплиця), але й у відкритий грунт я теж віддаю перевагу висаджувати цей самозапильний сорт. І як раз за якості, які перераховані в анотації. Навіть якщо не доглядишь на кущі огірочок, він все одно не стане жовтим гірким шинком».

Олег С.:

«Не скажу, що я розбагатів на Меренге (є для теплиць сорту і з більшою урожайністю). Але весь отриманий урожай завжди продається без залишку. Огірок довго не в’яне, не жовтіє, невеликий, компактненький. Довго зберігає товарний вид і покупцям подобається».

Гірлянда

Назва красномовно відображає особливості самозапилюваного сорту корисного і завжди затребуваного овоча. Відносно ранній сорт, який починає плодоношення через 45 днів з моменту висадки. Особливість вирощування Гірлянди – одне стебло. Цього достатньо для компактної висадки.

Багато городники вирощують Гірлянду в закритому домашньому приміщенні або на утепленому балконі. Це можливо завдяки цінним особливості – спокійного реагування на відсутність сонця або штучного освітлення.

Ірина Р.:

«Я дійсно вирощую Гірлянду на балконі. Для цього довелося його трохи утеплити. Зате тепер у мене навесні є красиві, смачні плоди з непередаваним ароматом. Хтось вважає, що огірки занадто великі – майже 15 см і ваги пристойного – 130-140 р. Але зате сорт морозостійкий і відсутність світла добре переносить».

Сергій:

«Я не на балконі вирощую, а в теплиці. Відразу кажу, що більшу частину вирощую для продажу. І подобається мені в сорті все – і врожайність, і те, що плоди довго вигляд мають пристойний, та користуються попитом у покупців. Люблю, коли в теплиці дозрівають ці огірки – так і хочеться порівняти з новорічними гірляндами. І коли цвіте, теж дуже красиво – пучки по п’ять квіток, кущ просто світиться. І, до речі, на ринку можна спокійно зберігати огірки в дерев’яних ящиках, просто прикривши чимось теплим».

В асортименті супермаркетів і інших роздрібних точок є різні сорти, вітчизняні і закордонні, які можна використовувати для отримання гідного врожаю. Перераховані в рейтингу варіанти – далеко не єдині, які можна вибрати городникові.

Однак необхідно уважно вивчати інструкції від оригінатора – властивості, строки дозрівання, партенокарпічні огірки чи потрібно додатково присутність комах, запилення. Та важлива обставина: на яку віддачу за свою роботу може розраховувати аграрій.

Підводячи підсумки

  1. У продажу є багато різноманітного насіння огірків з корисними властивостями, стійким імунітетом, відмінною врожайністю.
  2. Описані сорти мають здатність до самозапилення. Це властивість неодмінно зазначається у вихідних даних від виробника.
  3. Хороший урожай виходить тільки за умови правильної агротехніки.
  4. Можна спробувати кілька видів і вибрати оптимальний для своїх кліматичних умов та способу вирощування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *