Чи можна пити каву під час вагітності

Чи можна пити каву під час вагітності?

Настання довгоочікуваної вагітності та складного періоду очікування малюка, породжує безліч питань про вживання різних напоїв і продуктів харчування. Майбутні мами починають замислюватися те, що можна і чого не можна робити, щоб не зашкодити майбутній дитині. Одна з дилем в такому стані – чи можна при вагітності пити каву. Для жінок з певним типом психіки і біологічниv алгоритмом сови – це єдиний спосіб повноцінно прокинутися і включитися в щоденний ритм.

Адже на ранніх термінах вагітності їй доводиться так само працювати, і вставати вранці, незважаючи на наступ кардинально нового стану. У більшості випадків, гінеколог категорично рекомендує відмовитися від прийому кофеїну. Принаймні, щоб уникнути стресу для всього організму, звиклого до неодмінної ранкової дози, треба поступово знижувати його вживання. А з часом слід відмовитися від тонізуючого напою.

Негативний вплив кави на організм під час вагітності

Категоричні рекомендації породжують безліч питань. Вони виникають і в тих жінок, для яких ранкове вживання не стало системою, але в середині робочого дня вони відчувають потребу в поповненні втраченої енергії чашкою кави з молоком або з вершками. Такий напій для них є замінником традиційного першого перекусу. Що буде, якщо відмовитися від цієї звички не виходить? Чи можна пити каву з молоком кожен день при наставшій вагітності, якщо напій зовсім неміцний.

Чи можна пити каву під час вагітності

Може краще пити каву без кофеїну, в якій зовсім не міститься шкідливої речовини. Зарубіжні лікарі вважають, що категорична відмова від звичних речовин при вагітності, створює в організмі стресову ситуацію, яка може негативно позначитися на стані дитини.

Тому рекомендована відмова має відбуватися поступово, зі зменшенням і обмеженням звично кількості.

Коли заходить мова про вживання напоїв з тонізуючою дією (какао, міцний чаю або кава, енергетиків), йдеться про надмірне вживання міцних напоїв з цієї серії. Можна сказати про категоричну заборону на енергетики і кока–колу, в яких містяться тонізуючі речовини. Кавомани не обмежуються чашкою кави в день, для них характерне постійне поповнення існуючої в організмі концентрації.

Їх організму потрібне постійне звернення до звичного стимулятора. Відповідь на питання чи можна при вагітності кожен день пити каву з молоком, якщо це увійшло в стійку звичку, залежить від міцності основного напою. Чашечку зі слабким напоєм і великою кількістю молока, один раз в день, в обідню перерву, для отримання необхідного заряду енергії, дозволить будь розумний лікар.

кава при вагітності

Категорична заборона прозвучить в тому випадку, якщо вживання кави є стійкою звичкою. Якщо підбадьорливий напій вживається в надмірній кількості і підвищеної міцності, то це створює певний ризик для плода. Ніхто не заборонить при вагітності пити слабку каву з вершками, і з мінімальною кількістю цукру. Організму жінки часом це необхідно, особливо, якщо виробилася стійка звичка, підкріплена певним біологічним ритмом.

Ось про те, що каву шкідливо вживати на порожній шлунок без сніданку, або перевищувати всі мислимі щоденні норми концентрації в організмі, мова йде постійно. Але, на жаль, до розумних доводів далеко не всі прислухаються. І поки не заходить розмова про здоров’я майбутньої дитини, питання чи можна і не спливає на порядку денному.

При вагітності організм набуває абсолютно новий життєвий етап. Жінка піклується не тільки про власне здоров’я, і це накладає на неї важливі зобов’язання. Нервова система та її стан і так перебувають у режимі стресу. Це відіграє певну роль у вирішенні питання про заборону вживання тонізуючих напоїв, але основні аргументи стосуються не тільки стану вегетативної і центральної нервової системи. Надмірне вживання кави під час вагітності, здатне привести і до інших негативних ефектів:

  • підвищення артеріального тиску, порушення судинної прохідності і погіршення постачання малюка поживними речовинами і киснем;
  • розладу процесів сну і відпочинку, перезбудження нервової системи, що може викликати стан паніки і тривоги;
  • подразнення стінок шлунка і збою функціональності травлення;
  • вимиванню з організму кальцію, якого і так недостатньо, (бо йде будівництво нового життя);
  • порушення водно–сольового балансу через збільшення кількості сечовипускань (тиску матки на сечовий міхур і сечогінного ефекту, яким володіє кава);
  • підвищення ризику мимовільного викидня, який настає через здібності напою надавати тонізуючу дію на матку.

чи шкодить кава вагітним

Напій володіє слабкою протизаплідною дією. Це означає, що негативну дію на організм спостерігалося ще до того, як народження дитини було заплановано.

І обмеження кількості вживаного стимулятора – лише слабка можливість компенсувати негативний вплив на організм вагітної.

Як пити, скільки можна, і чим замінити

Пити кави 3 в 1, з молоком або з вершками, не більше однієї жаданої чашечки при вагітності дозволено. І щоб не питати, чи можна, і чи не зашкодить напій, краще робити це після ситного сніданку, зробивши слабку концентрацію, і розбавивши його корисними компонентами. Адже і молоко і вершки, входять в будь–яке дієтичне харчування. Вони є джерелом натуральних тваринних білків і жирів, і містять невелику кількість кальцію, яке необхідно і матері, і її майбутній дитині.

В ідеалі потрібно не просто поступово зменшувати дозу, поступово зводячи її до допустимого мінімуму, але і пропити вітаміни з вмістом кальцію, щоб розвиток плоду не супроводжувався його дефіцитом. Зрозуміло, все це стосується тих, хто звик пити каву з ранку до вечора, причому в максимальній міцності.

У напою, вживання якого отримало повсюдне поширення, є безсумнівно корисні сторони, які і призвели до такої кількості шанувальників. Прискорюючи обмін речовин, кава сприяє підвищенню концентрації уваги, збільшує працездатність, проганяє ранкову млявість і сонний стан. Напій може підштовхнути активність у тих, хто налаштований на одні біологічні ритми, а змушений жити за іншим. Помірне вживання напою в будь–якому стані може принести користь, коли мова йде про стимуляцію життєвої енергії в певний часовий проміжок, або при необхідності отримання заряду бадьорості.

чим замінити каву при вагітності

Одна чашка в день, слабкої, і з добавками кави тільки додасть задоволення від життєвого процесу, на будь–якому терміні вагітності. Зловживання і передозування можуть пошкодити навіть при випиванні компоту, якщо у ньому, наприклад, багато цукру і пити його по 3 літри в день. Проте все ж таки слід подумати про поступову заміну стимулятора, особливо перед майбутніми пологами. У цьому може допомогти шматочок гіркого шоколаду або напій з шипшини, який не тільки прибирає набряклість, але і бадьорить не гірше кави з–за свого багатого вітамінного складу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *