Дуда знову станет президентом Польщі: Розрив мінімальний

Чинний президент Польщі Анджей Дуда знову очолить країну. Політика підтримав 51,22% виборців.

Про це повідомляє BBC.

Після підрахунку 99,84% бюлетенів, Національна виборча комісія Польщі озвучила наступні результати: 51,22% поляків підтримали Анджея Дуду, 48,78% – Рафала Тшасковского. Приблизно такий результат виборчих перегонів передрікали місцеві екзитполів.

Президент України Володимир Зеленський вже поспішив привітати свого колегу в Twitter.

“Щиро вітаю пана президента Анджея Дуду з перемогою на виборах! Бажаю Польщі під Вашим керівництвом подальших успіхів і процвітання. Запрошую Вас відвідати Україну з візитом для продовження нашої плідної співпраці. Разом ми сильніші!”, – написав політик.

Що означає перемога Дуди для країни?

Чергова перемога Анджея Дуди на виборах президента означає продовження соціально-консервативного курсу правлячої партії “Право і справедливість”, зокрема щедру соцпрограму підтримки сімей та посилення впливу на судову гілку влади (остання обставина дуже сильно критикує керівництво ЄС – прим. Ред.).

Для довідки

Анджей Дуда (рід. 1972 г.) – президент Польщі. У 1996 р отримав юридичну освіту в Ягеллонському університеті. У наступні кілька років займав адміністративні посади в рідній “альма матер”. Все р. 2000-х почав політичну кар’єру. У 2011 р був обраний депутатом до Сейму від партії “Право і справедливість”. Через три роки був став депутатом Європарламенту, проте пробув на своїй посаді політик недовго: в 2015 р Дуда здобув перемогу на виборах президента Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *