Інструкція з того як садити вишні навесні для початківців

Щоб росла вишня, давала максимальну кількість ягід, необхідно знати, як правильно садити рослина навесні. Допоможе в цьому покрокова інструкція з фото для початківців садівників.

Терміни посадки

Вишня – одне з популярних плодових дерев, яке кожен садівник намагається посадити в своєму саду. Пов’язано це з невибагливістю рослини у догляді, а також з затребуваністю ягід.

Щоб рослина прийнялася і в цьому ж році дала перші плоди, необхідно дотримуватися правил висадки в грунт:

 • оптимальним є період, коли на гілках з’являться бруньки;
 • крім того, варто обов’язково звернути увагу і на температуру повітря. Вона не повинна опускатися нижче +5 °С протягом кількох діб;
 • земля, в яку поміщається держак вишні, повинна бути прогрітим, відталої після зимових холодів. Але при цьому вона не повинна бути сильно теплою, інакше коріння рослини почнуть гнити, а саме дерево не приживеться.

Зразкові терміни посадки безпосередньо залежать від кліматичних умов регіону. Найчастіше вона проводиться в період з березня по травень.

Краще зупинити вибір на похмурою, безвітряної погоди, час доби — ранок або пізній вечір. І далі слідувати інструкції.

Перед багатьма садівниками, особливо початківцями, постає питання про те, навесні або восени проводити висадку. Восени саджанці садити можна, але тільки в тому випадку, якщо температура повітря не опускається нижче нуля.

Пізньої осені садити саджанці не можна, так як рослина не встигне прижитися і, швидше за все, не перенесе зиму. Вишня не вважається зимостійким рослиною, тому в перший рік рослині не так просто буде пережити холоди.

А от посадка навесні – оптимальний час, так як саджанець зможе зміцніти і, можливо, в кінці літа на ньому з’являться перші вишеньки.

Переваги посадки вишні навесні

Навесні температура повітря з кожним днем збільшується, тому вишні буде комфортно:

 • якщо у рослини виникнуть проблеми, виявити це набагато простіше навесні, ніж взимку. Крім того, в цей час садівник може провести обробку рослини від шкідників;
 • навесні в грунті більше води, ніж в осінній період. Тому коренева система зможе адаптуватися швидше і почнеться більш активне зростання;
 • якщо ділянка під посадку вишні підготувати з осені, то грунт просяде до весни, що дуже добре для саджанця. Якщо посадити вишню в такий грунт, коренева шийка не поглибиться.

Якщо плануєте посадити вишню з закритою кореневою системою, то зробити це можна в будь-який період. Головне, щоб земля не була замерзлою. У цьому випадку рослина можна буде висаджувати з квітня по жовтень включно.

Як правильно вибрати

Якщо ви вирішили вперше в своєму саду посадити вишню, питання про те, як її садити, не може не хвилювати. Щоб зробити все правильно, використовуйте покрокову інструкцію. Чітко дотримуючись правил, навіть початківець садівник зможе виростити плодоносна рослина.

Перш ніж приступити до посадки, потрібно правильно вибрати саджанець. Краще зупинитися на тих сортах, які адаптовані для конкретного регіону. Саджанці можуть бути як з відкритою, так і закритою кореневою системою.

Новачкам краще зупинити вибір на саджанці з закритою кореневою системою. Обов’язково при виборі рослини варто звернути увагу на наступні моменти:

 • огляньте рослина, воно повинно бути здоровим, на ньому не повинно бути пошкоджень або чорних крапок. Якщо ж розпустилися листочки, то кожен повинен бути здоровим;
 • краще вибирати саджанці не старше 2 років, адже саме такі рослини краще адаптуються при пересадці в інший ґрунт;
 • максимальна висота рослини повинна бути не більше півтора метрів. Відхилення, як в більшу так і в меншу сторону, говорить про те, що за рослиною погано доглядали, і навряд чи воно зможе адаптуватися до нових умов;
 • коренева система повинна бути розвиненою. Крім того, що на саджанці повинен бути основний корінь, від нього повинні відходити невеликі відгалуження, які допоможуть вишні швидко вкоренитися;
 • обов’язково варто звернути увагу на наявність щеплення. Як правило, слід від неї залишається ближче до кореня.

Вибираючи саджанець вишні, краще зупинити вибір на рослині, на гілках якого є невеликі нирки. Якщо ж листочки почали розпускатися, то почався період вегетації, відповідно, деревце буде приживатися погано.

Як підготувати рослину до посадки

Купивши саджанець, необхідно обмити кореневу систему і змити з неї залишилася землю. Далі посадковий матеріал поміщається в заздалегідь приготовлену глиняну бовтанку, а після обрізаються кінчики коренів. Це необхідно для того, щоб відновити кореневу систему.

Професійні садівники радять придбати Корневін і замочити рослина в ньому. Так корені наживляться вологою і будуть запущені біологічні процеси.

Вибір місця посадки

Вибір місця для посадки – важливий етап. Вишня – рослина теплолюбна, тому не варто його висаджувати в затемненому місці, на протязі. Найкращим стане розміщення на південній стороні саду, де не буде вітрів.

Можна посадити дерево близько до господарських будівель, які захистять рослину від вітру. У обраному місці не повинна застоюватися волога, а грунтові води повинні бути нижче півтора метрів над поверхнею землі.

Як правильно садити

Щоб у новачків не виникало питання, як садити вишні навесні, пропонуємо покрокову інструкцію з фото:

 1. Для початку готуємо посадкову яму. Краще її викопати за два тижні до посадки рослини. Верхній шар грунту, який був знятий під час викопування ями, варто залишити поруч для подальшого його використання. Яма повинна бути розміром 60х60 см. Стінки краще зробити стрімкими. Якщо ж рослина з закритою кореневою системою, то викопується яма, яка повинна бути в два рази більше контейнера.
 2. На дно ями потрібно укласти дренаж в тому випадку, якщо грунтові води поряд. А на дренаж потрібно висипати поживну суміш, заздалегідь придбану в магазині для садівників.
 3. Після того як саджанець буде поміщений в яму, потрібно засипати її живильним грунтом, який можна приготувати самостійно або придбати вже готовий в магазині. У його складі повинні бути мікроелементи. При приготуванні живильного ґрунту самостійно, досить змішати в рівних кількостях верхній шар, який був знятий під час викопування ями, перегній або компост, некислий торф, пісок, калійне і фосфорне добриво.
 4. Обов’язково у викопану яму встановити дерев’яний кілок, який буде служити опорою для молодої рослини.
 5. Після приміщення саджанця в яму, його поступово засипають, періодично струшуючи. Це потрібно для того, щоб між корінням не утворювався повітря;
 6. Коли яма буде засипана, необхідно її утрамбувати, використовуючи невелику лопатку.
 7. Посаджену рослину потрібно полити. Потрібно не менше 2-3 відер води, щоб грунт просочилася.

Азотні добрива при висадці вишні не додаються, так як вони шкодять їй і завдадуть шкоди її кореневій системі.

Щоб знати, як правильно садити вишні навесні, доцільно взяти за основу покрокову інструкцію, можна звернути увагу на фото, де показано, як робити висадку правильно. Дотримуючи всі правила, навіть новачки зможуть виростити міцну рослину, яка буде кожен рік радувати своїми плодами.

Підводячи підсумки

 1. Вишня – теплолюбна рослина, тому краще її садити в місце, де немає вітру і буде достатня кількість сонця протягом дня.
 2. Висадку краще проводити навесні.
 3. Купуйте тільки здорові саджанці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *