Робота в Польщі: гарячі вакансії для українців

З року в рік Польща лідирує в списку держав, яким українські громадяни віддають перевагу для працевлаштування. Така тенденція пов’язана з географічним положенням країни, близьким менталітетом, можливістю швидко опанувати польську мову. Та й зарплати наш західний сусід пропонує у декілька разів більші, ніж отримують в Україні. Робота в Польщі знайдеться для студентів без досвіду, пенсіонерів та кваліфікованих працівників. Протягом 2020-2021 років у деяких секторах відчувається значний дефіцит кадрів, тож українським спеціалістам варто розглянути пропозиції польських роботодавців.

Хто швидко знайде роботу в Польщі

Щорічний дефіцит кадрів на польському ринку праці пов’язаний з відтоком кваліфікованої робочої сили у країни Євросоюзу. Полякам значно простіше отримати роботу в Німеччині, Бельгії, Англії. Заповнити вільні вакансії у Польщі допомагають трудові мігранти з України.

Найчастіше українці влаштовуються на сезонну роботу, яка не вимагає досвіду та знання польської мови. Проте люди, що мають освіту, володіють польською хоча б на середньому рівні, можуть отримувати до 40 тис грн на місяць. Щороку серйозну нестачу рук відчувають у таких галузях:

  • Будівництво. У цій сфері найбільше не вистачає вузьких спеціалістів: арматурників, бетонярів, столярів, покрівельників, монтажників. Якщо порівнювати з країнами ЄС, у Польщі будівельники отримують значно меншу оплату. Саме з цим фактом пов’язують щорічний дефіцит кадрів у сфері будівництва.
  • Виробництво. У Польщі зосереджено чимало заводів провідних торгових марок. Дефіцитними вважаються професії операторів станків, токарів, слюсарів. Щоб обіймати таку посаду, потрібно мати міцне здоров’я, спеціальну освіту та досвід.
  • Транспорт та перевезення. Крім потреби у водіях-далекобійниках, у Польщі відкрито чимало вакансій для водіїв автобусів. Щоб водити автобус, потрібно пройти дороговартісне та складне навчання, проте часто витрати беруть на себе майбутні роботодавці.
  • Гастрономія. У минулі роки в Польщі не вистачало професійних кухарів, пекарів, кондитерів. Поляки, та й українці також, не поспішають найматися на таку роботу через ненормований графік, великі фізичні навантаження та невисоку оплату праці.
  • Медики. Польським лікарям та медсестрам значно простіше влаштуватися на роботу в Німецькі клініки. Тому дефіцит кадрів заповнюють іноземними спеціалістами. Вузькопрофільні лікарі, медсестри, санітарки, доглядальниці за людьми похилого віку отримують гідну зарплату. Для працевлаштування потрібно мати диплом, досвід роботи, володіти польською мовою на високому рівні.

В яких містах найбільше вільних вакансій для українців

Традиційно, найбільше пропозицій для іноземних шукачів надходить з великих міст. Тут можна знайти роботу фактично для всіх спеціалістів. Наприклад, робота в Кракові дозволяє отримувати 2700-3500 злотих на місяць та насолоджуватися життям у культурному центрі країни. Особливо просто працевлаштуватися в розпал туристичного сезону.

У Варшаву, Вроцлав, Краків, Лодзь щороку приїжджають тисячі туристів з Європи, тому українців запрошують на роботу готелі, хостели, туристичні комплекси. З’являється чимало робочих місць для офіціантів у літні кафе, ресторани. Молоді люди, які вільно володіють англійською та польською, обіймають вакансії гідів. У літній період зростає потреба у продавцях, касирах, працівниках продовольчих складів.

Проте знайти роботу у Кракові можна й на постійній основі. Вигідні пропозиції для сімейних пар на посади фасувальників продукції. У місті зосереджені склади компаній з виробництва одягу, косметики, парфумерії, магазини відомих брендів, тому українців чекають на роботу пакувальників продукції в інтернет-магазини. Часто іноземних працівників забезпечують житлом. Сімейні пари проживають в окремій кімнаті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *