оформлення дачної ділянки

Ідеї оформлення дачної ділянки своїми руками в 2020 році

Оформлення невеликої дачної ділянки часто проводиться своїми руками. Його можна зробити креативним і оригінальним, грунтуючись на фото нових ландшафтних ідей 2020 року.

Основні умови вдалого дизайну

Різноманітність сучасних ландшафтних ідей не завжди розраховане на оформлення дачної ділянки стандартного розміру. Глобальні проекти чудово виглядають на фото, розміщених в гламурних або фахових виданнях, але вони створюються на великій площі, зазвичай виконуються руками найманих робітників під керівництвом дизайнера.

Фінансовий стан власників невеликої дачі нерідко змушує їх займатися облаштуванням прилеглої до будинку території своїми руками. Однак фото оформлення маленьких ділянок, надіслані ентузіастами, доводять, що є чудові по задуму і втілення ландшафтні ідеї, цілком відповідають розмірам дачного землеволодіння.

Особлива принадність таких проектів – у виявленій фантазії, бюджетності і можливості втілення своїми руками. Безсумнівні вдалі варіанти, зафіксовані на фото, доводять, що реалізація ландшафтних ідей своїми руками вимагає кількох важливих складових.

Потрібно неодмінно врахувати ступінь освітленості дачної ділянки. Наявність постійного сонячного світла негативно впливає на рослини, тому на незатіненних місцях садять високі дерева, щоб домогтися часткового розсіювання світла.

У той же час, не можна проводити таке оформлення, якщо в безпосередній близькості вже є старі дерева, або земля розташована в болотистій або надмірно вологого низині.

Використання рослин не завжди визначається особистими пристрастями. Найчастіше їх вибір залежить від складу ґрунту, типу кліматичних умов. На дачній ділянці можна розмістити обмежена кількість дерев, тому необхідно здійснювати попереднє планування.

Буде прикро, якщо дорогі саджанці, придбані для оформлення, пропадуть з-за елементарної некомпетентності чи непродуманих рішень. Будь-яка ландшафтна ідея, навіть найпрогресивніша і оригінальна, повинна ґрунтуватися на функціональності і доцільності.

Красиві знімки з величезними басейнами і модними альпійськими гірками великого розміру, навіть якщо вони і входять в ТОП-тренди 2020 року, навряд чи можуть бути реалізовані тільки своїми руками. До того ж вони займуть більшу частину дачної ділянки і вимагають постійних зусиль по підтриманню в належному вигляді.

А якщо не займатися чищенням басейну або перманентним благоустроєм альпійської гірки, вся територія буде виглядати недоглянутою. Своїми руками можна зробити абсолютно оригінальне або незвичайне оформлення, адже головна умова дачі – комфорт і зручність людей, які відпочивають або працюють на невеликій площі.

Тому найкращі ландшафтні ідеї 2020 року – це ті проекти, реалізація яких не змушує людей згодом відчувати дискомфорт, постійно підтримувати неймовірними зусиллями створене своїми руками, відчувати скрутність від зведених на невеликій площі споруд значного розміру.

Красиві і функціональні ідеї

Дачну ділянку – невелика територія, на якій багато людей не тільки відпочивають, а й працюють. Тому певну частину можуть займати підсобні приміщення, прибудови, непривабливого вигляду склади. Це не великий простір заміського особняка, де все це можна відсунути так, щоб воно взагалі не траплялося на очі.

Ландшафтні ідеї 2020 року логічно вписують такі споруди в навколишній пейзаж, створюючи додаткову декоративність з раніше заважала.

Незвичайна ротонда

З дровітні, складеної під будинком або розміщеною під парканом, можна збудувати красиву ротонду. Для цього всього лише потрібно зробити каркас, в якому приготовані дрова будуть виконувати абсолютно нову функцію.

Наскільки вдалим буде оформлення — залежить від господарів. Можливо, доведеться витратити якийсь час, щоб органічно вписати її в пейзаж, зробити досить міцною і декоративною, використавши додаткові аксесуари і досить акуратно склавши дрова.

Доріжки з пряних трав

Нова ландшафтна ідея 2020 року виглядає дуже оригінально. У той час як всі бетонують доріжки і намагаються прикрасити їх всілякими способами, можна піти від зворотного: засіяти їх рослинами, стійкими до витоптування. Для цієї мети добре підходять:

 • пупавка благородна;
 • трав’янистий чебрець.

На дачній ділянці можна зробити і шахові доріжки, чергуючи плити з бетону або клінкерна цегла з трав’янистими ділянками. Це хороший варіант для квітникарів, стурбованих тим, що сірі доріжки псують навколишній мальовничий пейзаж.

Красива вертикаль без магазинних горщиків

Вертикальне озеленення – не новий, але затребуваний тренд в оформленні своїми руками, здатний скрасити нудні стіни будинку або вузлуваті стовбури старих дерев. Для цієї мети є відразу три рішення:

 • картини-квітники;
 • старі кошики або відра з рослинами, підвішені на суках з допомогою мотузки;
 • тріснуті різнокольорові тази із пластику, закріплені між близько розташованими стовбурами.

Для останнього можна використовувати вже спиляні гілки, вкопані в землю. Це прекрасне рішення, якщо потрібно замаскувати частина некрасивого паркану, задню стінку будинку або старий сарайчик з інструментами, на розбудову якої немає ні часу, ні бажання.

Замість набридлих ампельних рослин

Ландшафтні ідеї для людей заможних припускають неодмінне використання рослин у красивих діжках, горщиках для підвіски на терасах і балконах. Все це коштує недешево, а з доставкою і зовсім перетворюється на дороге задоволення.

На дачній ділянці можна втілювати новомодні тренди 2020 року, з успіхом використовуючи в оформленні предмети, що прийшли у непридатність для своєї основної функції. Але все ще придатні для декору, виконаного своїми руками.

Нове життя у новій властивості

Старі дерев’яні сходи не обов’язково відправляти в багаття. Їх теж можна використовувати в декорі дачної ділянки. Вони знадобляться для гліцинії, в’ється троянди або дівочого винограду, якщо зробити з них криту алею, притулити до старого дерева і направити рослина по потрібному шляху.

Стануть в нагоді вони і для хмелю, корисного в господарстві, або плюща, який виглядає декоративно і влітку, і восени.

Мобільність і трансформація

До модним ландшафтним ідеям 2020 року відносяться переміщуються клумби. Їх роблять зі старих садових тачок, дитячих велосипедів, трохи переобладнаних, непотрібних дитячих ванночок, барних візків, пластикових ящиків.

Креативність цієї ідеї – в можливості переміщувати квіткові оазиси, формувати новий дизайн зони відпочинку, звільняти місце під посадку рослин без особливих зусиль.

Завжди актуальні ідеї

Оформлення дачної ділянки своїми руками не завжди передбачає стеження за ідеями, розміщеними в модних журналах. Є постійні тренди, затребувані через специфіку використання власного земельного наділу. Уподобання та цілі у людей різні, звідси і спільні задуми, індивідуальне планування, раціональний розподіл невеликої площі.

Монолітне

Для тих, хто використовує дачу для вирощування плодів і ягід, є прекрасні ідеї раціонального розподілу простору. В городній простір можуть входити:

 • так званий квадратний фут, яким займається дитина (міні-город, на якому росте кілька культур, обгороджених один від одного);
 • аптекарський садок з лікарськими рослинами, облаштований за тим же принципом.

Все інше простір, не рахуючи будиночка і невеликий прибудинкової території, що відводиться під теплі грядки, вертикальні, з кучерявими культурами начебто кабачків та огірків, а також контейнерні. Навіть будинок можна використовувати для вирощування зелені, якщо спорудити для неї фитостену. Це може здатися парадоксальним, але такий дизайн ділянки нерідко виглядає естетичніше, ніж зонування з квітниками.

Зонування простору

Цю тривіальну ідею легко перетворити в новомодну, використавши нетрадиційні принципи. Наприклад, проводити зонування щодо цільового використання з допомогою вертикальних грядок, квіткових арок, висадки ампельних рослин в спеціальних спорудах (їм просто дозволяють без перешкод опускатися до самої землі).

Невеликі контейнери – відмінний метод прозорого зонування, коли з гойдалок в зоні відпочинку можна милуватися квітниками, маленьким ставком з старої ванни і японським садком у декоративному просторі. Все це може мирно сусідити з акуратними грядками або садом з кущовими ягідниками та доставляти набагато більше задоволення, якщо використовуються мобільні клумби, дозволяють регулярно змінювати пейзаж, і трав’яні доріжки з пряними травами.

Ділянка-квітник

Потребує великих зусиль і знань у вирощуванні декоративних рослин. Доведеться постійно займатися посівом однорічників і доглядом за багаторічними рослинами, планувати посадки так, щоб одне цвітіння органічно змінювалося іншим.

Тут є широкий простір для творчості. Заздалегідь здійснене планування дозволить використовувати клумби (тераси, рокарії, споруди) і підсобні предмети (горщики, бочки, піддони, старі меблі, плетені сітки, арки і альтанки).

У квітниках органічно виглядають садові скульптури, зроблені своїми руками з дерева або каменів. Можна створювати декоративні орнаменти, комбінуючи квіти за забарвленням, застосовувати несподівані рішення начебто розмежування простору більш високими, але не квітучими рослинами, невисокими кущами.

Підводячи підсумки

Дачну ділянку можна зробити справжнім шедевром ландшафтного дизайну, навіть якщо використовувати підсобні матеріали і працювати самостійно:

 1. Використовувати несподівані рішення і не боятися невдач – все це можна виправити.
 2. Застосовувати підручні засоби, щоб уникнути значних витрат.
 3. Не купувати рослини, а вирощувати їх самостійно.
 4. Заздалегідь ретельно розпланувати наявне невеликий простір і не застосовувати форми, розраховані на велику територію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *