коли можна робити тест на вагітність

Коли краще робити тест на вагітність, щоб отримати точний результат

Питання, коли краще робити тест на вагітність для точного результату, цікавить всіх жінок дітородного віку: і тих, хто побоюється небажаної вагітності, і тих, хто з нетерпінням чекає. Якщо потрібен дуже термінова і точна відповідь, простіше всього отримати інформацію, здавши в лабораторію на дослідження венозну кров. Такий результат буде не тільки більш раннім, але і максимально точним, заснованим на кількох показниках.

Основні складності процесу

Основна обставина, що впливає на точність отриманого результату, полягає в тому, що підвищений рівень ХГЛ в організмі може бути і з інших причин. Тест дає лише приблизну відповідь про його наявності в певній концентрації. Для точного результату тест на вагітність краще робити, не дотримуючись необхідні правила, а визначаючись з терміном.

коли краще робити тест на вагітність

Треба знати, коли, хоча б приблизно, настало передбачуване запліднення. Для цього є складені особливим чином календарики, в яких можна відзначати місячні і статеві контакти. Потім можна буде відштовхуватися від точних дат, зазначених у них.

Будь–який тест, незалежно від його різновиду, заснований на показниках рівня хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ). Це специфічний гормон, що виробляється організмом жінки після настання запліднення. Але він повинен виробитися в достатній мірі і бути в певній концентрації, щоб вступити в реакцію.

Багато залежить і від пристосування, за допомогою якого жінка намагається отримати достовірний результат.

Тест на вагітність, на думку фахівців, краще проводити через тиждень після початку затримки. Для точного результату його треба робити, відштовхуючись від точних показників, тобто, знати, коли були останні місячні. Це допоможе визначити дату передбачуваної овуляції.

коли можна робити тест на вагітність

Бити тривогу чи радіти, а тим більше, застосовувати тест, можна, знаючи періодичність і тривалість менструації. Для цього і необхідно вести облік циклічності та кількості днів. Відраховувати дні потрібно по точних дат не тільки менструального циклу, але і статевого контакту, в результаті якого могло наступити запліднення.

Отриманий результат залежить і від пристосування, яке застосовується для діагностики. На думку гінекологів, показники, заявлені виробником в рекламних цілях, не завжди достовірні. Цифра в 99% точності проведеного експрес–аналізу явно завищена, а можливість отримати достовірну відповідь відразу ж після затримки – мінімальна. Специфічний гормон ще не присутній в організмі в достатній концентрації, і тест може просто проігнорувати низький рівень ХГЛ, який тільки почав накопичуватися.

Точні дати для застосування тесту

Визначення точної дати для одержання достовірного результату залежить і від індивідуальних особливостей жіночого організму. Для цього необхідна наявність певних знань, тобто, відстеження менструального циклу:

Який результат може показати тест на вагітність

  • при циклічності в 30 днів – на 22 день вже можна робити тест на вагітність;
  • 28–денний цикл припускає можливість правильної відповіді на 24 день;
  • нерегулярні менструації враховують термін настання овуляції (для цього є тест на овуляцію, індивідуальні ознаки ПМС або спосіб, заснований на вимірюванні базальної температури).

Дані про передбачувані терміни застосування тесту можна вирахувати самостійно. До дня овуляції додається 12 днів, і це можливий день застосування тесту, хоча краще виконати його на 15 день, коли рівень гормону росту вже буде досить високим.

коли можна робити тест на вагітність

Найбільш чутливі тести можуть показати наявність вагітності за 4 дні до настання місячних, але й негативний результат теж може проявитися, і такі випадки непоодинокі. Це пов’язано з індивідуальними особливостями організму і гормональним фоном (ХГЛ виробився в кількості, недостатньому для настання позитивної реакції).

Основні умови проведення тесту на вагітність

Перед застосуванням слід уважно вивчити інструкцію, прикладену виробником. На ній зазначені основні умови:

  • до якого рівня опускати в сечу;
  • час, протягом якого рекомендується витримувати;
  • умови, необхідні для початку оцінки результату.

Проводити експрес–аналіз найкраще на нічний сечі, в якій накопичується достатня концентрація ХГЛ. Перед проведенням тесту слід вимити руки і підмитися, після чого неодмінно витертися насухо.

Ознаки вагітності на ранніх термінах

Тест повинен бути не простроченими, а посуда для сечі – чистою. Упаковку розкривають тільки перед початком процедури, але перед покупкою в аптеці потрібно неодмінно перевірити термін придатності і відсутність пошкоджень на купованому засобі. Достовірність будь–якого аналізу не становить 99%, навіть якщо виробник вказує це на упаковці. Максимально достовірним є дослідження венозної крові.

Сучасні технології дозволили випустити навіть тест з юсб–роз’ємом, який можна використати 21 раз, за рахунок доданих до нього картриджів. Але придбання таких картриджів представляє певні складності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *