Кращі сорти насіння болгарського перцю

Дізнайтеся про кращі сорти болгарського перцю. Представлені поради допоможуть вибрати кращі насіння для відкритого грунту.

Що потрібно враховувати

Як кажуть дачники (професіонали та аматори), багато сорти болгарського перцю відрізняються компактним кущем. Це низькоросла рослина, яка дуже зручно для вирощування на грядках. Такий перець стійкий до холоду та спеки, вологому і сухому грунті.

Але є і інші сорти, не дуже підходять для вирощування у відкритому грунті. Потрібно знати нюанси. Підбираючи найкращі сорти болгарського перцю, насіння яких підходять для відкритого грунту, важливо читати відгуки. Так можна дізнатися думку людей, які вже вирощували їх.

Вікторія – сорт від селекціонерів

Цей сорт відмінно адаптований до суворих погодних умов, характерним для нашої країни. Він спеціально виведений під садіння у відкритий грунт.

Особливості сорту:

 1. Плоди дуже соковиті. Перець солодкий, має відмінні смакові якості.
 2. Плоди червоного кольору, мають форму конуса.
 3. Товщина стінок – приблизно 7 мм.
 4. Висота куща досягає 55 див.
 5. Врожайність – до 8 кг на один метр квадратний.
 6. Термін зберігання овоча довгий.
 7. Перець стійкий до холоду і різних хвороб.

Відгуки:

 1. Сорт хороший. Я регулярно висаджую цей перець у відкритий грунт. Він дійсно добре переносить низькі температури. Мені подобається його консервувати.
 2. Моя сусідка рекомендувала придбати цей сорт, та тепер я висаджую тільки його. Перець довго зберігається. Частину я заморожую на зиму, а частина консервую.
 3. Вікторію по праву можна віднести до кращих сортів болгарського перцю, насіння якого можна відразу висаджувати у відкритий грунт.

Лицедій — з смачними соковитими плодами

Це хороший сорт, який рано встигає. Овочі, вирощені у відритому грунті, відрізняються насолодою плодів, соковитістю, відмінним смаком. Їх вага досягає 300 грам.

Достигли плоди яскраво-червоного кольору, а під час росту вони мають яскравий зелений відтінок. Форма перців витягнута, конусоподібна. Стебло росте до півтора метрів.

Відгуки:

 1. Я саджаю на метр не більше 4 рослин, так як сорт дає досить розлогий кущ. Він стійкий до хвороб і довго зберігається.
 2. Плоди цього сорту перцю зберігаються дуже довго. Мені подобається його є і консервувати. Думаю, що ця рослина ідеально для середньої смуги України. Досить стійкий до хвороб.

Таким чином, Лицедій – один з кращих сортів болгарського перцю. Варто вибирати його, якщо шукаєте кращі насіння для відкритого грунту для посадки в середній смузі України.

Гладіатор – найкращий сорт для відкритого ґрунту

Гладіатор – середньоранній сорт, який відрізняється масою корисних властивостей і має ряд особливостей, характерних тільки для нього:

 • один з найбільш товстостінних сортів;
 • плоди важкі, можуть досягати 350 г;
 • кущі невеликі, їх висота рідко перевищує 50 см;
 • плоди яскравого жовтого кольору.

Гладіатор вживають в їжу як свіжим, так і в консервованому вигляді. Кілька відгуків про Гладіаторі представлено нижче.

 1. Ми збираємо з одного куща до 7 кг перцю, а часом і більше. Мені подобаються смакові якості Гладіатора. Єдиний мінус – товста шкірка, а тому я використовую цей перець для запікання і консервації, в салати не кладу.
 2. Дуже гарний перець, з акуратною формою. Приємно консервувати, а потім подавати до столу. Добре також фарширувати його.
 3. Перець легко транспортувати, він добре зберігається тривалий час. Мені подобається також, що Гладіатор стійкий до холоду. Чудовий сорт, насіння якого я закуповую кожен рік.

Задавака – перець з призмовидною формою

Це ранньостиглий сорт. Його плоди відрізняються формою, яка схожа на призму. Розмір плодів не дуже великий – як кулак. Після того як Зазнайка повністю дозріє, він стає червоним.

Головні переваги цього сорту – соковитість і смак. Висота куща – не більше метра. Це один з кращих сортів перцю, який часто радує городників і дачників. В процесі цвітіння квітки майже не обсипаються.

Відгуки:

 1. Цей сорт мені дуже подобається. Він чудово плодоносить. Форма цікава, відразу відрізняє цей сорт. Зауважу, що перець невередливий до умов, добре переносить морози і різні зміни в погоді.
 2. Відмінний сорт, який саджу нарівні з низкою інших сортів (дуже люблю перець). Давно шукала сорт, який був би одночасно смачним, корисним і стійким до різних негативних впливів навколишнього середовища.
 3. Сорт стійкий до морозу. А ще його можна як консервувати, так і є в салатах, запікати. В будь-якому вигляді він смачний і солодкий. Мені подобається.

Враховуючи відгуки, можна сміливо відносити Зазнайку до кращих сортів болгарського перцю, насіння якого підходять для відкритого грунту.

Фунтик – ранній смачний сорт

Цей перець швидко дозріває. Він невисокий – виростає до 70 см. Що стосується плодів, то вони зелені в стадії технічної стиглості і червоні при повному дозріванні.

Перець досить великий, має форму конуса. Його маса – близько 180 грам. Стінки овоча мають товщину приблизно 5-7 мм

Відгуки:

 1. Це дуже смачний перець. А ще багатий урожай. Наша сім’я полюбила його. Дітям подобається як назва, так і смак, а також зовнішній вигляд перцю. Зазвичай кладемо його в салати, іноді консервуємо.
 2. Урожай цього перцю формується у два яруси. З куща мені вдається зібрати до 20 плодів. До різних захворювань стійкий, я мало обробляла його, тоді як інші сорти доводилося постійно обприскувати.

Корнет з підвищеним вмістом вітамінів

Корнет полюбився багатьом городникам за високий вміст каротину і вітаміну С. Це ранньостиглий сорт, висота куща якого сягає одного метра.

Плоди мають темно-зелений відтінок при технічній стиглості і стають коричневими, коли повністю дозрівають. Стінки перцю не товсті, нормальна маса, форма схожа на призму.

Відгуки:

 1. Нашій родині подобається цей сорт за смак та корисність. Єдиний момент – плоди не дуже симпатичні, але цілком підходять для салатів. Я цей перець не консервую, вживаємо тільки в свіжому вигляді.
 2. Перець постійно плодоносить. Сусіди рекомендували нам його, говорячи, що він дуже корисний, з великою кількістю вітамінів. Якщо так, то будемо обов’язково класти його в салати і заморожувати.
 3. Підбираючи найкращі сорти болгарського перцю, насіння для відкритого грунту, не варто забувати і про універсальність Корнета.

Єрмак

Плоди цієї рослини відрізняються невеликою вагою. Вони соковиті і дуже смачні. По всім своїм якостям цей сорт не поступається іншим, плоди яких мають більші параметри. Колір перців зелений, темний. Кущі мають невеликий розмір.

Щоб захистити перець від вітру, варто посадити поруч бамію, а для того, щоб на нього не нападали шкідники – цибуля, базилік і коріандр.

Відгуки:

 1. Навіть одна грядка цього перцю дає стільки плодів, що мені вистачає на їжу і навіть трохи на консервацію. Плоди невеликі, це потрібно враховувати, висаджуючи рослина. А ще я вирощую його навіть заради декоративних функцій. Вже дуже він гарний.
 2. Я посадила цей перець у себе вдома на підвіконні. Він невеликий і симпатичний. Прикрашає мені кімнату. Коли заплодоносить, буду використовувати в їжу.
 3. Обов’язково посаджу цей сорт на своїй дачі, хоча б пару грядок. Сусідка дуже раділа Єрмаку, казала, що дуже смачні плоди, а рослина стійка до заморозків.

Єрошка – дуже ранній сорт

Висота його куща не дуже велика. Плоди при технічних термінах дозрівання мають світлий зелений колір, а коли вони повністю дозрівають, то стають оранжево-червоними. Форма плодів Ерошки має форму куба. Їх маса не дуже велика, не перевищує 200 р. Стінки не товсті.

Відгуки:

 • Можна відзначити високий урожай цього сорту. А ще з одного куща мені часто вдається зірвати до 16 плодів. Сорт стійкий до різних захворювань. Його можна садити стрічковим способом, кущі розміщують щільно один до одного.
 • Хороший сорт, дуже швидко дозріває. Я висаджую відразу кілька сортів, щоб отримати урожай в різний час. Першим дозріває Єрошка. І таким чином у нас на столі є перець практично протягом усього літа.
 • Хороші сорти перцю – це знахідка. Не все насіння підходять для вирощування у відкритому грунті в умовах України. Але це не стосується описаних нами сортів.

Вони – найкращі для відкритого грунту. Будь-які насіння описаних сортів болгарського перцю можна купити і посадити на своїй ділянці. Запропоновані варіанти точно сподобаються, а урожай перцю буде багатим.

Підводячи підсумки

 1. Не всі сорти перцю підходять для висадки у відкритий грунт. Потрібно вибирати сорти, які найкраще адаптовані до таких умов.
 2. Найсмачніші сорти – Лицедій і Єрмак. Перець можна консервувати, класти в салати і готувати різні страви.
 3. Всі сорти, які представлені в статті, добре витримують заморозки та інші негативні погодні умови.
 4. Для декоративних цілей можна вирощувати такий сорт, як Єрмак. Але плоди теж дуже смачні, кущі ростуть у відкритому грунті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *