Жіночі іменини в червні

Жіночі іменини в червні за церковним календарем 2020 року

Якщо цікавить, у кого в червні 2020 будуть іменини за церковним календарем, зверніть увагу на наведену нижче таблицю (для жінок) і значення імен.

Що таке іменини

Ім’я, отримане від батьків, відрізняє нас не тільки за звучанням. Воно впливає на нашу індивідуальність, характер і навіть долю.

У багатьох культурах і країнах світу кожен день відзначаються чиїсь іменини (або тезоіменитство), в деяких традиціях вони навіть важливіші, ніж день народження. Багато хто помилково називають іменини Днем ангела. Вони припадають на певний день року (часто і не один раз в році).

Покровитель на небесах, чиє ім’я було дано християнину при хрещенні, покликаний особливо гаряче молитися про спасіння його душі, тому, відзначаючи це свято, можна сподіватися на благодать і захист.

В ідеалі день народження і святці повинні збігатися. Так раніше і робили: коли народжувалася дитина, просто дивилися, якогось святого церква згадує в цей день. Дітям часто дарували на перший день народження, хрестини іменну ікону. Дати іменин за церковним календарем у червні 2020 для жінок представлені в таблиці нижче.

Дата

Імена

1 червня

Анастасія

2 червня

Сюзанна

3 червня

Олена, Олена, Ілона

4 червня

Софія

5 червня

Дарина, Єфросинія, Марія

6 червня

Ксенія, Оксана

8 червня

Олена, Олена, Ілона

9 червня

Анастасія

10 червня

Олена, Олена, Ілона

11 червня

Марія, Фаїна

13 червня

Христина

14 червня

Віра

15 червня

Марія, Уляна, Юліана

17 червня

Марія, Марта, Марта, Софія

19 червня

Сюзанна, Фекла

20 червня

Валерія, Зінаїда, Калерія, Марія, Сюзанна

21 червня

Меланія

22 червня

Маріанна, Марія, Марта, Марфа, Фекла

23 червня

Антоніна

24 червня

Марія

25 червня

Анна

26 червня

Акиліна, Олександра, Ганна, Антоніна, Пелагея

30 червня

Пелагея

Значення імен

Для зручності читання далі перераховані жіночі імена за алфавітом, в дужках вказана дата іменин у червні 2020 за церковним календарем.

Акиліна (25)

Ім’я прийшло до нас із Візантії і в перекладі з латині означає «орлиця». За переказами, дівчина Акиліна переконувала одноліток-язичниць звернутися в християнство. За це її піддали настільки жорстоким катуванням, що вона померла, а пізніше була зарахована до лику святих.

Альона і Олена (3, 8 і 10)

Має коріння еллінського походження. Походить від імені Хелена — блискуча, сонячне світло. «Хелі» в перекладі з грецького означає «світло», а Хелиос («геліос») — «світило» або «сонце», яке елліни обожнювали.

Крім того, особливу роль у ритуалах стародавньої Греції грали смолоскипи та вогнища. Ці образи вважалися символами родючості та користувалися незмінною популярністю у землеробів.

На Русі ім’я прижилося завдяки легендам в пам’ять про візантійської цариці Святої Єлени. У побуті часто асоціювалося з посадкою льону і, перемішавшись з характерним для давньослов’янського а-каньем або про-каньем, стало звучати на сучасний лад.

Олександра (25)

Має грецьке походження від поєднання слів «алексо» (бик) і «андрос» (зрілий чоловік). Слово «Ел» означало божественну сутність, а буква «ксі» мала піктограму бика.

Символізує родючість і хорошу продуктивність. Острів чоловіків Андрос славився поклонінням своєму покровителю — богу Діонісу-бику.

Анастасія (1 і 9)

Родом із Стародавньої Греції, утворене від чоловічого імені Анастасос, що в перекладі означає воскреслий або повсталий. Своєю появою зобов’язана поширенню християнства. У слов’янський іменослов внесено в X столітті.

Анна

Іменини жіночого імені Ганна в 2020 відзначаються за церковним календарем у червні 25 числа. Це одне з найпопулярніших жіночих імен в світі, що в перекладі з івриту звучить як «хана» і означає «добра» та «милосердя», що можна переосмислити, як «Бог милостивий». А 16 лютого — День святої Анни — на Русі називали «лагодження».

Антоніна (23 і 25)

Латинське ім’я від чоловічого Антоніос (противник, суперник, сильний), яке означало буквально «належить Антонія». Також є версія, що воно походить від грецького слова «антос» (квітка).

Валерія (20)

Римське ім’я, похідне від чоловічого Валерій (лат. valeo), що означало «здоровий, міцний, могутній». Вперше згадувалося в VIII столітті. Так звали патриція, найближчого радника царя і засновника знатного роду Валеріїв.

Віра (14)

Походження споконвічно слов’янського імені пов’язано з наслідками Мойсея з Єгипту. Воно подібно грецькому імені ранньохристиянської святий Пістіс. Страту трьох сестер, названих в знак релігійних почуттів до послання Павла (1Кор. 13:13) Вірою, Надією і Любов’ю, увічнила їх у церковному календарі іменин.

Дарина (5)

Має давньоперські коріння, похідне від чоловічого Дарій, що з еллінського означає «наділяє благом». Слов’янське вимова — Дарія.

Єфросинія (5)

Утворено від грецьких слів «Еу» (добра, блага), яке служило як приставка для посилення, і «фротис» (мислення, розташування), що в буквальному розумінні означало радість. Народні форми: Фрося і Афросинья були дуже популярні на Русі з X століття.

Зінаїда (20)

Утворене від імені Зенаидос (нащадок Зевса), відповідно, його етимологія походження від з’єднання імені голови давньогрецького Олімпу і слова «идос» (з ін грец. «нащадок»).

Ілона (3, 8 і 10)

Ілона — ім’я грецького походження, похідне від імені Олена, означає святість, світло і божественну красу. У Україні з’явилося тільки в XIX столітті.

Калерія, а також Калеяка, Каленька і Калюша (20)

Значення імені точно не відомо, по одним джерелам воно має індійське або латинське походження, що в перекладі означає «гаряча», за іншим — з’явилося з давньогрецької міфології від імені Каллероя («прекрасно поточна»).

Ксенія і Оксана (6)

В основі давньогрецького імені Ксенія лежить безліч смислів: «привітність, гостинність, пам’ять про дружбу, частування і подарунки, дивність і незвичність, дивовижний, чужинець» і т. д. В давньогрецькій міфології нешанобливе ставлення до гостя вважалося страшним гріхом.

Переселенців називали ксенами (чолов.) або ксениями. У еллінів закон гостинності був священнен, тому це прозвання міцно вросло в їх етимологію.

Українське ім’я Оксана — похідне від грецького Ксенія. Просторічні форми: Оксана і Ксенія.

Христина (13)

Західноєвропейська форма старозавітного грецького імені Христині (християнка). Специфіка фонетичних особливостей європейських мов змінила його у форму Христина, в іменослов ввійшло в XIX столітті.

Маріанна (22)

Має римські корені і є похідним аристократичного імені Марій, слово «мара» означає морський. В роду Маріев всі були патриціями — вищим станом, що належать до засновників Риму.

Марія (5, 11, 15, 17, 20, 22 та 24)

Давньоєврейське ім’я з єгипетським корінням, над його значенням досі б’ються теологи, тому воно може перекладатися і як «кохана, бажана, морська, наполеглива» і т. д. Саме раніше відома подія, з яким його пов’язують, — вихід юдеїв з Єгипту.

Марта і Марфа (17 і 22)

Дослівно перекладається як «західна сторона», має аккадские коріння (найдавніший ассиро-ваилонский семітська мова) і західноєвропейське походження. За часів Вавилона і Єгипту Сирію — землю амореев називали «Марту».

Туга за втраченою батьківщиною стала приводом для появи особистого жіночого імені Марта. У слов’янському іменослові вона переродилася в Марту, коли подібну по зображенню грецьку букву тета «Θ» переписали на кириличну фіта «Ѳ».

Меланія (21)

Іменини незвичайного жіночого імені Меланія відзначаються в 2020 році за церковним календарем 21 червня. У перекладі з грецької воно означає «темна» або «загадкова». Етимологія утворена від з’єднання імен грецьких богинь Деметри, Афродіти і Геї.

Пелагея (25 і 30)

Має первинну фонетична будова — Пелагія, що буквально означає «море». Цим ім’ям античні поети звали богиню любові і краси Афродіти. На Русі було адаптовано з X століття, 16 травня, в Пелагеев день, варили борщ з лободи, щавлю та кропиви.

Софія (4 і 17)

Утворене від імені римського з грецьким корінням, в перекладі означало науку, розумність і мудрість. Завдяки грецьким філософам багатобожжя було піддано великій недовірі. І з приходом християнства ім’я Софія знайшло особливий статус як сходинка до пізнання Бога разом з вірою, надією і любов’ю. Одне з найбільш улюблених імен по всьому світу.

Сюзанна (2,19 і 20)

Походження англійської імені з давньоєврейським корінням зобов’язане єгипетським сувоях V столітті до н. е. Один з найдавніших міст Сузи служив столицею еламська, а потім перських царів в області Сузиана.

Цей край славився своїми квітковими плантаціями лілій (на эламском «шушун» або «сисам»). Оскільки греки не вміли вимовляти звуки «ш» і «ц», то воно перетворилося в ім’я Сусанна.

Уляна і Юліана (15)

Слов’янська форма чоловічого імені Юліус, що в перекладі означає «юний» або «перший пушок на підборідді». Своїм розповсюдженням зобов’язана міфічному герою Дзигу Асканію.

Високий сенс цього імені можна зрозуміти тільки через вірші грецьких поетів, справжніх знавців виразної еллінського мови.

Тільки еллінські поети у своїх віршах могли надати цьому імені настільки високий сенс, який важко перекласти. Воно означає найпрекраснішу пору юності, краси і формування зачатків мужності.

Фаїна (11)

Ім’я, отримане від назви Фаєйне (сакральне божественне сяйво), походить з грецької міфології, де особливо шанували світло і продукували безліч назв з подібним значенням.

Текля (19 і 22)

Грецьке ім’я в перекладі з латинського означає «слава Божа» (Фесия), від злиття слів «феос» (Бог) і «клеос» (слава). У деяких мовах пишеться і звучить як Текля(а).

Простуючи корінням до давньогрецьких міфів, біблійних та історичних подій, іменини нагадують про подвиги перших мучеників, зарахованих до лику святих. На кожне число припадає хоча б одне, а то й кілька чоловічих і жіночих імен.

Підводячи підсумки

  1. За церковним календарем 2020 року іменини в червні відзначають жінки з такими іменами: Акиліна, Альона, Анастасія, Анна, Антоніна, Олександра, Віра, Валерія, Ірина, Олена, Єфросинія, Зінаїда, Ілона, Калерія, Ксенія, Христина, Маріанна, Марія, Марта, Марта, Меланія, Оксана, Софія, Сусанна, Пелагея, Уляна, Фаїна, Фекла, Юліана.
  2. Значення імен сходить до античних міфів і біблійними переказами про життя героїв і святих мучеників.
  3. Кожному християнину при хрещенні дається найбільш близьке за звучанням ім’я святого покровителя, який невпинно молиться про порятунок його душі.
  4. Покровителем може стати той святий, пам’ять якого (або якій) здійснюється церквою на день народження дитини (про це домовляються заздалегідь до хрестин).
  5. Зазвичай в свідоцтво про хрещення записують той день, який виявиться ближче інших до дня народження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *