Жіночі іменини в травні за церковним календарем 2020 року

Згідно з церковними канонами, при хрестинах намагаються давати немовлятам ім’я святого, вибираючи його за календарем. Якщо в травні 2020 року очікується народження дівчинки, можна звіритися зі святцами для вибору жіночого імені для маляти.

Таблиця жіночих імен для народжених у травні

Деякі старослов’янські імена церковники в святцях змінили, щоб легше їх було осучаснити. Тому що бути Іукельей або Авдотьєй мало кому хотілося, довелося шукати співзвучні варіанти. Так, наприклад, з’явилися Юлія, Джулія і Муза.

Крім церковних визначень жіночих імен, чиї іменини припадають на травень 2020 року за православним календарем, можна звернутися до словника, пояснюючого значення кожного слова. Це важливо, так як навіть затяті матеріалісти і скептики намагаються вибрати для дитини найкраще (на їхню думку).

Крім того, існує ціла наука (антропономія), що визначає вплив особистого імені на формування характеру малюка, на його майбутнє становище в соціумі і так далі.

Таблиця жіночих імен, чиї іменини припадають на травень 2020 року за церковним календарем, представлена нижче.

Дата

Ім’я

Яка свята була канонізована

1.05.2020

Тамара

У 2007 році відвели в святцях окрему главу, присвячену Тамарі Сатси, ігумені.

2.05.2020

Мотрона

Відома своїми передбаченнями Матрона Московська, блаженна.

3.05.2020

Марія, Сусанна, Лілія, Жанна (Івана Мироносиця)

Найвідоміше ім’я – перше, в честь Матері Ісуса Христа.

6.05.2020

Олександра, Софія (Софія), Олеся, Сусанна, Аліса, Валерія

Перше ім’я належить великомучениці царського походження, що прославила християнську церкву в Римській імперії.

7.05.2020

Єлизавета

Іменини визначені в честь ігумені Константинопольської.

9.05.2020

Глафіра

Великомучениця амессийская, була страчена за відданість Христу у 333 р. н. е.

10.05.2020

Анастасія, Марія

Перше ім’я належить грецькій великомучениці.

11.05.2020

Анна

В честь новомучениці Анни Шишковой, присвоєно у 2000 році.

14.05.2020

Тамара, Ніна

Перше ім’я присвоєно, завдяки подвигам грузинської цариці.

15.05.2020

Зоя

Памфилийская мучениця, постраждала за віру.

17.05.2020

Пелагея

Легендарна діва, канонізована в Тарсийской обителі.

18.05.2020

Ірина, Аріна

Перша свята з Македонії.

22.05.2020

Килина (Акиліна)

Російська мучениця, канонізована в царський час.

23.05.2020

Таїсія

Присвоєно в честь Єгипетської великомучениці.

24.05.2020

Євдокія

25.05.2020

Гликерія, Аріна (Ірина)

Праведна Новгородська діва канонізована за те, що роздала своє майно бідним.

28.05.2020

Анастасія

В честь Латрийской прихильники православ’я.

29.05.2020

Муза

Юна великомучениця, якою передбачила смерть Діва Марія, з’явившись уві сні.

30.05.2020

Єфросинія (Євдокія)

Московська княгиня, яка стала однією з найвідоміших черниць, які віддали своє майно монастиря.

31.05.2020

Олександра, Фаїна, Христина, Юлія, (Джулія), Клавдія, Єфросинія, Олеся, Аліса, Мотрона

Всі імена належать дівам з Коринфии, так чи інакше постраждали в умовах римських гонінь.

Лінгвістичні визначення сучасних імен

У наш час дослідники розшифрували практично кожне ім’я, визначивши його значення, походження і вплив на долю майбутньої особистості. Навіть існує версія, що у різних за своїм походженням людей часто схожі біографії з-за однакових імен.

Список значень жіночих імен, чиї іменини слід зазначати в травні 2020 року за церковним календарем:

 1. Олександра. Означає «мужній», «захисниця». Похідна форма аналогічного чоловічого імені грецького походження. Власниці цього імені дуже віддані родині та друзям, рідко довіряють чужим людям.
 2. Аліса. Має давньогерманської та французькі корені. Згідно з визначенням, перекладається як «благородна», «крилата», «малятко». Завжди буде улюбленицею тата, дуже красивою і чарівною дівчинкою. У святцях такий великомучениці немає, але церковні службовці вирішили присвятити імені окремий день.
 3. Анастасія. Має давньогрецькі корені, в перекладі означає «відроджена до життя». В історії людства є багато відомих особистостей з цим ім’ям, існує навіть астероїд з такою назвою. Ім’я часто дівчаткам дають саме папи, довго не мали дітей.
 4. Аріна (Ірина). Є кілька варіантів походження назви – від староруської Ярини до польської Ірен. У перекладі з грецького ім’я означає «внутрішній спокій», «мир». Власниці цього імені славляться своєю впевненістю в завтрашньому дні і особливою незалежністю.
 5. Килина. Давньоруське ім’я латинського походження, в перекладі «орлиця». Набуло поширення у зв’язку з біблійною легендою про мученицю-підлітка, що постраждала за віру. Дівчатка з таким ім’ям дуже вимогливі до оточуючих, у всьому намагаються знайти ідеальне співвідношення.
 6. Анна. Одне з найдавніших імен, отриманих слов’янами від стародавніх євреїв. В перекладі означає «милість», «сила», «благодать», «хоробрість». У католицькому християнстві його переводять як «милість божа». Найчастіше власниці імені добре аналізують ситуацію, дуже працездатні і люблять надавати допомогу всім без винятку – від бездомного щеня до однокласника. Назвати дівчинку цим жіночим ім’ям можна не тільки в травні 2020 року, за церковним календарем іменини припадають і на інші місяці.
 7. Валерія. Давньоримське ім’я відомого роду, похідна форма чоловічого аналогічного імені. У перекладі – «сильна», «міцна», «здорова», «багата». Дуже цілеспрямовані власниці імені завжди улюблені оточуючими за відданість і чуйність.
 8. Глафіра. Має давньогрецькі корені, в перекладі означає «витончена», «струнка», «красива». Дівчинка з таким ім’ям завжди буде прислухатися до думки батьків, однак у підсумку надійде по-своєму.
 9. Гликерія, Ликера. У перекладі з грецької – «солодка», «смачна». Ликери завжди його виправдовують, так як виростають чарівними і притягають погляд жінками. Батьки, які бажають назвати дівчинку цим жіночим ім’ям, згідно з церковним календарем у травні 2020 року, повинні бути готові до підвищеної уваги до їх дочки з боку чоловіків. Іменини Глікерію відзначають 25 травня, як вказано в таблиці.
 10. Єлизавета. У перекладі з давньоєврейської мови означає «божа клятва». Лізи завжди дуже уважні, помічає найдрібніші деталі в ситуації й обстановці. Дівчатка з цим ім’ям найчастіше добродушні і поступливі за характером.
 11. Євдокія. Візантійське ім’я, яке в перекладі з грецької – «благоволенная». Ім’я зазнало багато трансформацій, при цьому спочатку так називали багатих спадкоємиць, пізніше Дуні стали уособленням нижчих класів. В житті носійки імені часто виростають в міцних господинь, люблять родину і створюють комфорт навколо себе і своїх близьких.
 12. Єфросинія. Давньогрецьке, в перекладі означає «радість». Найчастіше Фросі стають неабиякими особистостями, не піддаються чужому впливу. Носительки цього імені завжди домагаються свого будь-якими шляхами, що може перерости в одержимість ідеєю.
 13. Жанна. Давньоєврейське ім’я, облагороджена французьким шармом. В перекладі означає «милість Божа». У святцях відноситься до імені Іоанна. Дівчатка з цим ім’ям завжди дуже вперті і примхливий, згадайте хоча б Жанну д’арк.
 14. Зоя. У перекладі з грецької – «життя». Власниці цього імені завжди прагматичні в побуті, а ось в почуттях занадто наївні. Батькам доведеться направляти їх романтичне ставлення до життя у правильне русло, віддавши дитину на якісь гуртки.
 15. Христина. У перекладі з латинської буквально означає посвячення Ісуса Христа, тобто «християнка». Дівчата з таким ім’ям завжди намагаються йти в ногу з часом, активно беруть участь у різних світських заходах і відвідують різноманітні майстер-класи. Це дуже прагматичні особи – чоловіки Христина ніколи не вибере простого таксиста, навіть якщо буде сильно закохана.
 16. Клавдія. У буквальному перекладі з грецької ім’я звучить як «кульгава». Це родове прізвисько римської знаті, не варто лякатися такого песимістичного значення. Насправді Клави дуже витривалі і працьовиті, добре сходяться з людьми і прекрасно уживаються з чужими на своїй території.
 17. Лілія (Сусанна). Прийшло до нас з латини як назва квітки. Символізує благородство, чистоту і невинність.
 18. Матрона. Прийшло до нас із стародавньої Греції. Так називали поважних дам, які очолюють великі родини. У дослівному перекладі означає «пані», «мати».
 19. Марія. Православні віруючі трактують ім’я як «пані» в честь матері Божого Сина, однак є й інші переклади – «улюблена» у євреїв і «відкинута» у греків.
 20. Муза. Прийшло ім’я з грецької мови, означає «натхненниця». Дівчатка з таким характером до 30 років стають самостійними, але важкими на підйом.
 21. Ніна. Переклад слова з грузинської мови означає «юність».
 22. Олеся. В перекладі зі старослов’янської означає «лісова». Дуже приємне ім’я для лагідної, доброї дівчинки. У церковному календарі за 2020 рік іменини Олесі відзначають у травні, так як це жіноче ім’я релігійні діячі відносять до похідної формі Олександри.
 23. Софія. У перекладі з грецької означає «мудрість». Соні завжди яскраві особистості з сильними рисами характеру і незалежними поглядами на життя.
 24. Тамара. Має безліч значень у різних мовах – «фінікова пальма» на івриті, «спеція» в хінді, «місяць» по-арабськи. Завжди лідирує в іграх і дорослого життя, дуже активна і рухлива жінка до самої старості.
 25. Таїсія. У древній Греції так називали дівчаток, з народження присвячених богині Ізиді. В православ’ї перекладається як «родючий». Жінки з цим ім’ям відрізняються особливою впертістю з домішкою здорового романтизму.
 26. Пелагея. У перекладі з давньогрецької «морське узбережжя». Дівчатка з цим ім’ям відрізняються деякою флегматичністю, дуже спокійні і врівноважені.

Тепер ви знаєте, хто святкує іменини в травні 2020 року за церковним календарем, і які жіночі імена священик може дати вашої малятку. Вибираючи день хрестин, орієнтуйтеся на значення імен, щоб скорегувати майбутню долю дитини.

Підводячи підсумки

 1. Практично кожного дня в церковному календарі відповідає ім’я великомучениці або святий.
 2. Знаючи визначення, легше підібрати ім’я новонародженому дитині.
 3. Не варто фанатично сприймати святці. Краще продумано підійти до цього питання і представити, як буде поєднуватися ім’я з прізвищем та по батькові задовго до походу до церкви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *