Дизайн спальні 15 кв. м в сучасному стилі

Грамотний дизайн спальні 15 кв. м в сучасному стилі, як на фото нижче, перетворить звичайну кімнату в улюблене місце в будинку. Є безліч стильних варіантів оформлення цього приміщення в залежності від потреб кожної родини. Розглянемо найбільш яскраві та популярні варіанти.

Дизайн спальні 15 кв. м в сучасному стилі з гардеробною

Гардеробна в спальні – дуже зручний і функціональний варіант для однієї людини, і для цілої родини. Вона лаконічно вписується в кімнату і дозволяє зберігати одяг і особисті речі в доступному місці, при цьому не порушуючи єдиної концепції приміщення.

Відокремити гардеробну від спальні можна розсувними дверима в тон декору всієї кімнати.

Гардеробна в спальні, оформленої в сучасному стилі, може стати яскравим елементом дизайну, який прикрасить всю кімнату. Двері у вбиральні можна оформити у вигляді дзеркала, панно або в будь-якій підходячій за стилем техніці декорування поверхонь і стін. Серед них:

 • рельєфна штукатурка;
 • рейка;
 • фреска;
 • фотошпалери.

Найчастіше гардеробна знаходиться в протилежній частині від вікна. Можна доповнити її спеціальним точковим освітленням зовні, щоб у будь-який час доби було зручно нею користуватися.

У спальні з гардеробною та диваном або вузьким ліжком можна зробити і розпашні двері, тому що дозволить вільне місце. Вони можуть бути такими ж по дизайну, як і двері в кімнату, або повторювати малюнок і рельєф основного стилю приміщення.

Сучасно і свіжо виглядають двері в гардеробну, що нагадують віконниці з рейки. Аналогічно можна оформити і вікно.

На фото ви можете побачити різноманітні варіанти дизайну спальні 15 кв. м з гардеробною в сучасному стилі, вибрати розташування ліжка і решти меблів, визначитися з колірною гамою і елементами декору.

Дизайн спальні 15 кв. м з балконом

Далі представлені фото та основні моменти дизайну спальні 15 кв. м з балконом в сучасному стилі і модній кольоровій гамі. У такому варіанті зазвичай вікно трохи ширше, його частіше оформляють шторою з карнизом на всю стіну.

Іншим стильним варіантом може стати об’єднання приміщення спальні і балкона. В цьому випадку слід утеплити балкон. Можна відокремити простір самої спальні від балкона аркою, подіумом або перегородкою.

Оформити балкон у цьому випадку слід тій же техніці і колірній гаммі, що і спальню. Балкон може стати робочою зоною або невеликим садом з рослинами.

Важливу роль грає освітлення на балконі. Воно може бути точковим зверху, стрічкою по карнизу або у вигляді люстр, торшерів.

Стильно і сучасно виглядатиме розсувні скляні двері на балкон у спальні на всю стіну в ширину і висоту.

У будь-якому випадку балкон слід оформити у тому ж стилі, що і кімнату. Можна використовувати аналогічну колірну гаму і задекорувати стіни балкона каменем або штукатуркою, постелити паркетну дошку або килимки в тон.

Якщо утеплити балкон і зробити розсувні щільні двері, це створить ефект додаткової кімнати, яка може виступати в ролі зимового саду, робочого кабінету, навіть дитячої для молодої сім’ї.

Інтер’єр спальні 15 кв. м в світлих тонах

Вивчаючи численні фото дизайну спальні 15 кв. м в сучасному стилі, можна помітити, що найбільш популярні сьогодні відтінки декорування цього приміщення — білий, сірий і всі світлі тони.

Така колірна гама створює відчуття свіжості, розширює простір, дозволяє відпочити від напруженого дня.

У спальні, оформленої в світлих тонах, можуть бути кілька відносно яскравих акцентів:

 • штори;
 • покривало;
 • килимок;
 • картина;
 • обшивка м’яких меблів.

Але важливо не виходити з обраної гами, робити яскраві тони максимально різбеленними, відповідними основного тону інтер’єру.

У світлій спальні цікаво буде виглядати камін. Сьогодні це електричний варіант, який можна оформити зовні під цегляну кладку або задекорувати в тон спальні. Контраст світлих відтінків приміщення і яскравого полум’я створить дивовижний ефект, зробить спальню ще більш затишною.

Важливо правильно поєднувати відтінки між собою. Світлі теж можуть бути теплими і холодними. Якщо вибирати білий або сірий з холодним підтоном, доповнювати їх можна тільки холодними.

Якщо основний тон дизайну молочний, світло-бежевий, блідо-персиковий, доповнювати і робити яскраві акценти слід за допомогою теплих відтінків більшої інтенсивності.

Зонування спальні 15 кв. м

Часто дизайн спальні 15 кв. м в сучасному стилі передбачає зонування, так як одне приміщення повинно виконувати кілька функцій або служити не одній людині. Фото та ідеї далі.

Відокремити зону для сну і робочу можна кількома способами:

 • встановити перегородку з полиць між ліжком і робочим столом;
 • оформити стіни в різні кольори, чи різні фактури;
 • зробити подіум;
 • встановити високий комод або стелаж на кордоні зон.

У цьому випадку можна спланувати робочу зону біля вікна, а ліжко встановити подалі, адже для роботи потрібно більше світла, а зону для відпочинку можна доповнити м’яким штучним освітленням.

Якщо потрібно відокремити зону для дитячого ліжечка і місце для батьківського ложа, то можна використовувати ті ж прийоми. В цьому випадку ліжко дитини краще розташувати напроти вікна і відокремити його зону високою перегородкою або шторами.

Зручним і стильним варіантом виділення зони для робочого столу може стати переобладнання балкона і його поєднання зі спальнею.

Освітлення – ще один прийом, який допоможе зонувати простір. Для зони з ліжком воно може бути м’яким, розсіюючим. Можна зробити тут люстру в сучасному стилі або торшер.

Робочу зону потрібно висвітлити більш інтенсивно. Підійде точкове освітлення. Зону для спальні дитини можна доповнити тематичними світильниками, в яких змінюється інтенсивність освітлення каганцями.

Якщо в одній кімнаті живуть 2 підлітка, та ще й різної статі, то можна виділити кожному місце в різних колірних рішеннях, розділити їх спальні місця перегородкою, полицями або шафами.

Оформлення спальні для підлітка

Для підлітка спальня найчастіше не тільки місце для сну. У кімнаті має бути місце для робочого столу і для занять, хобі. Будь-які прийоми зонування та яскраві ідеї в сучасному стилі допоможуть оформити кімнату цікаво і комфортно.

Немає окремих трендів для різної вікової категорії в дизайні приміщення. Важливо використовувати сучасні тенденції у виборі фактур і кольорів, при цьому не забувати про інтереси підлітка.

Стильно виглядатимуть яскраві фотошпалери з написами або фотографіями. Їх можна підтримати:

 • декоративними подушками з тими ж мотивами;
 • покривалом;
 • килимком;
 • шторами.

Для підлітка, захопленого спортом, потрібно виділити зону для спортивного інвентарю, шведської стінки з м’яким покриттям на підлозі. Для художника можна особливим чином оформити зону з мольбертом, додати освітлення. Для музиканта потрібно продумати місце для інструменту.

Комбінація відтінків в дизайні спальні — найпопулярніші варіанти оформлення

Найпопулярнішими і трендовими відтінками для оформлення спальні можна вважати:

 • білий;
 • сірий;
 • колір морської хвилі;
 • лазурний;
 • світло-зелений;
 • сіро-блакитний;
 • блідо-коричневий;
 • синьо-зелений;
 • персиковий;
 • фіолетовий.

Вибір відтінку не повинен бути випадковим. Наприклад, інтер’єр в зелений колір заспокоює, блакитний і всі відтінки синього — допомагають відволіктися і розслабитися, сірий і білий – нейтральні тони, які гармонують з усіма кольорами, створюють відчуття комфорту і розширюють простір.

Найчастіше вибирають для декору основний більш блідий відтінок і розбавляють його елементами з більш яскравого, насиченого кольору.

Підводячи підсумки

 1. Інтер’єр і дизайн спальні в сучасному стилі повинні бути витримані в певних відтінках. Сьогодні в моді пастельні і складні тони.
 2. Гардеробна і балкон можуть стати частиною спальні. Їх можна оформити в тому ж стилі.
 3. Можна поєднати балкон зі спальнею, утепливши його.
 4. Грамотне зонування допоможе зробити спальню більш функціональною, додержати єдиний стиль і виділити зони для різних цілей.
 5. Освітлення в спальні грає важливу роль, особливо якщо виділено декілька зон. Слід зробити його м’яким у зоні сну і більш інтенсивним там, де це потрібно.
 6. Важливо продумати дрібниці і деталі. Деякі декоративні елементи можуть освіжити кімнату, зробити її більш затишною, наприклад, камін, картини, килими, подушки, м’які меблі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *