драцена полив

Драцена: догляд в домашніх умовах, пересадка і розмноження, хвороби і шкідники

Драцена – це одна з найпопулярніших квіток, яка вирощується в домашніх умовах. Фото і особливості догляду за драценою в домашніх умовах завжди враховуються тими, хто зацікавлений у красивій рослині.

Різновиди драцен

В даний час налічується близько 150 видів цієї квітки. Однак далеко не всі вони підходять для вирощування в домашніх умовах. При цьому можна відзначити найпопулярніші види драцен, які успішно вирощуються будинку.

Драцена Сандера
Драцена Сандера
 1. Драцена Маргіната (облямована). Ця рослина вимагає мінімального догляду за собою. Рослина відрізняється зеленим листям, довжина яких сягає 70 сантиметрів. Зелене листя відрізняється червоними краями. Іноді рослина виростає до 3 метрів. Драцена Маргіната вважається дуже популярною завдяки своєму зовнішньому вигляду, так як вона дуже схожа на пальму. До того ж рослина зволожує повітря, зменшує вміст шкідливих речовин. Драцена Маргіната позитивно впливає на повітря в будь–якому приміщенні.
 2. Драцена Сандера візуально нагадує бамбук. Багаторічна рослина виростає до 100 сантиметрів. Драцена має перекручене сіро–зелене листям, довжина якого досягає 23 сантиметрів. Одна з найбільш важливих особливостей – це можливість успішного зростання прямо у воді.
 3. Драцена запашна володіє особливим запахом, чим і обумовлена назва. Рослина виростає до 6 метрів. При цьому довжина листя досягає 80 сантиметрів, ширина – 3 сантиметрів.

Перераховані вище різновиди драцени є найбільш популярними.

Особливості правильного догляду

Правильний догляд за рослиною вважається обов’язковим. При цьому передбачається врахування численних нюансів, від яких безпосередньо залежить стан рослини.

Температура і вологість повітря

Оптимальною температурою вважається 20-22 градуси за Цельсієм. При цьому, якщо вологість в приміщенні буде невисокою, температура може бути трохи нижче. У будь-якому випадку межі норми складають 5-27 градусів за Цельсієм.

Драцени часто візуально схожі на пальми. Незважаючи на це, прямі сонячні промені протипоказані. З даної причини рослину не можна занадто близько розташовувати до вікон.

як доглядати за драценою
При якій температурі вирощувати драцену

Рівень вологості повітря в приміщенні має бути не менше 50%. В іншому випадку листя може сохнути. Багато квітникарів відзначають, що часто сохне листя у рослини з–за неправильної вологості повітря в приміщенні.

Особливості правильного поливу

Полив в теплу пору року проводять раз в 2-3 дня. Широколисті сорти бажано поливати частіше. При цьому бажано відмовитися від занадто частого поливу і вдаватися до обприскуванню, орієнтуючись на стан грунту.

Взимку полив проводять тільки тоді, коли грунт стає сухим. При цьому кам’яного стану ґрунту не можна допускати.

драцена полив
Як поливати рослину

Якщо вода в будь–який час року скупчилася в піддоні, її виливають. В іншому випадку коренева система буде підтоплюватися, що вважається вкрай небажаним.

Для кращого засвоєння рідини рекомендується регулярне розпушування грунту. Важливо зазначити, що колір ґрунту визначає правильність режиму поливу. Білий наліт на ґрунті свідчить про засоленість, внаслідок чого знадобиться заміна верхнього шару.

Внесення удобрювальних сумішей

Під час активного розвитку драцени, яка зазвичай припадає на теплу пору року, потрібно спеціальне підживлення. Драцену двічі на місяць підгодовують спеціальними рідкими добривами. Однак у складі суміші повинен бути відсутнім фтор, так як він протипоказаний для будь–яких різновидів драцени. Корисними вважаються азот, фосфор, калій.

Взимку добрива вносять раз на місяць. Це обумовлено тим, що у холодну пору року рослина відпочиває.

Обрізка

Для стимулювання росту і розвитку гілочок рослини рекомендується регулярна обрізка драцени. В обов’язковому порядку знімається верхня частина рослини, якщо висота становить не менше 30 сантиметрів. Зрізають тільки 5-10 сантиметрів стебла, причому листя має залишатися навіть після обрізки.

як обрізати драцену
Як обрізати рослину

Для запобіганню стресу у рослини ранову поверхню обробляють садовим варом. Така суміш складається з парафіну і каніфолі або з воску і прополісу.

Через кілька тижнів на стовбурі з’являться потовщення, які незабаром перетворяться в нові гілки. Саме такий комплексний догляд за драценою обов’язковий.

Як розмножується драцена в домашніх умовах

Розмноження драцени проводиться трьома способами:

 • насіннєвий;
 • живцювання стебел;
 • відвід від верхньої частини.

При цьому квітникар повинен розуміти, як має правильно розмножуватися драцена. Найбільш сприятливим часом для розмноження рослини вважається весна, так як на цей час припадає інтенсивний ріст і пожвавлення після зимової сплячки.

Розмноження драцени
Розмноження драцени

Зелені форми рослини розмножуються насінням. Ряболисті драцени можуть розмножуватися тільки вегетативним способом.

Кожен спосіб розмноження рослини заслуговує уваги.

 1. Насіннєвий. Попередньо готується насіння, яке замочують у спеціальному стимулюючому розчині на добу. Температура розчину повинна становити 28-30 градусів. Потім насіння засівають в грунт. Для посадки можна використовувати одноразовий посуд. Після посадочних заходів грунт поливають. Одноразову ємність з посадженим насінням ставлять у тепле місце, закриваючи ємність харчовою плівкою. Через пару місяців насіння проросте. Важливо пам’ятати: паростки не повинні довго перебувати під прямими сонячними променями, так як вони небезпечні для молодих рослин. При цьому маленька драцена потребує регулярного поливу і внесення удобрювальних сумішей. Після того, як висота паростка складе 5-6 сантиметрів, його пересаджують на постійне місце.
 2. Живцювання. В цьому випадку потрібно буде сильне молоде стебло. Його обережно розрізають на відрізки довжиною 3-5 сантиметрів. Стебло ріжуть тільки гострим ножем, залишаючи його цілим. На кожному відрізку має залишитися дві бруньки. З одного боку надрізається кора на стеблі і встромляється в спеціально підготовлений грунт. Рослину ставлять у тепле місце і одночасно з цим захищають від прямих сонячних променів. Перші паростки з’являться через 1-1,5 місяця. Потім паростки регулярно обприскують чистою водою і доглядають за ними.
 3. Відводки від верхньої частини. Для такого розмноження потрібно верхню частина рослини (відводок). Верхівку драцени ставлять у склянку з теплою водою. Для дезінфекції води в склянку додають одну таблетку активованого вугілля. Через три місяці відводок дасть коріння, після чого його можна пересадити на постійне місце.
посадка драцени
Посадка рослини

Драцена може розмножуватися в домашніх умовах, тому рослину вдається успішно вирощувати.

Особливості пересадки драцени

Своєчасна пересадка обов’язкова для драцени. Рослина володіє потужною і великою кореневою системою, тому рано чи пізно горщика стає мало. Для рослини заввишки 40 сантиметрів потрібно вазон діаметром до 15 сантиметрів, причому ці цифри залишаються актуальними і в подальшому при зростанні рослини.

Відсутність своєчасної пересадки заважає рослині отримувати потрібні поживні речовини. В результаті відзначаються серйозні проблеми з зростанням і здоров’ям драцени.

розмноження драцени
Розмноження драцени верхівковим живцем

Наприклад, якщо жовтіє і опадає листя, потрібно не тільки перевірити рослину на стан здоров’я, але і переконатися в достатньому місці для розвитку.

Пересадку проводять обережно, так як коріння не можна пошкодити. При пересадці використовують тільки спеціальний грунт для пальм, причому на дно горщика укладають дренаж. При пересадці поливають рослину, додають спеціальні стимулятори росту.

Чим може хворіти драцена

Часом зустрічаються хвороби у драцени. При цьому порушення норм утримання стає основною причиною розвитку паразитів.

 1. Щитівка. Ці паразити вражають рослину відразу з двох сторін. Особливо вразливими вважається листя, стебла. Листочки жовтіють, а драцена росте дуже повільно. Якщо не вжити потрібні заходи, рослина незабаром загине.
 2. Павутинний кліщ. Листя може бути вражено паразитом, після чого воно набуває жовтуватого забарвлення, сохне.
 3. Павутинний кліщ заводиться при сухому повітрі. Тому рекомендується подбати про зволоження повітря.
 4. Трипси. Маленька чорна комаха часто з’являється на листках і залишає сріблясті розводи. Потім драцена сповільнює ріст і листя покриваються плямами. Для ефективної боротьби з трипсами рекомендують використовувати мильний розчин.
цвітіння драцени
Драцена під час цвітіння

Драцена вимагає уваги і догляду за собою, адже від цього багато в чому залежить стан рослини. Підвищена увага за драценою гарантує успішний ріст красивої, здорової квітки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *