Жіночі іменини в липні

Жіночі іменини в липні за церковним календарем 2020 року

Традиції вибору імен за церковним календарем йдуть до народного місяцеслову, що зберігся в усній народній творчості. У 2020 можна орієнтуватися на церковний місяцеслов, вибираючи чоловічі та жіночі імена по таблиці іменин в липні, значення яких відповідає пам’яті про ангелів і православних святих.

Історія тієї, що закріпилася традиції вибору імен

Зберігся в усній народній творчості Східнослов’янський (Всенародний) місяцеслов – ніщо інше, як результат перманентних спостережень за погодою, природними явищами, змінами сезонів і пов’язаними з цим традиціями, повір’ями і обрядами.

Православ’я – добра і лояльна релігія, яка адаптувала багато язичницькі традиції і свята, не викорінюючи їх, а співвідносячи з уже усталеними поняттями.

Місяцеслов церковний – результат накладання на народні свята християнських дат і епізодів церковної історії. Замість язичницьких імен східнослов’янського пантеону в місяцеслові з’явилися імена християнських святих, мучеників, релігійних діячів, дні присвят і поминань, славетних діянь.

Так були сформовані святці, в яких християнські святі стали новими заступниками родючості, сімейних устоїв і явищ природи. Віруючі люди і в 2020 році продовжують жити за місяцеслову — календарем, який був відтворений три століття тому за церковним книгам.

У числі джерел – Богослужбовий статут або Тиликон, Пролог, Четьї-Мінеї, православні святці, Псалтир. Раніше такі місяцеслови видавалися великими тиражами і були присутні в будь-якій сім’ї, де були грамотні люди. У Тиликоне є окрема глава, яка ділить свята місяцеслова за розрядами на великі, малі і середньої значущості.

Вибір імені для дитини за святцями

На кожен день року припадає імена одного або декількох людей, шанованих в християнському світі за заслуги або доблесть, проявлені в різні періоди двовікової церковної історії. Раніше ім’я немовляті чоловічої або жіночої статі вибиралося батьками з дня, в який він народився.

Священнослужитель, який здійснює обряд хрещення, теж міг вибрати ім’я для дитини по святцях. Зараз, коли ім’я дитині вибирається довільно, виключно за пристрастям батьків, іменин або відповідно з днем ангела, може бути дата, в яку вшановують небесного покровителя.

Якщо дати малюкові новостворене або екзотичне ім’я, по церковному календарі у нього не буде іменин, оскільки такого святого або ангела у православних святцях не знайдеться:

 • іменини святкують в день народження, якщо ім’я малюку дано по імені святого, у день якого вона народилася;
 • імена даються і з тезоіменитством — в цьому випадку прийнятні варіанти, зазначені в Святцях на 8-й день після появи нової людини на світ;
 • можна було давати ім’я і зі списку, який припадає на 40-й день після народження – в Київській Русі було прийнято проводити в цей час обряд хрещення.

Раніше у людини часто збігався день тезоіменитства і день ангела, оскільки хрестини проводилися на 8-й день. Зараз такі збіги стали рідкісними, оскільки ім’я вибирається довільно.

Іменини у цьому випадку можна відзначати в найближчий від дня народження день пам’яті православного святого, ім’я якого він отримав випадково. Якщо ж у святцях немає такого імені (це не рідкість і в минулому столітті, і в нинішньому, і в 2020 році, значить, підбирається вказане ім’я в святцях, в день народження дитини, більше всього співзвучне мирському).

Середній місяць літа і церковні дати

Для мирян, які не стежать за церковними датами і святкують тільки двунадесяті Свята, з їх багатими традиціями, пишними обрядами і масовим відвідуванням церкви, в липні немає особливих релігійних свят.

За Церковним календарем, у липні є 93 християнських свята. Деякі з них присвячені подіям з життя нашого Господа і Пресвятої Богородиці, постам, дням пам’яті святих. По такому багатому Святами календарем в будь-якому липні, а не тільки в 2020 році можна вибирати імена чоловічі і жіночі.

Є й інший спосіб відзначати іменини дитини – імена святих і мучеників наведені у спеціально складеному алфавітному списку.

Для поширених імен може відводитися кілька днів за Церковним календарем, але в цьому випадку вибирається не той, що здається краще, а найближчий пам’ятний день до дня народження дитини, якому дісталося ім’я цього православного святого.

З Недвунадесятих свят 7 липня 2020 – Різдво Іоанна Предтечі, а 12 числа того ж місяця – День апостолів Петра і Павла.

У наведеній нижче таблиці зазначаються жіночі імена в липні 2020, але на кожен день їх може не бути, тому ім’я жіноче можна вибирати по 8 або 40 дня з моменту появи на світ немовляти жіночої статі. З цієї ж причини в таблиці є не всі липневі дні.

Дата

Ім’я

Значення імені

2 липня

Марія

бажана, сумна

3 липня

Інна

Римма

бурхливий потік

римлянка

4 липня

Анастасія

Василина

воскресаюча

цариця

5 липня

Уляна

Юліана

те ж, що Юліана

те ж, що Юлія

6 липня

Агрипина

Римське родове ім’я

8 липня

Єфросинія

Февронія

радість, веселощі

промениста

10 липня

Іванна (Івана)

Яна

дана Богом

милість Божа

13 липня

Дінара

дорогоцінна

14 липня

Ангеліна

вісниця, Ангел

17 липня

Олександра

Анастасія

Марія

Березня
Марфа

Ольга

Тетяна

захисниця людей

воскресаюча

бажана, сумна

пані, володарка

пані, володарка

свята, священна

упорядниця

18 липня

Агнія

Анна

Варвара

Єлизавета

Кирила

Люція

чиста, непорочна овечка

симпатична

чужинка

клянуся Богом

пані

світла

19 липня

Люція

Марта

Марфа

Уляна

Юліана

світла

пані, володарка

пані, володарка

теж, що Юліана

те ж, що Юлія

20 липня

Євдокія

Єфросинія

прихильність

радість, веселощі

24 липня

Олена

Ілона

Олена

Ольга

те ж, що Олена

світла

сяюча

свята, священна

25 липня

Вероніка

Марія

звитяжна

бажана, сумна

26 липня

Сара

родоначальниця

28 липня

Агрипина

Мотрона

Римське родове ім’я

почесна дама

29 липня

Алевтина

Валентина
Джулія

Мотрона

Юлія

натираюча пахощами здорова

те ж, що Юлія

почесна дама

кучерява, пухнаста

30 липня

Вероніка

Маргарита

Марина

звитяжна

перлина

морська

Деякі жіночі іменини в липні мають під собою чітко виражену релігійну підоснову. Так, 6 липня – День Мучениці Агрипини Римлянини, 6 липня святкується День Благовірних Князів Петра і Февронії (у чернецтві Єфросинії), 17 липня – День Преподобної Марфи Антіохійської, а тридцятого місяця – великомучениці Марини (Маргарити Антіохійської).

У миру – це різні жіночі імена, різні дівчата і жінки, іменини яких припадають за Церковним календарем в один день, в 2020 році і в будь-який інший день.

Як правильно вибрати ім’я дитині

Є спеціально складені переліки за алфавітом або за датою появи на світ. У сьомому місяці 220 року такий список імен для дівчаток і хлопчиків чітко вказується на кожен липневий день, і можна побачити деякі додавання:

 • 2 числа – Роза;
 • 3 липня – Аврора;
 • 4 липня – Берта;
 • 18 липня – Камілла;
 • 23 липня – Емма;
 • 24 липня – Констанція.

Так можна справлятися по будь-якому з місяців календарного року. Липень – не виняток за кількістю імен, хоча в ньому і святкуються дні ангела для 116 імен. Але деякі з них зустрічаються рідко або незаслужено забуті.

Останнім часом в Росії яскраво проявилася тенденція національного відродження, повернення до церковнослов’янською варіанту або до імен, утворених з істинно російських коренів.

Вибір імені за церковним календарем підкаже цікаві варіанти, а заодно може викликати живий інтерес до знакових періодів церковної історії, приходу слов’янського народу від язичництва до власної християнській вірі — Православ’ю. Народні традиції, обряди, свята збереглися багато в чому завдяки гуманності церковних і світських властей.

Підводячи підсумки

 1. Ім’я новонародженому можна вибрати за святцями, і це прекрасна традиція.
 2. Імена присвячуються святих і ангелів, які будуть захищати немовляті.
 3. Така тенденція знову стала проявлятися в сучасних реаліях.
 4. Це одночасно данину народних традицій та церковних канонів.
 5. Є кілька днів, за яким дівчинці або хлопчикові можна вибрати ім’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *