Гарденеллез у жінок лікування

Гарденеллез у жінок: причини, симптоми і лікування

Хоча б один раз у житті кожна жінка стикається з виділеннями з піхви, які носять патологічний характер. Дані про виділення можуть мати зелений або жовтий колір, а також дуже різкий і неприємний запах. Для кого–то дана проблема є рідкістю, хтось стикається з бактеріальним вагінозом досить часто.

Звичайно, ці симптоми можуть говорити не тільки про цієї інфекції, але і про венеричних захворюваннях, все ж ми поговоримо саме про бактеріальні інфекції. У даній статті ми опишемо симптоми гарденелеза у жінок, а також розповімо про лікування цього захворювання. Дуже важливо розпочати терапію вчасно, щоб хвороба не привела до серйозних наслідків.

Гарднерельоз у медичній практиці також називається бактеріальним вагінозом, найчастіше саме гарднерелла провокує розвиток даного захворювання. Варто зауважити, що цей маркер присутній у піхвовій флорі у кожної жінки, але якщо кількість даної бактерії починає підвищуватися, це призводить до розвитку бактеріального вагінозу.

Ця хвороба частіше виявляє себе саме у жінок, так як у піхву умови проживання більше підходять для розмноження бактерії. У чоловіків же будова статевої системи такий, що бактерії не залишаються в уретрі, а вимиваються звідти сечею.

Основні причини розвитку захворювання

Вагіноз є бактеріальною інфекцією, саме тому дане захворювання може передаватися при статевому акті. Але не варто відносять дану недугу до венеричних хвороб, хоча найчастіше жінка заражається саме після статевого акту, все ж є і такі фактори, які провокують розвиток цієї хвороби.

Гарденеллез у жінок
Гарденеллез у жінок

До таких причин слід віднести:

 • наявність хронічних захворювань і інфекцій, які призводять до зниження загального імунітету;
 • застосування антибактеріальних препаратів сильної дії протягом тривалого періоду, що провокує знищення корисних бактерій в піхву і кишечнику;
 • розвиток клімаксу, а також виношування дитини і гормональні збої;
 • використання гормональних контрацептивів, а також різних антидепресантів і лікування кортикостероїдами;
 • наявність інфекцій сечостатевої системи;
 • розвиток цукрового діабету різного типу;
 • наявність різних ендокринних патологій;
 • жінка погано дотримується правил гігієни;
 • пацієнтка занадто часто застосовує спринцювання такими препаратами, як Мірамістин і Хлоргексидин.

Як показує практика, симптоми бактеріального вагінозу у жінок проявляються по–різному, і лікування повинно проходити правильно, для цього потрібна консультація лікаря.

Крім того, дана інфекція дуже часто виникає в тому випадку, якщо жінка часто змінює статевих партнерів, а також не використовує засоби контрацепції. У даному випадку підвищується ризик зараження гонококом та іншими видами статевої інфекції.

Симптоми

Коли бактерії починають розмножуватися, це призводить до розвитку запального процесу, який у підсумку поширюється не тільки по піхві, але і зачіпає шийку матки. Основними симптомами розвитку інфекції можна вважати:

Виділення при вагінозі
Виділення при вагінозі
 • поява клейких виділень з піхви, які піняться і мають неприємний запах, їх колір може бути жовтим або навіть зеленим;
 • дані про виділення мають дуже різкий запах, який можна порівняти з запахом тухлої риби;
 • так як запалення поступово поширюється, болі внизу живота стають більш відчутними;
 • жінка відчуває свербіж і печіння в області піхви, кількість сечовипускань збільшується, також
 • виникає подразнення слизової;
 • при статевому акті з партнером, неприємні відчуття стають більш значними, також посилюється болючість.

Коли бактерії гинуть, виділення з піхви набувають більш сильний запах, що приносить серйозний дискомфорт. Запах стає помітним, тому жінки часто проводять гігієнічні процедури, щоб його усунути, але це лише погіршує ситуацію.

При контакті з милом, процес розпаду відбувається швидше, що призводить до того, що неприємний запах виникає знову дуже швидко.

Якщо симптоми гарденелеза у жінок вже проявилися, відгуки лікарів кажуть, що лікування має розпочатися негайно. Крім того, слід відмовитися від статевих актів, так як сперма є лужним середовищем, і це тільки посилює симптоми жіночого захворювання.

Гарднерелла вагіналіс
Гарднерелла вагіналіс

Після незахищеного статевого акту, мікроорганізми починають розмножуватися більш активно, що збільшує кількість виділень. Також спостерігається утруднення сечовипускання, так як сеча виділяється невеликими порціями, а сечовипускання стає болючим.

Варіанти медикаментозного лікування

Коли проявляються перші симптоми бактеріального вагінозу у жінок, лікування слід починати свічками та іншими необхідними медикаментами. Призначати терапію повинен тільки лікар, який провів повноцінне обстеження і встановив стадію захворювання.

Пацієнтам слід дотримуватися правила:

 • необхідно повністю відмовитися від застосування протимікробних препаратів, які не були призначені лікарем;
 • при кожному статевому акті застосовувати презерватив;
 • виключити випадкові зв’язки, для статевого акту використовувати постійного партнера;
 • застосування гормональних контрацептивів можливе тільки після консультації з лікарем;
 • слід повністю відмовитися від спринцювання;
 • застосування дієтичного харчування, в якому буде відсутня жирна і смажена їжа, а також солоні та гострі продукти.

Коли причина хвороби буде встановлено, лікар може призначити лікування, для цього насамперед збудник знищується.

Гарденеллез у жінок лікування
Лікування препаратами

Як кажуть досвідчені лікарі, при появі перших симптомів гарденелеза, слід почати лікування Орнидазолом, оскільки даний препарат відмінно допомагає в лікування бактеріального вагінозу.

Препарат приймається два рази в день, при цьому курс лікування становить не менше семи діб. У початковій стадії хвороби, лікар може рекомендувати одноразовий прийом таблеток в певній дозі. А щоб лікування показало позитивний результат, доведеться відмовитися від алкогольних напоїв і куріння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *