Сприятливі дні для посіву в червні 2020 року

Традиційно прийнято вказувати сприятливі дні за Місячним календарем для посіву з лютого по червень. Перший літній місяць – гарячий час у регіонах з суворим кліматом. Однак необхідність знати відповідні дати, мати під рукою таблиць може виникнути і з-за особливостей погоди в 2020 році.

Особливості складання садивного графіка

Ось уже кілька десятиліть аграрії звично орієнтуються за місячним календарем, складеного на рік, і для кожного певного місяця поточного року.

Коріння традиції визначати сприятливі дні по фазах Місяця відслідковуються в глибоку давнину, коли люди вели спостереження за небокраєм неозброєним оком або за допомогою примітивних інструментів.

Але вже і тоді вони чітко усвідомлювали, що величезний супутник Землі, то з’являється, то пропадає на нічному небосхилі, має величезний вплив на всі земні процеси, починаючи з росту рослин і припливів води і закінчуючи доглядом за волоссям.

Визначити сприятливі дні для посіву за місячним календарем рослин з розсади, живців і цибулин, насіння у відкритий грунт (у червні вже можна сміливо працювати в природних умовах, не побоюючись припізнілих заморозків і недостатньо відталого ґрунту) в 2020 році набагато простіше, ніж якісь три десятиліття тому.

У розпорядженні дачників і аграріїв є декілька підтверджених на науковій основі критеріїв, сукупність яких дозволяє точно визначити, коли настає час для посіву в червні:

 1. Довгостроковий прогноз погоди і прогнози синоптиків для окремого регіону, складені на основі спостережень з технологічно оснащених метеостанцій і штучних супутників Землі.
 2. Практичний досвід, нагромаджений предками (народні прикмети, орієнтовані на явища природи, зростання інших рослин, поведінку птахів і тварин). І власні знаки, зазначені за час багаторічної роботи на землі. Неважливо, проводилися вони в маленькому огородик або в промислових масштабах.
 3. Місячний календар, складений на 2020 загалом або на кожен місяць за порадами астрологів і спостереженнями астрономів. Вибираючи сприятливі дні або періоди для посіву, в ньому слід орієнтуватися і на фази Місяця – зростаючий або спадаючий, уникати молодика і повного місяця для посіву насіння або вже сформованих в розсаді рослин.
 4. У кожному кліматі, будь то південний, чи суворий, в Північно-Західному регіоні, слід брати до уваги сортові особливості придбаного насіннєвого матеріалу. Фірми, що випускають матеріал для посіву, неодмінно вказують на упаковці терміни дозрівання і характеристики сорту. Можливість встигнути до настання ранніх заморозків отримати жаданий урожай – важливий критерій при відборі потрібного виду і визначенні строків посадки в червні 2020 року.
 5. Недосвідчені городники можуть орієнтуватися по наведеній таблиці, де вказані усереднені терміни за місячним календарем для поширених культур, властивих харчового менталітету жителів регіонів з помірним кліматом.

Якщо вирощуються квіти, декоративні рослини, дерева і чагарники, можна звернутися до інших джерел: календарем квітникаря, садівника, керівництву для досвідчених городників.

Деякі особливості при визначенні термінів можна з’ясувати, спираючись на знаходження супутника в знаках Зодіаку, родючих і неродючих, фазах Місяця і інших астрологічних і астрономічних тонкощах. Допоможе наступна таблиця.

Хороші дні для посадок

Несприятливі дати негативний результат

Нейтральні терміни

2-4, 17-21, 25-31

9-11, 14-16, 24-25

1, 5-8, 12-13, 22-23

Ця таблиця малоінформативна, якщо мова йде про те, щоб вибрати строки для посіву рослин з наземними плодами або коренеплодів. У разі необхідності визначити сприятливі дні для висадки коренеплодів, потрібно орієнтуватися на числа, які припадають на спадаючу фазу земного супутника. А рослини з плодами над земною поверхнею краще приймаються і швидше проростають з насіння при зростаючому Місяці. Тому краще мати під рукою ще одну невелику інформаційну діаграму.

Фази Місяця: як швидко зорієнтуватися у виборі культур, придатних для посадки

Часто можна зустріти довгий календар з малозрозумілими знаками, в якому колись особливо шукати відображену графічно і символічно інформацію. Вибравши підходящий день, в якому немає потреби працювати або займатися іншими справами, можна швидко визначити, які культури краще висаджувати. Можна орієнтуватися по таблиці, поданій нижче.

Повний місяць

Молодий місяць

Зростаючий Місяць

Щербатий Місяць

5 червня

21 червня

З 1 по 4, з 22 по 30 червня

З 6 по 20 червня

Як і в будь-якому іншому місяці, коли в природі або в теплиці є всі умови для посіву, сприятливі дні для садіння коренеплодів шукають в спадної фази. У червні 2020 це період з 6 по 20 число першого літнього місяця. Надземні культури, в тому числі і зелень для підсадки, краще закладати в грунт в перших числах або на останньому тижні червня.

Немає особливої потреби нагадувати, що в повню й молодик не рекомендується не тільки робити посадки, але і укладати ділові угоди, стригтися, фарбуватися, робити манікюр і педикюр, планувати весілля. Всі ці процеси принесуть дуже мало користі, кошти будуть витрачені дарма.

Висадка окремих культур

У посібниках для початківців можна зустріти докладні графіки посадок овочевих культур, квітів, дерев і чагарників за місячним календарем для кожного календарного місяця 2020 року. Це, безсумнівно, зручна форма для дилетантів, але досвідчені городники не завжди можуть беззастережно довіряти вказаними термінами, змушені їх коригувати залежно від погодних умов, сорти.

Наприклад, у помідорів сорти, що висаджують термін отримання врожаю може варіюватися від 45 днів (ультрараннині сорти сибірської селекції) до 120-140 днів (пізньостиглі на півдні, які можуть дозрівати до початку останнього осіннього місяця).

Рослини одного виду (пасльонові, коренеплоди), можна висаджувати в одні і ті ж дні, хоча в таблиці деякі дати не співпадають.

В таблиці вказані орієнтовні терміни для висаджування затребуваних овочів:

Назва культури

Хороші дні для висадки насіння і розсади на початку літа

Картопля

2-4, 6-8, 12-13, 17-18, 22-23, 30

Часник і ріпчасту цибулю

2-4, 6-8, 12-13, 17-18, 22-23, 30

Буряк і морква

2-4, 6-8, 12-13, 17-18, 22-23

Хрестоцвіті (редиска і редька)

2-4, 6-8, 12-13, 17-18, 22-23, 30

Огірки і селеру

1-4, 6-8, 12-13, 17-18, 22-23, 30

Пасльонові – помідори, перець солодкий і гіркий, баклажани

1-4, 6-8, 12-13, 22-23, 26-30

Гарбуз, кабачки і патисони

1-4, 6-8, 12–13, 22-23, 26-30

Особливих розбіжностей у датах не відзначається. Вони визначаються за місячним календарем, в якому немає характерних особливостей для окремих культур. Місячні цикли диктують свої правила, і вони незмінні, як періоди поступового зникнення і зростання планети.

Уважно вивчивши сприятливі дати для висадки квітів, можна виявити, що і тут дотримується та ж закономірність, продиктована фазами. Тільки для однорічників відсутній період з 6 по 8 червня, а для бульбових і цибулинних сприятливі дні тільки 1-2, 7-6, 12-13, 17-18 та 28-30 червня.

Основні чагарники – виноград, смородину і аґрус – доведеться садити 1-2, 6, потім діяти всю середину місяця і повертатися до висадки затребуваних ягідних культур не раніше 26 червня.

Автори місячного посівного календаря неодмінно акцентують увагу аграріїв, що при складанні таблиці враховується проходження земного супутника через різні сфери впливу зодіакального кола. Цей аспект заслуговує особливої уваги, якщо відбувається коригування дат за вимушених обставин.

Як визначати сприятливі терміни за знаками зодіаку

Незважаючи на очевидну банальність теми, періодично з’являються нові дослідження і термінологія від астрологів. Нещодавно стали зазначатися не тільки дати проходження Місяця через зодіакальні сузір’я, але і дні плоду, листя, квітки, коріння, сонячні і місячні затемнення.

Характерним прикладом можуть послужити дні квітки:

 • 1, 2 червня Місяць росте і перебуває під впливом Ваг. Садять капусту розсадою та насінням, бобові, огірки і помідори, зелень.
 • з 9 по 11 червня, поки земний супутник значних розмірів перебуває під Водолієм, вважається безплідним періодом, коли посадки безглузді.
 • З 19 по 21 червня – теж дні квітки, однак садять тільки виткі декоративні рослини, полуницю і суницю.
 • Останній період у днях квітки доводиться знову на Ваги і зростаючу фазу: з 27 по 29 червня можна посадити насіння кольрабі або цвітної капусти, розсаду популярних в дієтичному харчуванні хрестоцвітих рослин.

У 2020 у аграріїв є набагато більше можливостей зорієнтуватися по кліматичним особливостям, новим астрологічними теоріями, використовувати практичний досвід, напрацьований попередніми поколіннями. Діяти навмання не варто, якщо хочеться отримати гідну винагороду за свої нелегкі труди.

Підводячи підсумки

Як і в інші місяці 2020 року, коли можна займатися вирощуванням рослин у відкритому грунті, в червні потрібно коректне визначення термінів:

 1. Особлива увага приділяється визначенню сприятливих днів за місячним календарем, в залежності від фаз земного супутника.
 2. Потрібно уважно спостерігати за погодою – вона може принести небажані сюрпризи.
 3. Потрібно орієнтуватися на сортові особливості овочів, квітів, чагарників і дерев.
 4. Незайвим буде і чужий досвід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *