Чи можна завагітніти під час місячних

Чи можна завагітніти під час місячних?

Чи можна завагітніти під час місячних – питання, яке не рідко цікавить дівчат, які практикують незахищений секс в цей період часу. Більшість з них твердо впевнені, що це неможливо. Насправді, однозначної відповіді не існує. Все суто індивідуально. Настання вагітності безпосередньо залежить від тривалості та особливостей менструального циклу кожної конкретної жінки.

Менструальні цикли

Щоб розібратися чи може дівчина завагітніти під час місячних, варто детальніше вивчити поняття менструального циклу і, таку необхідну для зачаття, фазу овуляції.

Перший день наставшої менструації і перший день наступної – формують цикл. Середня його тривалість становить від 23 до 35 днів. Менструація в середньому триває від 3 до 7 днів. Перші дні є найбільш болючими з–за високого рівня гормонів, які допомагають відторгненню слизової оболонки матки.

Фази менструального циклу

Всередині яєчників розташовані фолікули з недозрілими яйцеклітинами. Під впливом фолікулостимулюючого гормону дозріває невелика кількість фолікулів. Найбільш розвинений з них стає «головним» і саме в ньому відбувається дозрівання яйцеклітини.

При стандартному циклі в 28 днів, приблизно на 13-15 день відбувається розрив фолікула, вихід дозрілої яйцеклітини у фалопієву трубу і її просування до матки. Це овуляція.

Всім відомо, що вагітність настає в момент проникнення сперматозоїда крізь оболонку яйцеклітини. Коли відбулося запліднення яйцеклітина ділиться, потрапляє в порожнину матки і впроваджується в слизову оболонку.

Якщо запліднення не відбулося, порожній фолікул припиняє функціонувати і виробляти гормони. Після чого відбувається його структурне руйнування і активне відторгнення зайвого ендометрію.

Організм знову починає посилену секрецію фолікулостимулюючого гормону. Починається новий менструальний цикл.

Чи можна завагітніти під час місячних

Ймовірність вагітності під час менструації

Шанси завагітніти при місячних зведені до мінімуму. Однак з кожного правила є винятки. На ймовірність зачаття впливає безліч факторів: здоров’я жінки та чоловіка, регулярність сексуальних відносин, особливості менструального циклу, якісні характеристики сперми. Найважливішими факторами, є день овуляції, місячних і статевого контакту.

Визначення дня овуляції

Щоб повністю виключити вагітність під час менструації необхідно знати точний день овуляції. Це дозволить запобігти зустріч сперматозоїда з яйцеклітиною, а отже, зачаття не відбудеться.

Жінки, які мають регулярний менструальний цикл можуть самостійно визначити, коли відбувається розрив фолікула і вихід яйцеклітини, щоб запобігти позаматкову вагітність. Як правило, він супроводжується наступними симптомами:

 • нетривалі ниючі болі в нижній частині живота. Найчастіше, їх можна відчувати лише з одного боку. В області яєчника, в якому дозрів і розірвався домінантний фолікул;
 • набухання молочних залоз;
 • підвищення лібідо, гостре сексуальне бажання;
 • часті зміни настрою;
 • поява рясних, в’язких, трохи пінистих, іноді мутно–білих виділень з піхви. Це цервікальний слиз, що виробляється з–за підвищеного рівня естрогену. Вона допомагає сперматозоїдам швидше просуватися по піхві і досягти яйцеклітини.

Дівчатам з гормональними збоями і нерегулярним циклом, набагато складніше, так як овуляція може наставати в різний час.

Що таке овуляція

«Вирахувати» цей важливий день можна через базальну температуру. Щоранку, не встаючи з ліжка, потрібно виміряти ртутним градусником температуру в прямій кишці. Процедура триває близько п’яти хвилин. Показники необхідно записувати в зошит.

У дівчат з нормальним рівнем гормонів і регулярним менструальним циклом, щоденна температура буде однаковою (36,2°С-36,8°С). За винятком одного дня. Стрибок показників до 37°С, свідчить про вихід яйцеклітини з фолікула.

Варто зазначити, що даний спосіб ефективний на 70%.

Найпростіший метод визначити день овуляції – домашній тест. Він діє за принципом тесту на вагітність. Головне – чітко дотримуватися інструкції.

На можливість завагітніти при місячних також впливає їх тривалість та кількість днів у циклі. Наприклад, у деяких жінок, цикл становить 20-23 дні, а кровотечі продовжуються до 7-8 днів. В даному випадку, розрив фолікула і вихід яйцеклітини відбувається на 7-11 день. Відповідно, практикуючи незахищений секс під час місячних, вірогідність завагітніти у таких панянок, досить висока.

Сперматозоїд + яйцеклітина

Дозріла яйцеклітина, що вийшла з фолікула, життєздатна протягом 24 годин. Сперматозоїди, які проникли в піхву, можуть «жити» в ній близько 2 годин. Але, якщо їм вдалося прорватися в матку і фаллопієві труби, вони зберігають здатність до запліднення протягом 6-7 діб.

чи можна завагітніти під час менструації

Саме тому, так важливо точно визначити день овуляції. Приміром, якщо незахищений статевий акт відбувся за кілька днів до виходу яйцеклітини з фолікула, найактивніші та життєздатні сперматозоїди можуть запліднити її. Відбудеться процес зачаття.

Коли ймовірність зачаття під час місячних мінімальна

Шанси завагітніти під час місячних практично дорівнюють 0 тільки для жінок, у яких:

 • нормальний за тривалістю менструальний цикл від 28 до 35 днів;
 • тривалість місячних не перевищує 7 днів;
 • нормальний гормональний фон;
 • відсутні стресові ситуації, немає синдрому хронічної втоми і виснаження організму;
 • адекватно функціонують кора надниркових залоз і щитовидна залоза;
 • відсутні вроджені патології органів і систем, що відповідають за вироблення гормонів.

Жіночий організм повинен працювати, як годинник. Тоді, з великою часткою ймовірності, можна визначити приблизні терміни овуляції і виключити вагітність.

Слід пам’ятати, що регулярний менструальний цикл може дати збій, і яйцеклітина покине фолікул в абсолютно «неправильний» час. На це можуть вплинути часті стреси, перевтома, нестача вітамінів і мінералів, зміна клімату, простудні та інші захворювання.

чи можна завагітніти при місячних

Величезним стресом для репродуктивної системи і гормонального фону може стати аборт. Після нього, досить складно передбачити день овуляції.

Якщо ж в житті жінки не відбувалося серйозних змін, регулярні обстеження у гінеколога підтверджують відсутність захворювань сечостатевої системи, вона має постійний менструальний цикл, то ймовірність вагітності під час місячних зводиться до нуля.

Варто також розглянути, яка ймовірність завагітніти під час перших днів місячних. В перший і другий день менструальних кровотеч зачаття практично неможливо. Пов’язано це з тим, що рівень гормонів дуже сильно знижується і відбувається відторгнення ендометрію. З–за цього, сперматозоїди не здатні проникнути в маткові труби, а яйцеклітина не має можливості закріпитися в слизовій оболонці матки, яка повністю оновлюється.

У перші дні, менструальні кровотечі занадто рясні, а їх хімічний склад згубно впливає на сперматозоїди. Потрапляючи в піхву, основна маса «пуголовків» просто гине.

Групи ризику

Практикуючи незахищений статевий акт під час місячних необхідно пам’ятати, існує невелика ймовірність зачаття. Особливо це стосується дівчат, у яких:

 • нерегулярний менструальний цикл. Він не дозволяє з точністю до дня визначити вихід яйцеклітини з фолікула;
 • тривалі кровотечі і короткий цикл. З–за цього, овуляція може відбутися в останні дні кровотеч;
 • порушення балансу гормонів;
 • безладне або нерегулярне статеве життя, яка веде до дисфункцій репродуктивної системи.

Завжди варто пам’ятати про те, що на можливість завагітніти під час місячних впливають якісні характеристики сперми статевого партнера. Якщо відбувся незахищений статевий акт, сперматозоїди, які проникли в маткові труби, а овуляція відбулася через 3–5 днів після статевого акту сперматозоїди цілком можуть «дочекатися» яйцеклітини і запліднити її.

чи можна завагітніти після місячних

Якщо, регулярний цикл дав збій і місячні пішли не в термін, краще утриматися від незахищеної інтимної близькості. Цілком імовірно, що в організмі стався стрибок гормонів і передбачити, як на нього відреагує жіноча репродуктивна система досить складно.

У ще одну групу ризику входять жінки, які п’ють оральні контрацептиви, але, з якихось причин, пропускають прийом таблетки під час місячних. Це може спровокувати сплеск гормонів, які призведуть до спонтанної овуляції. В результаті, зростає вірогідність запліднення яйцеклітини.

На ефективність протизаплідних таблеток також впливає прийом антибіотиків, деяких медикаментозних препаратів і лікарських трав. Тому не можна стверджувати з повною впевненістю, що прийом оральних контрацептивів і наявність місячних під час сексу, гарантують стовідсотковий захист від вагітності.

Висновки

Ймовірність завагітніти під час місячних існує завжди. Навіть, якщо дівчина точно знає, коли у неї очікується овуляція, немає ніякої гарантії, що в організмі не відбудеться збій і яйцеклітина не покине фолікул раніше чи пізніше визначеного строку.

Крім цього, варто брати до уваги, що у деяких дівчат за один цикл може статися дві овуляції з невеликим інтервалом. Основною причиною виступає генетична схильність або стрес від важкої життєвої ситуації.

Крім вагітності, незахищений статевий акт під час менструації з випадковим партнером, стає причиною інфекційних захворювань репродуктивної системи. Завдяки невеликому відкриттю шийки матки, бактерії легко проникають в її порожнину, а кровотечі стають сприятливим середовищем для розмноження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *