Сприятливі дні для посіву в травні 2020 року

У травні настає гарячий період для садівників і городників в будь-якому кліматичному регіоні. Строки для посіву визначаються різними способами, але найбільш поширений — звернути увагу на сприятливі дні за місячним календарем. Наведені таблиці допоможуть і в 2020 році.

Методи визначення строків посіву

Садівники і городники зі стажем давно взяли на озброєння прогресивні методи, наукові розробки з тривалими термінами спостереження, народні прикмети, вказівки розробників насіннєвого матеріалу, зроблені за особливостями сорту.

Визначити сприятливі дні для посіву в гарячі місяці, і в ті, коли здійснюється висадка розсади або підсадка зелені, можна і за місячним календарем.

В сучасному потоці інформації легко визначити оптимальні строки посіву, орієнтуючись не тільки на річний календар садівника і городника, але і щомісячні. Наприклад, для травня 2020 року з окремих культур або для певної галузі рослинництва.

Є місячний календар квітникаря, садівника, городника, календар посадок, сприятливих днів для різних культур. У кожному все сказано про різних процесах обробки землі, посадок, знезараження та догляду за ділянкою.

Весь цей інформаційний потенціал плюс поради досвідчених аграріїв допоможуть зорієнтуватися в травні 2020 року.

Особливих здібностей, щоб зорієнтуватися за місячним календарем, не вимагається:

  1. У річному місячному календарі на кожен місяць є чітко зазначені дні, сприятливі і небажані, визначені звичним чергуванням фаз Місяця – спадною, молодого місяця, що зростає і повного місяця.
  2. Для кожної з фаз є певні обмеження – наприклад, відомо, що для посіву абсолютно не підходять повню й молодик. Посадка розсади, насіння, досів зелені не виробляються в ці дні через очевидною марність такого підприємства.
  3. Зростаюча і щербата фази чітко розмежовані багатовіковим досвідом. Зростання Місяця передбачає сприятливі дні для посіву культур, які дають надземні плоди, – дерева, овочі, квіти, інші рослини – декоративні і лікарські. На спадаючій фазі садять коренеплоди, цибулини, бульбові, петрушку і селеру на корінь.
  4. Поширена практика – враховувати вплив зодіакальних сузір’їв. Для цього вже потрібні спеціальні знання. Але останнім часом при складанні графіка посадок в загальних рекомендаціях враховується і цей важливий момент.
  5. У травні 2020 потрібно враховувати кліматичні та погодні особливості. Прогнози синоптиків суперечливі – одні обіцяють теплу погоду без істотних опадів, а слідом за цим – тепле «малинове» літо. На думку інших, особливо наукових установ, з багаторічною перевіреною репутацією і хорошим оснащенням, травень і червень будуть наповнені чергуванням смуг опадів, вітру, грозових фронтів і днів, сприятливих для посіву.

Фази Місяця використовують в якості орієнтира та в інших необхідних процесах – наприклад, внесення прикормки в розсаду, молоді рослини.

При зростаючому Місяці стандартно вносяться мінеральні добрива, а при спадаючому – органічні. Це теж легко пояснюється – в першому випадку підживлення спрямована на зростання вегетативної маси на поверхні, у другому – корисна для кореневої системи.

Таблиці фаз земного супутника, сприятливих і не рекомендованих днів

За спостереженнями астрологів і астрономів, вони будуть виглядати наступним чином:

Зростаючий Місяць

Щербатий Місяць

Повний місяць

Молодий місяць

з 1 по 6 травня

з 23 по 31 травня

З 8 по 21 травня

7 травня

22 травня

Визначення дат для результативних висадок за місячним календарем може проводитися початківцями аграріями не стільки по фазах супутника Землі, скільки за окремим рекомендаціям.

Для порівняння наводиться друга таблиця – із зазначенням загальних сприятливих днів у травні 2020 і тих, які просто не слід займатися будь-якими посадками – розсади у відкритий або тепличний грунт, насіння, цибулиною і бульб, саджанців дерев і чагарників, живців і відводок:

Сприятливі

Заборонені для посіву дні в останньому місяці весни 2020 року

Для надземних рослин – зростаюча фаза, особливо хороші періоди з 4 по 6, с 25-26 травня

7 і 22 травня – повню й молодик за місячним календарем

Для коренеплодів – 11-12, з 18 по 21 травня

З 14 по 16 травня, 29 числа – за рекомендаціями астрологів

При більш значному обсязі вирощуваних рослин особливо з метою отримання прибутку, для аграріїв є розгорнута таблиця, в якій враховується вид рослини.

Агротехніка припускає, що деякі види можуть коригуватися у терміни, за умови, що городник не може перебувати постійно на своєму землеволодінні, обмежений основною роботою або життєвими обставинами.

Таблиця строків висаджування поширених сортів овочів

Овочівники змушені орієнтуватися на графік сприятливих днів для посіву в кожному місяці не тільки по загальних постулатів (за місячним календарем, зодіакальним сузір’ям), але і за рекомендаціями фахівців.

Традиційний метод підрахунку враховує, що пасльонові (солодкий і гіркий перець, помідори, баклажани), можуть готуватися до висадки одночасно.

Це відбувається тому, що видові особливості припускають схожі терміни підготовки, проростання насіння, дозрівання розсади для висадки в теплиці або на відкритий грунт.

Тому, якщо якісь дні у них не збігаються, можна поєднати помідори і баклажани, перцеві культури в день, вказаний для однієї з них.

Приблизно так само досвідчені квітникарі надходять з квітковими культурами і декоративними рослинами. Не особливо звертаючи увагу на увазі, вони умовно ділять посадковий матеріал на цибулинні і бульбові, однолітні і багаторічні.

Таблиця із зазначенням сприятливих днів для висадки овочів в 2020 році, в якій наводяться культури, звичні для харчового менталітету помірного клімату:

Вид овочевої культури

Хороші дні для садіння

Примітки

Томати

2-4, 6, 9-12,15-20,

25-29

Неодмінно слід враховувати особливості сорту і кліматичні умови

Пасльонові – перець солодкий, солодкий, гіркий, баклажани

2-4, 6, 9-12,15-20,

25-31

Бажано висаджувати розсадний матеріал, придбаний або вирощений в домашніх умовах

Огірки і баштанні культури – кавуни, дині, кабачки, патисони

2-4, 6, 9-12,15-17,

25-31

Якщо є можливість, усі посадки можна зробити в один день

Бобові – горох, квасоля сочевиця, боби, нут

2-6, 25-31

Посадковий матеріал потребує прискіпливого відбору та попередньої підготовки

Картопля

2-6, 9, 10-12

Монокультура, з якою потрібно займатися окремо від цього залежить врожайність

Коренеплоди: буряк, морква, цибуля часник

2-6, 9, 11-12, 20-22, 29-31

Можна орієнтуватися і при посадці інших видів цибулі, хрону, редьки і дайкона

Капуста і зелень

24, 6, 9, 10-12, 15-17, 20-21, 25-29

Будь сорт рослини, плюс петрушка, салат, шпинат, зелений лук на вигонку

Є цілий перелік дій, якими краще займатися певної фази Місяця, і це не забобони, а очевидні речі, що мають наукове пояснення. Якщо посадочні роботи проведені в травні можна приділити увагу й іншим, не менш необхідним процесів.

Їх проводять власники дачних ділянок або городів поряд з приватними будинками. Хороший аграрій завжди знайде, що робити, особливо, якщо на землі не тільки овочі або декоративні рослини.

Процеси, рекомендовані до проведення в травні, в різні періоди місячної активності

Про плідної діяльності краще забути в новолуння і повнолуння, і деякі астрологи радять не займатися якими-небудь значимими справами і в найближчі місячну добу. У повню деякі збирають урожай надземних плодів, перебуваючи в повній впевненості, що овочі та фрукти накопичили найвищий рівень корисних компонентів, придатні для вживання і консервації. У травні це може стосуватися тільки зелені.

В зростаючій фазі огородник може займатися садовою суницею і полуницею – садити нові плантації, розмножувати будь-якими доступними способами. У цей же період прийнято садити дерева і чагарники.

У травні це вже трохи запізно, але при добрій агротехніці та обробки від шкідників результат може виявитися успішним. Поки Місяць росте, можна ділити багаторічники, піклуючись про декоративну складову ділянки.

Довгостроковий прогноз погоди в деяких регіонах з суворим кліматом обіцяє весну незвично теплу і ласкаву, але в середній смузі погоду в квітні обіцяють не дуже гарну, з чергуванням і дощових, холодних і сонячних днів.

Велика ймовірність, що травень буде особливо напруженим з-за необхідності доробляти в поспіху те, що не вдалося провести в квітні, і займатися споконвічно травневими посадками.

Говорити про певні терміни не доводиться, оскільки територія величезна, і в територіальних суб’єктів є свої особливості в травневих термінах. Уникнути похибок допоможуть регіональний календар погоди, повітря що прогрілось, відмерзлий грунт.

Підводячи підсумки

  1. Місячний календар – не єдиний орієнтир у визначенні висадки різних культурних рослин.
  2. Є календарі, що враховують особливості спеціалізації аграрія – для квітів та декоративних рослин, овочів, плодових дерев і чагарників.
  3. Неодмінно враховується фаза Місяця і її знаходження в зодіакальних сузір’ях.
  4. Є вірні народні прикмети – за природних явищ, поведінки рослин в дикій природі.
  5. Сприятливі і несприятливі дні за Місячним календарем – надійні помічники для початківців садівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *