Кухня по фен шуй

Джерело добробуту і здоров’я – кухня фен–шуй

У кожної господині на кухні чимало вимог. Затишок і комфорт, зручність у виконанні господарських справ є обов’язковими умовами для цього приміщення. Крім того, вона повинна бути привабливою, сучасної, забезпечуваті позитивні емоції всім членам сім’ї. Всім цим вимогам відповідає кухня по фен шуй. Правила стародавньої китайської науки зараз користуються високою популярністю, особливо часто вони застосовуються в оформленні цієї важливої кімнати. Вона стверджує, що кухня, обладнана у відповідності з принципами фен–шуй, не тільки радує красою, але і гарантує родині добробут, здоров’я, теплі стосунки.

Доцільність використання фен–шуй в оформленні кухні

У кожної господині є свій графік перебування в кухні. Альо навіть жінці, не стомлюючої приготуванням кулінарних шедеврів, доводиться перебувати в ній близько двох годин. Якщо кімната створює відчуття дискомфорту, не забезпечує зручності, щоденні випробування можуть згубно позначитися на здоров’ї сім’ї. В кухні, обладнаній за фен шуй, таких відчуттів не буває. Вона огортає затишком, створює ідеальні умови для процесів готування і прибирання, гарантує комфортний прийом їжі.

Перш ніж приступати до реалізації принципів фен шуй на кухні, необхідно ознайомитися з основними критеріями цієї науки. Незважаючи на максимальну зручність, комфортність, відповідність сучасній моді, ці оформлення підходять не всім. Безкомпромісна наука фен шуй може:

 • вступати в конфлікт з особистими уявленнями про затишній кухні;
 • не відповідати звичкам, традиціям, сформованого укладу;
 • бути неприйнятною для конкретного приміщення.
кухня по фен шуй
Інтер’єр кухні повинен бути затишний і розташовувати до приготування їжі

Вивчіть головні вимоги, які приготувала стародавня наука для цього приміщення. Якщо вони не суперечать вашим бажанням, можливостям, сміливо приступайте до кардинальних змін в кухні, перетворюйте її на джерело добробуту і здоров’я.

Критерії ідеальної кухні в фен шуй

Згідно з основними правилами, кухня з фен шуй завжди повинна бути бездоганно чистим, забезпечує ідеальні умови для переміщень позитивних енергетичних потоків Ци. Господині доведеться:

 • Прибрати з кухні всі старі речі, предмети і пристосування, що не мають практичного призначення. Це дозволить уникнути відчуття захаращення, дозволить енергії вільно переміщатися.
 • Перенести в інші кімнати або викинути, покласти в комору картини і фотографії, різні сувеніри, яким не місце в кухні. Тут винна буті тільки посуд, начиння, використовується в приготуванні їжі, сервірування. Полиці повинні бути закритими.
кухня по фен шуй
Приберіть всі зайві предмети і пристосування
 • Відвести в кухонних шафах, столах місця для техніки. Кавоварки, комбайни, тостери, інші пристрої після використання повинні прибирати зі столів.
 • Підготувати контейнери, органайзери, інші конструкції для окремого зберігання предметів з різним призначенням. Потрібні спеціальні місця для столових приладів, спецій і приправ, кухонних інструментів.
кухня по фен шуй
Органайзери і контейнери допоможуть підтримувати порядок в шафах
 • Повністю звільнити стільниці. Це робочі поверхні для підготовки, оброблення продуктів, сторонніх предметів на них бути не повинно. Це створює перешкоди, ускладнює прибирання.
 • Забезпечити присутність в інтер’єрі усіх головні елементи світобудови: вода, вогонь, метал, земля, дерево. З першими трьома складовими проблем в кухні не виникає. Якщо немає можливості встановити горщик з кімнатною рослиною, можна використовувати в оформленні фотошпалери на відповідній тематиці або скатертину з рослинним візерунком.
 • Підтримувати в кухні чистоту, після приготування їжі протирати робочі поверхні, плиту, стати, не залишати брудний посуд. У цьому приміщенні не повинна зберігатися зіпсована їжа, пошкоджені предмети, посуд з тріщинами, відколами.
кухня по фен шуй
Звільніть стільниці від зайвих предметів
 • Ніколи не сваритися в кухні, не вимовляти лайливих слів, унікати суєти і поспіху.
 • Стежити за справністю пристроїв. Потрібно своєчасно замінювати лампочки і батарейки, регулярно видаляти з годін пив, здійснювати заточку ножів.

Якщо ці суворі правила вас не бентежать, приступайте до вивчення фото кухонь по фен шуй, оцініть їх відповідність вашим смакам.

Правильне розташування кухні

Розташування приміщень в стародавній китайській науці відводиться основна роль. Головним елементом кухні є Вогонь. Він і визначає краще розташування приміщення на південній стороні. Створити ідеальний, теплі сімейне вогнище дозволяє його поєднання з Деревом, яке сімволізує схід. Отже, ця кімната може розташовуватися на південно-сході.

Найбільш невідповідними напрямами є північ і захід. Вода заливає вогонь, земля не сприяє його разгоранию, також може загасити полум’я. Якщо кухня розташована на півночі, неминучі зварювання в сім’ї, діти погано вчаться з-за зниженої пам’яті, з’являються хвороби сечостатевої системи. Розташування кімнати на північно-заході стані причиною фінансових проблем, хвороб дихальних органів, діти стають агресивними.

кухня по фен шуй
Організація їдальні зони

Є ще кілька правил, що стосуються планування будинку, кімнати:

 • якщо двері в кухню потрапляє в поле зору людей, що входять в будинок, у них буде з’являтися бажання піти скоріше, зате непрошених гостей вона приваблює;
 • розташування кухні навпроти вхідних дверей сприяє утеканию особистого щастя і благополуччя;
 • гроші будуть швидко йти з дому, якщо кухня сусідить із ванною, туалетом;
 • сприятливо розташування робочої зони на західній стороні, вікна на східній;
 • у студіях, кухнях-віталень неминучі зварювання, конфлікти, зварювання.
кухня по фен шуй
Планування кухні по фен шуй

Виконати всі ці вимоги нескладно господареві майбутнього власного будинку, вибирає або замовляє його проект. Набагато складніше власникам квартир, яким не доводитися вибирати планування, розташування кімнат. Якщо виконати кардинальну перебудову неможливо, знадобляться рекомендації професійних фахівців.

Варіанти усунення порушення у розміщенні кухні

У квартирах, де немає можливості змінити розташування кухні, перенести її на південний схід, усунути несприятливе сусідство, можна використовувати прийоми, що знижують негативний вплив:

 • В кухні, розташованої на півночі, потрібно зменшити вплив стихії води. Для цього підвищується доля дерева. Можна використовувати в оформленні відтінки зеленої гами, використовувати рослини в інтер’єрі, природничу тематику.
кухня по фен шуй
Зелені кольори підвищують долю дерева
 • Двері, розташовані біля входу, навпроти входу в зоні огляду необхідно закривати або використовувати декор у вигляді штор з підвісок з соломки, декоративних ниток, бамбука. Також застосовуються акценті, відволікаючі від прорізу увагу. У цій якості можна використовувати картину, постер, квітка в діжці.
 • При сусідстві кухні з санвузлом, ванною потрібно усунути витік фінансів. Для цього над входом підвішується музика вітру, крістал.
кухня по фен шуй
Музика вітру усуне витік фінансів при сусідстві з ванною
 • Використання круглих ємностей для зберігання сипучих продуктів дозволяє зменшити енергію Ша, що руйнує здоров’я, відносини, благополуччя.
 • Труби комунікацій необхідно декорувати, своєчасно ремонтувати сантехніку, щоб weeping вода не забирала достаток.
 • В цілях залучення благополуччя в інтер’єрі кухні розміщуються символи врожаю. Можна прикрасити його натуральними або штучними зв’язками перцю, цибулі, часнику.
кухня по фен шуй
Зв’язка перців для залучення благополуччя

Ці прості спосібі допоможуть зберегти позитивну енергію, зберегти в будинку благополуччя, виключити проблеми зі здоров ям, викликані порушенням законів фен шуй.

Пріоритетні кольори для кухні по фен–шуй

Наука фен шуй відводить кухні важливу роль в підтриманні добрих відносин у родині, добробуту. У відповідності з цим призначенням і вибираються відтінки інтер’єру, оздоблювальні матеріали. Природні кольори кухні по фен шуй забезпечують їй можливість повноцінно реалізувати свою позитивну функцію.

Пріоритетне положення в оформленнях відводиться зеленій гамі. Ці кольори володіють потужним позитивним впливом на психологію людини. Зелені тони заспокоюють і заспокоюють. Вони виключають перенапруження, господиня може працювати в такій кухні досить довго, не відчуваючи втоми. Кольори зелені допоможуть створити комфортну атмосферу на сімейних обідах і вечерях, допоможуть приємно розмовляти, тепло спілкуватися. У фен шуї вона сімволізує розвиток, здоров’я, багатство, що також не варто скидати з рахунків. Ця гама включає чимало відтінків, що дозволяє вибрати підходящі варіанти для кухні будь-якого розміру.

кухня по фен шуй
Зелений колір сімволізує розвиток і багатство

Якщо з якої-небудь причини зелені кольори не можуть використовуватися в якості базових, можна розглянути інші варіанти. Кухня по фен шуй може бути оформлена в світлих жовтих, коричневих тонах. Можна використовувати блакитний колір неба, але він не повинен бути переважаючим, так як посилить дію води. Вітається помаранчевий колір вогню, широко використовується білий, що сімволізує метал. Цей елемент врівноважує спір між вогнем і водою.

кухня по фен шуй
Кухня по фен шуй в світлих жовтих

Небажано використовувати в інтер’єрі похмурі і агресивні кольори:

 • фіолетовий,
 • чорний,
 • червоній,
 • ліловий,
 • темно-синій.

Вони можуть застосовуватися можуть лише в обмеженому обсязі для створення акцентів. В іншому випадку в родині обов’язково будуть часто виникати зварювання, конфлікти. Любителям екстравагантних рішень, що встановлює в кухні червону, чорну, лілове меблі, варто максимально зменшити вплив цих тонів, вибрати спокійні нейтральні кольори для стелі, стін, підлоги.

Правила розміщення плити

Головним стихією цієї кімнати є вогонь, який є сімейним вогнищем. Отже, основним предметом інтер’єру можна вважати плиту. Наука фен шуй передбачає суворі вимоги до її розміщення. Вважається, що цей фактор відноситься до засадничих. Від нього більшою мірою залежить позитивний вплив цієї кімнати.

кухня по фен шуй
Плита біля стіни і направлена в центр житла

Вибираючи місце для встановлення плити на кухні фен шуй, потрібно враховувати наступні правила:

 • кращі сторони світла для плити – південно-захід, південь, північний схід, найгірший варіант – на півночі;
 • бажано встановити обладнання біля стіни, спрямованої до центру житла;
 • якщо дверцята духовки спрямована на вхідні двері будинку, ванну, туалет, це призведе до злиднів;
 • плита, спрямована до центру будинку, забезпечить благополуччя;
 • найгірші сусіди для плити – холодильник і мийка, вони спровокують конфлікт води і вогню;
 • не можна розміщувати техніку під вікном, це призведе до витоку благополуччя.
кухня по фен шуй
Мийка не повинна знаходитися поруч з плитою

Важливо не тільки правильно встановити плиту, але і дотримувати правила користування. У неї повинні експлуатуватися всі конфорки. Якщо ви ними не користуйтеся, включайте періодично. Це допоможе підтримувати добробут. Фен шуй вважає, чим більше джерел вогню, тім краще. Можна збільшити кількість конфорок, повісивши над плитою дзеркало.

Кращим варіантом є газові пристрої, що створюють відкритий вогонь. Найгіршим приладом китайці считают мікрохвильову піч.

Предмети меблів в кухні

Меблям на кухні фен шуй приділяють серйозну увагу. На вибір цих предметів впливають розміри і планування приміщення, стиль інтер’єру, особисті можливості і побажання. Альо і правила стародавньої науки варто враховувати, якщо хочеться забезпечити повну відповідність вимогам фен шуй.

Головним предметом обстановки вважається обідній стіл. Стандартний прямокутний варіант використовувати небажано, кути створюють перешкоди для енергії Ци, надають негативний вплив. В ідеалі стіл повинен бути виготовлений з натурального дерева, обладнаний круглої або овальної стільницею. Модні моделі зі скляними елементами для кухні по фен шуй не підходять. Вважається, що їжа на столі з такою стільницею стає даремною, з дому йде достаток.

кухня по фен шуй
Стіл з натурального дерева з круглою стільницею

Небажано приставляти стіл до стіни, це погано вплине на добробут у родині. Він не повинен стояти навпроти санвузла. Кожен злив води буде забирати фінанси. Табурети на кухні фен шуй не вітаються. Кращим варіантом є стільці, оснащені високими спинками. Це дозволяє людині почувати себе комфортно під час прийому їжі.

В цій науці є й інші правила для вибору і встановлення кухонних меблів:

 • в інтер’єрі використовуються тільки практичні предмети з конкретним призначенням;
 • обстановка повинна включати стільки шаф, столів з ящиками, скільки потрібно для розміщення всієї начиння, техніки, інших предметів, щоб вони не залишалися на стільницях;
 • не використовується відкритих полиць, лише моделі з дверцятами.
кухня по фен шуй
Відмовтеся від використання відкритих полиць

Сучасний меблевий асортимент надає можливість вибрати меблі для кухні по фен шуй. Правила, передбачені для неї, не надто суворі, не стануть перешкодою у створенні затишної обстановки. Перед тим, як вибрати стіна, окремі предмети, необхідно уважно прорахувати потрібну кількість полиць, ящиків, столів, щоб шкірного предмета знайшлося практичне застосування. Такий підхід одночасно допоможе уникнути непотрібних витрат.

Принципи розміщення меблів у кухні

Енергії Ци необхідно створити хороші умови для руху. У розстановці меблів потрібно врахувати, що в кімнаті повинно бути якомога більше вільного простору. Потрібно уважно вивчити правила кухні по фен шуй, що стосуються розташування зон і предметів у них. Це важлива умова для створення сприятливого інтер’єру. Основні принципи формування комфортної обстановки наступні:

 • У головний трикутник входять плита, мийка, холодильник. Вони повинні розташовуватися на відстані півтора метрів один від одного. Це не тільки запобігає боротьбу стихій, але і створює ідеальні умови для господині.
 • Холодильник і раковину, що належать до стихії води, від плити повинні відокремлювати дерев’яні предмети. Зазвичай це кухонні столи зі стільницями з цього матеріалу. Оскільки в них розміщується начиння, техніка, посуд, пристосування, таке розташування також є комфортним для процесу приготування страв.
кухня по фен шуй
Холодильник розташовується на відстані від плити
 • Пральну, посудомийну машину бажано встановити на північній, східній або південно-східній стороні. Ці напрямки підходять і для холодильника. В цілях забезпечення благополуччя в родині його потрібно регулярно наповнювати свіжою продукцією.
 • Кути меблів повинні бути закругленими. Небажано наявність відкритих полиць. Якщо вони є в гарнітурі, можна поставити на них банки з сипучими продуктами.
 • В обідній зоні не потрібно розміщувати навісні шафки. Вони не дозволяють їдцям відчувати себе комфортно.
кухня по фен шуй
Обідня зона без навісних шаф

На столах не встановлюється побутова техніка, органайзери зі столовими приладами. Для всіх цих предметів потрібно знайте місце в шафах.

Приклади грамотної розташування меблів можна подивитися на фото кухонь по фен шуй. Професійні дизайнери пропонують багато цікавих рішень, які можна використовувати в оформленні.

Освітлення приміщення

Стародавня китайська наука запевняє, темних, важкодоступних зонах негативна енергія Ша накопичується, поступово виходить назовні, завдаючи чимало проблем. Тому освітлення кухні повинно бути якісним. Кращим джерелом благополуччя, щастя є сонячне світло. Вікно повинне забезпечуваті його максимальні надходження. Не варто використовувати тюль в оформленні отвору, особливо якщо це північна сторона. В крайньому випадку можна використовувати легкий од, майже прозору матерію.

кухня по фен шуй
Головне джерело світла на кухні вікно

Зрозуміло, природне світло не забезпечить повноцінного освітлення. Отже, необхідно розміщення достатньої кількості штучних джерел світла. У кухні можуть розташовуватися:

 • стельова підвісна люстра або світильник;
 • бра в обідній зоні;
 • люмінесцентна або світлодіодне підсвічування в робочій зоні та ін.
кухня по фен шуй
Кухня по фен шуй повинна бути добре освітлена

Потужність світлотехнічних приладів залежить від площі приміщення. Фен шуй рекомендує встановлювати в кухні непарне число світильників. Строгих вимог до дизайну освітлювальних приладів немає, можна орієнтуватися на загальний дизайн, колір кухні по фен шуй, особистий смак. Альо небажано використовувати в інтер’єрі моделі, багаті декором, оздобами. В асортименті світлотехніки можна знайте лаконічні, красиві вироби, які відмінно впишуться в оформлення.

Кімнатні рослини в фен–шуй

Багато господині прикрашають улюблене приміщення кімнатними квітами. Ці елементи інтер’єру вітаються в оформленнях фен шуй. Живі рослини володіють позитивною енергетикою, вносять в інтер’єр елемент землі. Однак не всі представники флори можуть можуть застосовуватися в кухонній обстановці.

Китайська наука ділить всі кімнатні рослини на вихованців з чоловічою енергетикою ” Янь “і жіночого “Інь”. Оскільки в цьому приміщенні головним особою є господиня, для його оформлення використовуються квіти, що володіють енергетикою Інь. Ці рослини відрізняються м’якою округлою формою листочків, ніжними відтінками, що робить кухню ще комфортніше, затишніше.

кухня по фен шуй
Кімнатні рослини вносять в інтер’єр елемент землі

Іньська категорія досить обширна. Найчастіше в кухонних інтер’єрах використовуються:

 • бегонії,
 • фіалки,
 • цикламени,
 • петунії.

Хорошим варіантом для цієї важливої кімнати може стати грошове дерево, яке допоможе забезпечити сімейне фінансове благополуччя. Варто поставити на вікні горщик з геранню. Це рослина активно руйнує негативну енергетику, очищає повітря. Підходить для кухні і хлорофітум, знищує мікробів і негативну енергію.

кухня по фен шуй
Герань руйнує негативну енергетику

Конкретний вибір кольорів для кухні по фен шуй залежить від уподобань господині. Це можуть бути рослини в горщиках, підвісних кашпо, підлогових діжках. Головне, щоб вони не створювали перешкод природного світла, не захаращували простір, необхідне для руху енергії Ци.

Декор кухні фен–шуй

Неможливо створити комфортний, затишний інтер’єр без декору. Фен шуй рекомендує його застосування. Альо потрібно дотримуватися певних рекомендацій, щоб не порушити енергетичний баланс, виключити конфлікт стихій.

Незважаючи на вимогу прибрати з кухні картини, ці елементи все ж можна використовувати при дотриманні умов. В оформленні можна використовувати зображення:

 • представників фауни;
 • ягід, фруктів, квітів;
 • закоханих;
 • моря, річки.

Кращими варіантами, на думку фен шуй, є картини з зеленим тлом, на якому красується слон, трипала жаба або черепаха. Це талісмани, які приносили благополуччя, достаток.

кухня по фен шуй
Акваріум внесе в атмосферу спокій

У просторій кухні можна поставити акваріум, він внесення в атмосферу умиротворення, спокій. Форма ємності може бути прямокутною, круглою. Кількість мешканців акваріума має бути непарною.

Важливим елементом будь-якого інтер’єру є штори. Матеріали вибираються з урахуванням кольору кухні по фен шуй. Отвір декорується завісами з щільних тканин. У денні години вони повинні бути розсунуті, щоб сонячне світло вільно проходив в приміщення. З настанням сутінків штори необхідно закрити. Фен шуй вважає, що темрява з вулиці здатна принести біду, невдачі.

кухня по фен шуй
З настанням темряви штори на кухні необхідно закрити

Переваги кухонь по фен шуй

Не всі наважуються на оформлення кухонного інтер’єру за принципами фен шуй. Багато хто вважає, що в цій науці занадто багато строгих правил і обмежень, не считают інтер’єр основоположним умовою успіху і благополуччя. В здатність кухні по фен шуй забезпечити в сім’ї відмінну атмосферу, принести здоров’я і достаток можна вірити, і не вірити. Це особиста справа кожного. Хоча можна знайте в інтернеті чимало підтверджень у дієвості науки фен шуй. Істотним доказом її необмежених можливостей є збереження популярності, незважаючи на історію, яка включає кілька тисячоліть.

Альо навіть якщо опустити містичні якості, в кухні, оформленої за правилами фен шуй можна знайте чимало привабливих факторів. Ці інтер’єри:

 • відрізняються максимальній ергономічністю;
 • гарантують комфортну, здорову атмосферу;
 • відповідають тенденціям моди.
кухня по фен шуй
Кухня по фен шуй подарує сім’ї відмінну атмосферу

Оптимальне розташування предметів, великий вільний простір забезпечують зручність в переміщенні. Господині доводиться здійснювати мінімум рухів в процесі приготування їжі, так як все необхідне знаходиться під рукою.

Дотримання чистоти, зберігання всіх предметів в закритих шафах виключає розмноження хвороботворних мікроорганізмів. При цьому процес прибирання не забирає багато часу, так як у кожного предмета є своє місце, стільниці завжди вільні.

кухня по фен шуй
Зберігання всіх предметів в закритих шафах скорочує час прибирання

Не потрібно скидати з рахунків і привабливість таких оформлень. На фото кухонь по фен шуй можна знайте чимало оригінальних, цікавих дизайнерських рішень. Є можливість знайті проект для будь-якого приміщення.

Відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *